Malorka zakázala jednorazové plasty. Poháre či slamky končia už 20. marca

Malorka zakázala jednorazové plasty na ostrove

Rôzne plastové taniere, poháre či slamky už na krásnom španielskom ostrove nenájdete. Malorka sa rozhodla pre rázny krok a končí s jednorazovými plastami už od 20. marca.

Všetky tieto jednorazové plastové výrobky postupne zmiznú z obchodov a reštaurácií. Naďalej sa môžu používať pre potreby donášky jedla. Aj tie však musia byť z recyklovateľného materiálu.

Dokonca aj kávové kapsule budú musieť byť iba recykovateľné alebo kompostovateľné. Povolené nebudú ani nerecyklovateľné vatové tyčinky alebo jednorázové plastové žiletky. Na platové tašky (igelitky) na Malorke taktiež zabudnite.

Táto novinka sa dotkne vo veľkom hotelov aj reštaurácií. Zmiznúť by mali aj malé plastové flaštičky šampónov v hotelových kúpelniach.

Malorka sa snaží znížiť produkciu odpadu do roku 2030 o 20% a toto by mal byť len začiatok. Dokonca vznikla iniciatíva Plastic Free Balearic, ktorá by mala pomáhať hľadať alternatívy za plasty pre hotely a pohostinské služby. Snahou Malorky je, aby bola čistejšia, ekologickejšia a chránila svoje prírodné bohatstvo.

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počítadlo: 8

Zatiaľ neohodnotené.

Keďže sa vám článok pačil...

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?