Lietadlá nemôžu lietať? V Singapore Airlines si povedali, že v nich otvoria luxusné reštaurácie.

Singapore Airlines - reštaurácia

Tohtoročná situácia je v odvetví leteckých spoločností jedna z najhorších od vzniku tohto segmentu ekonomiky vôbec. Doba však prináša aj zaujímavé kuriozity, kedy sa letecké spoločnosti snažia presadiť odlišným spôsobom ako je tomu bežne.

Príkladom je najnovšia iniciatíva Singapore Airlines, ktorá plánuje otvoriť luxusné reštaurácie v dvoch lietadlách – konkrétne vo svojich Airbusoch A380. Informovala o tom agentúra Bloomberg.

Po spustení predaja sa všetky miesta zarezervovali do 30 minút a samotná letecká spoločnosť tak zareagovala pridaním ďalších dní, kedy je možné reštauráciu navštíviť, a pridaním večier s tým, že sa nevylučuje do budúcna aj ďalšie rozšírenie.

Lietadlá nemôžu lietať? V Singapore Airlines si povedali, že v nich otvoria luxusné reštaurácie.

🎁 Tip na darček pre cestovateľa: Darčekový poukaz na letenky
 

Nie je to však lacná záležitosť! Základné menu v ekonomickej triede bude stáť 33€, v premium economy, biznis triede a luxusnom salóniku na poschodí sa môže vyšplhať až na približne 400 eur.

Avšak aj napriek veľkému záujmu im podobné iniciatívy prinesú len zlomok prostriedkov v porovnaní s tým, o čo počas aktuálnej krízy prichádzajú. V druhom kvartáli sa ich strata pohybovala niekde niekde okolo 827 miliónov $. No je fajn aj napriek tomu vidieť, že títo leteckí giganti vedia stále prísť s originálnymi nápadmi.

Zdroj: Bloomberg

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počítadlo: 2

Zatiaľ neohodnotené.

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?