NEW YORK na Silvestra – akciové letenky za 390€!

New York , mesto z výšky

Dnes prišla z USA výborná správa. Od novembra sa Spojené štáty americké opäť otvárajú pre zaočkovaných európskych turistov. Pre nás všetkých to teda znamená, že už čoskoro budeme môcť opäť cestovať aj cez Atlantik do New Yorku, Los Angeles či Miami.

Hneď teda začíname tipom na letenky do prvého z uvedených miest. Ak by ste si chceli zaletieť na Silvestra do New Yorku, spiatočné letenky z Budapešti sú aktuálne dostupné už za 390€!

Za najnižšiu cenu sú dostupné letenky na termín 27.12.2021-5.1.2022. V USA by ste teda strávili 9 dní.

Najskôr poletíte z Budapešti do Mníchova s Lufthansou, následne do New Yorku s United Airlines. Naspäť už letíte čisto s Lufthansou s prestupom v Mníchove. Pri ceste tam prestupujete 2 hodinky, pri ceste naspäť 55 minúť. 

Letenky nájdete na tejto stránke. Na stránke uvidíte viac možností letov – aj s prestupmi na iných letiskách v Európe. Môžete si prípadne vybrať prestup vo Viedni pri ceste tam a Bruseli na ceste naspäť(rovnako pri odlete z Budapešti). Ak však chcete letieť letom, o ktorom tu píšeme – na konci článku pridávame screenshot aj s časmi letov.

V základnej cene letenky máte možnosť zobrať si príručnú batožinu. Podpalubná sa dá v prípade potreby dokúpiť.

Z
Do
Cena
Dátum
Rezervácia
Budapešť
New York
390€
27.12.2021-5.1.2022

Covid-19: Podmienky vstupu do USA

Dnes Biely dom potvrdil, že zaočkovaní turisti budú mať od novembra možnosť navštíviť USA. Stačiť bude potvrdenie o plnom zaočkovaní + negatívny test pred cestou. Kompletné podmienky v technickej podobe by sa malo objaviť najbližšie dni – no toto by mal byť hlavný rámec toho ako bude umožnené Európanom navštíviť USA.

Okrem týchto pravidiel v súvislosti s Covid-19 samozrejme treba mať vybavenú aj autorizáciu ESTA, čo bolo podmienkou vstupu aj pred pandémiou.

Tip na ubytovanie

Klasické ubytovacie zariadenia sú už do veľkej miery na Silvestra rozpredané a cenovky tých čo ostali už sú na celý pobyt 1000€+. Celú ponuku si môžete pozrieť na tejto stránke.

Ak by ste však chceli niečo lacnejšie, na Airbnb.com nájdete aj lacnejšie ponuky. Napríklad pri tejto s množstvom pozitívnych hodnotení zaplatíte za 9 nocí ako dvojica 590€ – 295€/osoba, 33€/osoba/noc.

NEW YORK na Silvestra - akciové letenky za 390€!

Pred cestou si prečítajte aj:

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počítadlo: 1

Zatiaľ neohodnotené.

Keďže sa vám článok pačil...

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?

Lietam po svete "za babku" a zdieľam s vami tipy, aby ste "za babku" lietali aj vy :)