Maurícius: 10 najkrajších pláží, ktoré musíte navštíviť!

Najkrajšie pláže na ostrove Maurícius

Maurícius je jedným z najkrajších panenských miest na svete. Táto ostrovná krajina sa nachádza v juhozápadnej časti Indického oceánu a je obľúbená pre svoje tropické podnebie, divoké vodopády a nádhernú prírodu. Samozrejmosťou sú aj krásne, panenské pláže, ktoré vám vyrazia dych. Na ostrove Maurícius sa ich nachádza hneď niekoľko.

Severné pobrežie

Na severnom pobreží môžete objaviť celkovo 13 pláží. Naše obľúbené sú Grand Baie, Pointe Aux Piments, Pereybere a Trou aux Biches.

Grand Baie

Ide o pomerne rušnú pláž, v blízkosti ktorej je množstvo hotelov, malých viliek, reštaurácií, nočných klubov a obchodov. V prístave si môžete prenajať jachtu alebo vyskúšať vodné lyžovanie či surfovanie. Ak preferujete spoznávanie pevniny, požičajte si bicykel alebo skúter a vydajte sa na jazdu po severnom pobreží.

Tip na aktivitu: Chcete si zaplávať v mori a cítiť sa pritom ako delfín? Vyskúšajte tu jazdu na obľúbenom podvodnom skútri Seabob.

Grand Baie Maurícius

Trou aux Biches

Táto pláž sa vyníma na severozápade ostrova, neďaleko Grand Baie. Je dlhá až dva kilometre a patrí medzi najlepšie miesta na plávanie a opaľovanie. Očarí vás svojou čistotou a nádherným bielym pieskom. V okolí pláže sú umiestnené exotické vilky, ktoré pridávajú tomuto miestu na romantickej atmosfére.

Tip na aktivitu: Rezervujte si termín v potápačskom centre Blue water diving centre a zaplávajte si tu so žralokmi.

Trou aux Biches

Pereybere

Pláž Pereybere sa nachádza približne 2 km východne od susednej pláže Grand Baie. Pohodlne sa sem dostanete po hlavnej ceste. Voda je tu hlboká a priehľadná, čo oceníte najmä v prípade, že máte v pláne šnorchlovať. V okolí je množstvo stánkov s občerstvením, takže sa nemusíte kvôli jedlu vracať na ubytovanie.

Pereybere

Pointe aux Piments

Táto nádherná pláž je dlhá približne 6 kilometrov. Očarí vás najmä romantickými zálivmi a jemným bielym pieskom. K videniu sú tu lávové kamene a koralový útes, ktorý je považovaný za jeden z najkrajších na celom ostrove. Morská fauna a flóra tu majú vysokú rozmanitosť, čo viedlo k vytvoreniu prvého morského národného parku na ostrove. Preto je táto oblasť obľúbená u šnorchlovačov a potápačov.

Tip na aktivitu: Vydajte sa z pláže Pointe aux Piments na prehliadku delfínov. Môžete si vybrať, či ich budete pozorovať iba z lode, alebo skočíte do mora so sprievodcom.

Východné pobrežie

Na východnom pobreží ostrova na vás čaká sedem nádherných pláží. Obľúbené sú najmä Belle Mare a Poste Lafayette.

Poste Lafayette

Pláž Poste Lafayette je malebné miesto na severovýchode ostrova s tyrkysovou vodou a výhľadom na okolité hory. Ak máte chuť leňošiť na pokojnom mieste obklopenom prírodou, určite nevynechajte túto pláž. V jej blízkosti sa nachádza malebné rybárske mestečko Poste Lafayette, odkiaľ sa môžete vydať na výlety k najpopulárnejším atrakciám ostrova, ako je Poudre d'Or, l'Ile aux Cerfs, Cap Malheureux a Pamplemousses.

Belle Mare Beach

Máte radi dlhé prechádzky? Vychutnajte si ich na pláži Belle Mare Beach. Ide o dlhý úsek pláže, ktorý sa spája s dedinkou Trou deau Douce. Pláž je veľmi rôznorodá, miestami s plytkou a príjemne teplou vodou a trochu chladnejšou vodou. Môžete tu nájsť opustené zátoky a modré lagúny plné rýb a miestnych obyvateľov, ktorí si užívajú exotickú pohodu.

Tip na aktivitu: Spoznajte lepšie východné pobrežie a rezervujte si prehliadku Belinda boat tour, počas ktorej môžete pozorovať ryby, delfíny, korytnačky, nádherné ostrovy a vodopády.

Belle Mare Beach Maurícius

Južné pobrežie

Pláže na južnom pobreží Maurícia nie sú bezpečné na kúpanie. Môžu tu padať útesy a prúdy sú niekedy mimoriadne silné. Stále si tu však môžete vychutnať nádherné výhľady a niektoré atrakcie.

Gris Gris

Pláž Gris Gris sa rozprestiera niekoľko kilometrov juhovýchodne od mestečka Souillac. Táto oblasť ostrova je prevažne skalnatá a pri jej návšteve sa vám naskytne nádherný pohľad na divoké vlny narážajúce do skál. Je dôležité poznamenať, že plávanie je tu nebezpečné a zakázané. Ide však o ideálne miesto na prechádzky, pri ktorých budete mať nádherný výhľad na Indický oceán.

Západné pobrežie

Na západnom pobreží je celkovo sedem pláží. Do zoznamu sme vybrali tri najobľúbenejšie.

Flic en Flac

Flic en Flac je jednou z najdlhších pláží ostrova Maurícius. Miestni obyvatelia aj turisti ju radi navštevujú a vychutnávajú si tu romantické prechádzky pri západe slnka. Na pláži sa nachádzajú stromy, ktoré vám poskytnú príjemný tieň počas horúcich dní. Okrem toho sú tu ideálne podmienky na potápanie, šnorchlovanie a vodné športy.

Tip na aktivitu: Ak navštívite Flic en Flac vo večerných hodinách, odporúčame vám po príjemne strávenom popoludní na pláží zájsť na drink do miestneho Kenzi baru. V stredy a piatky sa tu môžete zabaviť na koncerte živej hudby.

Flic en Flac

Le Morne

Pláž sa doslova vyníma na juhozápadnej časti ostrova Maurícius a je súčasťou polostrova Le Morne Barbant, ktorý je zapísaný v zozname UNESCO. Táto časť ostrova je domovom jedinečného „podvodného“ vodopádu. Ide o nezvyčajnú ilúziu, ktorá vytvára dojem, že sa voda niekoľko metrov od pláže vlieva do stredu zeme.

Tip na aktivitu: Na pláži Le Morne funguje veľmi obľúbená škola pre surferov, windsurferov a kite surferov, Le Morne Kite School. Ponúka lekcie pre začiatočníkov aj stredne pokročilých.

Le Morne Maurícius

Tamarin

Obľúbená piesočnatá pláž Tamarin je obklopená bujnou zeleňou, ktorá tu počas horúcich dní vytvára príjemný chládok. Na pláži sú skvelé podmienky na surfovanie a windsurfing. Ide o živú oblasť s množstvom kaviarní, reštaurácií a obchodov. Plytká voda je príjemná na kúpanie, no kvôli silným prúdom sa tu neodporúča plávať do hlbších vôd. Ak preferujete súkromie, navštívte pláž počas týždňa v skorších hodinách.

 

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 4.7 / 5. Počítadlo: 3

Zatiaľ neohodnotené.

Keďže sa vám článok pačil...

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?