NOVINKA! Chorvátsko potvrdilo, že v lete otvára pláže pre turistov!

chorvatsko split dovolenka
Zátoka v chorvátsku pri mestečku Split.

Už niekoľko dní sa rozprávalo o tom, že Chorvátsko by mohlo byť jednou z prvých krajín, ktoré sa otvorí pre turistov a dovolenkárov počas letných mesiacov.

Dnes to potvrdil hlavný epidemiológ v krajine Krunoslav Capak. Chorvátsko sa v lete otvorí turistom zo zahraničia. V krajine momentálne platí zákaz vstupu pre cudzincov do zahraničia. Ten je momentálne nastavený do 18.mája – s veľkou pravdepodobnosťou sa však ešte predĺži.

Nepôjde však o klasické dovolenkovanie. Majitelia pláží budú musieť zabezpečiť odstupy medzi slnečníky a osuškami/dekami, aby sa do čo najvyššej miery obmedzil kontakt medzi cudzími ľuďmi.

Rovnako tak v hoteloch a službách, ktoré sú na turistickom ruchu závislé, budú musieť byť dodržiavané vyššie hygienické štandardy.

  • „Určite budeme môcť navštíviť pobrežie. Nemôžem sa už dočkať, keď pôjdem k moru. Tento rok však pláže nebudú plné turistov,“
  • Na plážach nebudú davy. Štátni zamestnanci či majitelia pláží budú dávať pozor na to, aby nedochádzalo ku kontaktu medzi ľuďmi. Tento rok to už nebude „uterák na uteráku““ povedal hlavný epidemiológ.

Momentálne je v Chorvátsku zamedzená aj individuálna doprava medzi ostrovmi a pevninou. Počas leta by malo prísť k istým uvoľneniam. „Obyvatelia ostrova budú môcť prísť po svojich hostí a turistov, všetko sa dá zorganizovať.“

Okrem Chorvátska chce na leto otvárať svoje hranice pre turistov aj Grécko. Pravdepodobne však tieto krajiny nebudú jediné. Veľkú časť príjmov krajín južnej Európy totižto tvorí práve turizmus a cestovný ruch.

Očakávame teda veľkú snahu týchto krajín otvoriť sa minimálne počas leta turistom, aby vykryli do čo najväčšej miery straty spôsobené aktuálnou krízou. Ak by ste teda plánovali do niektorej z nich cestovať, určite si pred cestou zistite bližšie informácie o tom, aká je momentálne v krajine situácia. Otvorené hranice nemusia hneď znamenať skvelú epidemiologickú situáciu.

Zdroje: Denník N, jutarnji.hr

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 4.5 / 5. Počítadlo: 2

Zatiaľ neohodnotené.

Keďže sa vám článok pačil...

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?

Lietam po svete "za babku" a zdieľam s vami tipy, aby ste "za babku" lietali aj vy :)