NOVINKA! Košice sa pravdepodobne čoskoro dočkajú novej linky do Švédska!

Goteborg - električka pri rieke

Výborná správa pre východ Slovenska! Ako dnes uviedol Minister Dopravy Andrej Doležal, aktuálne sa pracuje na vytvorení novej leteckej linky medzi Košicami a Göteborgom.

Všetko vďaka investícii Volvo na východe Slovenska pri Košiciach. Ako uviedol minister, vytvorenie takéhoto leteckého spojenia bolo jednou z požiadaviek prichádzajúcej automobilky.

„Ak si máme predstaviť, že najbližšie roky sem má lietať niekoľko desiatok zástupcov zo Švédska a vice versa zo Slovenska, tak si myslím, že priama linka bude mať a má svoje opodstatnenie už dnes. Robíme všetko pre to, aby sme ju v rámci možností schém štátnej pomoci zadotovali, napríklad vo forme odpustenia časti letiskových poplatkov, to platí aj v Göteborgu, aj Košiciach. Robíme na tom, aby takáto linka vznikla čo najskôr,“ priblížil Doležal na sociálnej sieti.

Göteborg je druhé najväčšie mesto vo Švédsku a najväčšie univerzitné mesto Škandinávie. Bez pochýb by toto nové spojenie bolo dobrou správou aj pre všetkých cestovateľov(či potencionálnych študentov vo Švédsku) z východného Slovenska.

Všetko budeme sledovať a o ďalšom vývoji vás informovať.

Zdroj: Denník N

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 4.7 / 5. Počítadlo: 6

Zatiaľ neohodnotené.

Keďže sa vám článok pačil...

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?