Na výlet do Rigy – septembrové letenky už za 20€!

Riga , mesto, budovy

Aj Pobaltie je možné navštíviť ešte toto leto za výbornú cenu. Máme tu pre vás tip na letenky, ktoré vás budú stáť iba 20€ za let tam aj naspäť dohromady.

Ako príklad termínu môžeme uviesť 17-22.9.2021. V piatok odletíte a v stredu sa vrátite naspäť. Okrem Rigy budete mať dostatok času pozrieť si aj nejaké tie miesta v okolí.

Prípadne je možné letieť aj v dlhšom termíne 15-22.9.2021 na týždenný výlet, kedy stihnete v prípade záujmu pozrieť aj Litva či Estónsko.

V cene máte možnosť zobrať si menšiu príručnú batožinu s rozmermi 40x25x20cm. Ďalšia sa dá samozrejme v prípade potreby doplatiť(ďalšia väčšia príručná batožina zakúpením priority boarding, prípadne podpalubná batožina). Ak by ste potrebovali zmeniť dátum či destináciu, Ryanair vám 7+ dní pred odletom za túto službu nebude účtovať poplatky. Dopláca sa iba prípadný rozdiel v cene leteniek.

Z
Do
Cena
Dátum
Rezervácia
Viedeň
Riga
20€
17-22.9.2021

Tip na ubytovanie

Hotel Saida 3*** ubytovanie s výbornou polohou v Rige, kde za 5 nocí zaplatíte ako dvojica 176€ – 88€/osoba, 17,6€/osoba/noc. Dostupnú budete mať izbu s vlastnou kúpeľňou a WiFi. Predchádzajúci klienti hodnotia zariadenie veľmi dobre – priemerne 9,1/10 pri viac ako 300 hodnoteniach.

Celú ponuku ubytovania v Rige s ďalšími stovkami ubytovacích zariadení si môžete pozrieť na tejto stránke.

Vstup do Lotyšska a návrat na Slovensko

Lotyšsko delí krajiny podľa rizika nákazy. Zaočkovaní majú vo všetkých farbách voľný vstup do krajiny. Neočkovaní pri zelenej farbe musia mať pred vstupom negatívny PCR test nie starší ako 72 hodín alebo Ag test nie starší ako 48 hodín. Pri oranžovej farbe je treba u neočkovaných spraviť test aj na 3-5. deň po príchode do krajiny. Pri ešte ešte vyššej rizikovosti už je u neočkovaných stanovená karanténa. Slovensko je aktuálne zelené. Viac info na stránkach MZV.

Pri lete naspäť na letisko vo Viedni majte vypísaný tento tranzitný formulár. Po návrate na Slovensko sa musia plne zaočkované osoby na hraniciach preukázať potvrdením o zaočkovaní(napr. Green Passom). Plne nezaočkované osoby musia po príchode na Slovensko nastúpiť do 14-dennej karantény, ktorú je možné zrušiť negatívnym výsledkom PCR testu urobeného najskôr 5. deň po príchode na Slovensko.

Ako sa dostať na letisko vo Viedni?

Na letisko vo Viedni pravidelne jazdí slovenská autobusová spoločnosť Slovak Lines. Lístky sú dostupné už od 7,90€ v jednom smere – objednať sa dajú priamo na ich stránke. 

letenky z Viedne do Rigy

Pred cestou si prečítajte aj:

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počítadlo: 1

Zatiaľ neohodnotené.

Keďže sa vám článok pačil...

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?

Lietam po svete "za babku" a zdieľam s vami tipy, aby ste "za babku" lietali aj vy :)