(Ne)obyčajné londýnske parky, ktoré musíte navštíviť!

Zelené stromy a za nimi London Eye
Pohľad na London Eye zo St. James´s Park (freepik)

Londýn, hlavné mesto Veľkej Británie, láka svojou krásou každoročne množstvo turistov. Nielen stavbou Big Ben, slávnym London Eye či Buckinghamským palácom. V tomto meste majú svoje čaro i miestne parky!

Hyde Park

Hyde Park je jedným z najväčších parkov v Londýne a patrí medzi Royal Parks. Jazero The Serpentine ho delí na dve časti. Práve pri tomto jazere nájdete miesta na občerstvenie rovnako, ako aj možnosť zapožičať si vodné bicykle. V blízkosti sa nachádza Pamätník Diany, Princeznej z Walesu. Hyde Park má viacero vstupov a môžete sa k nemu dostať využitím Central Line alebo Piccadilly Line.

Hyde park v Londýne
Hyde Park (zdroj: Depositphotos)

Kyoto Gardens

Tieto záhrady boli otvorené v roku 1991 a nájdete ich priamo v strede Holland Parku. Symbolizujú priateľský vzťah Japonska a Veľkej Británie. Nájdete tu niekoľko typických japonských stromov ako Sakura či mnoho ďalších. Najkrajšie sú rozkvitnuté v máji, no návšteva týchto záhrad sa jednoznačne vyplatí počas celého roka. 

Tečúci potok, strom so žltými listami a veľké kamene
Kyoto Gardens (Zdroj: Lucia Jančigová)

Holland Park

Práve Holland Park je miestom oddychu najbohatších ľudí žijúcich v Londýne, nakoľko sa nachádza kúsok od známej filmovej lokality Notting Hill, v štvrti  Kensington and Chelsea. Táto štvrť sa vyznačuje luxusnými hotelmi či reštauráciami a samotná architektúra domov sa radí do viktoriánskeho štýlu. Okrem veveričiek v tomto parku môžete spozorovať aj pávy. 

Holand Park v Londýne
Holand Park (zdroj: Depositphotos)

Richmond park

Tento park je najznámejším práve kvôli voľnému pohybu jeleňov, ktorých môžete pozorovať z tesnej blízkosti. Ide o najväčší Royal Park, a zároveň je aj prírodnou rezerváciou. Nakoľko sa park nachádza nie úplne v centre mesta, pravdepodobne tu stretnete viac miestnych ako turistov. Park je pre nich skvelým miestom na šport či pobyt v prírode v centre veľkomesta. 

Dievča sa pozerá na zvieratá
Richmond Park a stádo jeleňov (Zdroj: Lucia Jančigová)

 

Isabella plantation

Botanická záhrada, ktorá je najkrajšia v mesiacoch máj a jún sa nachádza priamo v Richmond Parku. Nie je úplne známou, čo znamená, že nebude preplnená turistami ako veľa iných miest v Londýne.  Jej návšteva určite stojí za príjemne strávený deň medzi rôznofarebnými kvetmi a malými jazierkami (ponds).

Isabella Plantation park
Isabella Plantation (zdroj: Depositphotos)

St James´s Park

St James´s Park sa nachádza priamo v centre Londýna, vo štvrti Westminster. Známy je predovšetkým veveričkami, ktoré stretnete na každom kroku, no okrem iného si z neho môžete vychutnať aj výhľad na Buckinghamský palác, ktorý sa nachádza v jeho tesnej blízkosti. Dostať sa sem môžete použitím metra, stačí vystúpiť na jednej zo zastávok (St James´s Park, Green Park).

St James's park Londýn
St James's park Londýn (zdroj: Depositphotos)

Regent´s Park

Rovnako ako vyššie spomenuté parky, aj Regent´s Park patrí medzi Royal Parks of London a nachádza sa v blízkosti štvrti Marylebone. V blízkosti sa nachádza aj London Zoo či Primrose Hill, ktorý vám ponúkne jeden z najkrajších výhľadov na celé mesto. 

Regents Park Londýn
Regents Park V Londýne (zdroj: Depositphotos)

Kensington Palace Gardens

Tieto záhrady sa nachádzajú v blízkosti Kensington Palace, ktorý je sídlom Princa Williama a Vojvodkyne z Cambridge. Do Kensington Palace Gardens sa dostanete cez Hyde Park alebo zo štvrte Notting Hill. V blízkosti sídlia ambasády, a vďaka cene nehnuteľností neďaleko týchto záhrad si vyslúžila Notting Hill pomenovanie  „Millionaires Row“.

Brána zo zlatými aplikáciami, tehlová budova
Kensington Gardens

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 4.6 / 5. Počítadlo: 9

Zatiaľ neohodnotené.

Keďže sa vám článok pačil...

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?