Nečakaný krok – Taliansko od 3.júna otvára svoje hranice!

Miláno , Taliansko , katedrála

Dnes Európu prekvapila správa Talianska, kedy vláda dekrétom oznámila, že od 3.júna ruší viaceré opatrenia a otvára hranice pre turistov zo schengenského priestoru v EÚ.

Tým sa Taliansko zaraďuje k prvým krajinám v Európe, ktoré otvárajú svoje hranice. Otvorenie k 1.júnu oznámilo napríklad aj Slovinsko.

Taliansko pritom patrí k najzasiahnutejším krajinám nákazou a aj v týchto dňoch u nich pribúda 700-1000 nových prípadov denne. Toto číslo však už dlhšiu dobu pravidelne klesá.

Okrem otvorenia hraníc o necelé tri týždne bude Taliansko ešte tento mesiac otvárať aj reštaurácie, pláže, služby či obchody.

🎁 Tip na darček pre cestovateľa: Darčekový poukaz na letenky
 

Ide o snahu vláda zachrániť letnú sezónu v krajine, ktorá prináša do rozpočtu nemalé financie. Turizmus sa na HDP krajiny podieľa približne 13%.

Aj napriek otvoreniu hraníc odporúčame dovolenku v Taliansku minimálne dva krát zvážiť. Hrozba nákazy je tu zásadne vyššia ako v iných krajinách, ktoré plánujú otvoriť svoje hranice(Slovinsko, Chorvátsko, Grécko) a pri cestovaní do krajín s vyššou koncentráciou nákazy následne hrozí aj opätovný vznik ohnísk v krajinách, do ktorých sa následne turisti vrátia.

Zdroj: Denník E

 

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 4.6 / 5. Počítadlo: 5

Zatiaľ neohodnotené.

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?