Mongolsko s odletom z Poľska za 426€!

Mongolsko , krajina , chlapec na koni

Konečne opäť nejaké to Mongolsko čo? Leteckým spoločnostiam sa nechce pridávať príliš veľa akcii do tejto destinácie, každopádne dočkali sme sa. Do Ulanbátaru sa vďaka spoločnosti Air China dostanete už od 426€ za spiatočný let!

Termínov je dostupných skutočne mnoho – od septembra 2016 do júla 2017. Dostupný je aj vianočný termín, každopádne pri Mongolsku predpokladáme, že vám pôjde predovšetkým o termíny počas teplejších mesiacov. 

Poteší aj jediný prestup, ktorý je v Pekingu. Zobrať si so sebou môžete 1 príručnú batožinu a 1 podpalubnú batožinu s hmotnosťou do 23kg.  

Kompletný kalendár termínov si pozrite na stránkach poľského Pelikanu tu. Letenky potom môžete rezervovať priamo tam za cenu 426€ alebo na slovenskom Pelikane za 437€, každopádne budete mať výhodu slovenskej rezervácie a predovšetkým komunikácie s pracovníkmi v slovenskom jazyku.

Z
Do
Cena
Termíny
Rezervácia
Varšava
Ulanbátar
od 426€
september 2016-júl 2017

Mohlo by vás zaujímať

Víza

Víza do Mongolska si môžete vybaviť na veľvyslanectve v Prahe. Turistické vízum by vás málo stáť 60€. Na stránkach ministerstva zahraničných vecí sa uvádza, že pre vybavenie víz budete potrebovať:

  • cestovný doklad s platnosťou najmenej 6 mesiacov,
  • vyplnenú žiadosť a jednu fotografiu,
  • doklady potvrdzujúce účel návštevy – pozvanie, prípadne plán cesty,
  • cestovné poistenie,
  • zaplatiť správny poplatok,
  • v prípade tranzitu je potrebné mať platný cestovný lístok a udelené vízum cieľovej krajiny.

Ubytovanie

Lacné ubytovanie v Mongolsku hľadajte na stránkach Booking.com, kde nájdete veľkú ponuku ubytovacích zariadení. Je si z čoho vyberať – navyše ceny v Mongolsku sú všeobecne veľmi nízko.

Ako sa dostať do Varšavy?

Medzi najlacnejšie a najvýhodnejšie možnosti ako sa dostať do Varšavy patrí dopravca Polskibus. Pri jazdách z Viedne sa napríklad cena lístkov pohybuje niekde medzi 15€-20€ za cestu. Prípadne môžete skúsiť využiť aj spolujazdu cez BlaBlacar – niekedy sa tu dajú nájsť veľmi pekné ponuky.

Kde zoženiem informácie o Mongolsku?

Výborné čítanie nájdete na stránkach Travelistanu, ktorí si Mongolsko precestovali a zdieľali svoje poznatky a zážitky so svojimi čitateľmi. Nájdete tu mnoho zaujímavých informácii z ktorých môžete čerpať


A ešte jedno videjko na inšpiráciu na koniec.

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počítadlo: 0

Zatiaľ neohodnotené.

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?