Malebné talianske mestečko Positano

positano
By: toastbrot81 - CC BY 2.0

Ak hľadáte dovolenku plnú romantiky, histórie, neuveriteľného jedla a nápojov, rozhodne by ste mali navštíviť Positano.  Toto talianske mesto ponúka neuveriteľné scénické výhľady a obklopuje ho krásna príroda. Je veľmi obľúbenou destináciu pre zamilovaných, ale aj pre milovníkov histórie či nádherných scenérií. Vďaka tomu je právom označované ako najfotogenickejšie miesto v širokom okolí. Veď koniec koncov, posúdite sami.

Toto malebné talianske mestečko je ozajstným klenotom a je  situované v strede Amalfskej riviéry, južne od mesta Neapol. Ak sa vyberiete na dovolenku či výlet do Positana, prvé, čo si pravdepodobne všimnete, bude úchvatná príroda v tejto oblasti Talianska. Očaria vás vysoké skalnaté útesy, ktoré vystupujú z azúrového mora pod nimi.

positano
By: VV NincicCC BY 2.0

Positano je označované za najkrajšie mesto pobrežia. Rozprestiera sa na kaskádach pri mori v broskyňovej, ružovej a terakotovej farbe. Rovnako pestré sú aj jeho strmé uličky, na ktorých nájdete množstvo butikov s módnymi doplnkami, reštaurácií a hotelov. Budovy sú postavené v maurskom architektonickom štýle a hľadia smerom k ostrovom Le Sirenuse. Pri pohľade na budovy máte pocit, že sú prilepené na skale priamo nad morom. Celé mestečko dýcha typickou juhotalianskou atmosférou.

positano
By: toastbrot81CC BY 2.0
Malebné talianske mestečko Positano
By: Pug GirlCC BY 2.0

Môžete tu stretnúť rôznorodých ľudí, od elegantných dám, ktoré nakupujú v miestnych butikoch, cez zamilované páry až po rodiny s deťmi na pláži.  Nachádzajú sa tu kamenisté, ale aj piesočnaté pláže. Ponúka aj množstvo aktivít na vyplnenie voľného času, ako napríklad tenis, morské kajaky či potápanie. Ak sa chcete kultúrne vyžiť, natrafíte tu aj na koncerty klasickej hudby či múzeá. Z tohto mestečka tiež môžete podniknúť výlety v okolí. Loďou sa ľahko dostanete napríklad na Capri, Ischiu alebo k jaskyni Grotta dello Smeraldo.

Malebné talianske mestečko Positano
By: Pug GirlCC BY 2.0
Malebné talianske mestečko Positano
By: Chris SampsonCC BY 2.0

Autor článku: Bc. Zuzana Benková

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počítadlo: 10

Zatiaľ neohodnotené.

Keďže sa vám článok pačil...

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?