Balkánsky polostrov je domovom krajín, ktoré nie sú len dovolenkovými destináciami, ale okrem toho sa vyznačujú nespočetným množstvom prírodných krás, úkazov či údivov. Príkladom môže byť aj nenápadné mestečko Dinoša v Čiernej Hore.
Mestečko, alebo skôr dedina leží na juhovýchode krajiny a patrí do mestskej samosprávy mesta Podgorica. Je jednou z niekoľkých súčastí historického kmeňového regiónu známeho ako Gruda.
Dedinka sa môže pýšiť netradičným prírodným fenoménom. Vyrastá tu morušový strom, ktorý však nie je len takým obyčajným stromom. Pravidelne sa mení na fontánu zakaždým, keď prídu silné dažde. Tento zriedkavý fenomén je spôsobený tým, že bohaté zrážky zaplavujú podzemné zdroje a vplyvom narastajúceho tlaku voda vyteká na povrch.
Oblasť je pomerne bohatá na podzemné vody, ktoré sa dostávajú na povrch z iných dier na lúke. V podstate celá oblasť tečie ako malý prúd.
Podľa tvrdení tunajších obyvateľov sa to deje už posledných 20 – 25 rokov, možno aj dlhšie. Vek stromu odhadujú na 100 až 150 rokov.
Zatiaľ čo táto prírodná fontána v Čiernej Hore je naozaj jedinečná, nie je jediným príkladom, kedy voda po dažďoch vyteká zo zeme. V estónskom meste Tuhala sa nachádza studňa, ktorá vypúšťa vodu po silných dažďoch. Tlak, ktorý vzniká naplnením rieky dažďovou vodou dokáže vytlačiť vodu zo studne do výšky až pol metra. Tento proces trvá niekoľko dní a počas tejto doby vytečie každú sekundu viac než 100 litrov vody.
O tomto mieste existuje aj legenda. Spočíva v tom, že čarodejnice z mesta sa zhromažďujú v saune pod studňou a navzájom sa silne bijú brezovými vetvami, čo spôsobuje, že sa voda vylieva na povrch. Aj pre to sa toto miesto nazýva Witch’s Well, teda Studňa Čarodejníc.