Lietať sa možno začne s voľnými strednými sedadlami. Odrazí sa to na cene za letenky.

Letecké spoločnosti hľadajú spôosoby, ako po koronavíruse opäť začať čo najbezpečnejšie lietať. Niektoré opatrenia sú celkom lacné – ako napríklad povinné rúško či meranie teploty pred nástupom do lietadla. Objavujú sa však aj rozne ďalšie možnosti, tie sú však podstatne nákladnejšie – či už pre pasažiera alebo pre samotnú leteckú spoločnosť.

Voľné stredné sedadlo na dodržanie vzdialenosti medzi pasažiermi

O tejto možnosti uvažujú v EasyJet (zdroj) alebo Wizz Air (zdroj). Znamenalo by to však, že spoločnosť by mohla predať iba dve tretiny leteniek. Malo by to tak zásadný vplyv na ziskovosť letu a pravdepodobne by sa to odrazilo na cene letenky. V prospech ceny ale hrá predpokladaná nižšia cena za palivo alebo prípadné nižšie ceny letísk, ktoré sa budú tiež snažiť naštartovať lietanie.

Ďalśími možnosťami by mohli byť povinné testy na protilátky alebo takzvaný imunitný pas, kde budete mať zaznačené, že máte protiátky na koronavírus a môžete lietieť. Mnoho riešení a opatrení sa eśte len ukáže. Niektoré sa zhrnú zo stola ako nereálne a niektoré sa možno zavedú do bežného cestovateľského sveta ako kedysi kontrola maximálneho množstva tekutín do lietadla a sprísnenie kontrol po 11. septembri.

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 4.8 / 5. Počítadlo: 4

Zatiaľ neohodnotené.

Keďže sa vám článok pačil...

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?

Snažím sa aby bol tento web stále tým, prečo ho už od roku 2014 navštevujú státisíce čitateľov. Miesto kde sa môžete inšpirovať na vaše cesty a popritom aj niečo ušetriť.