Lido di Jesolo: 5 tipov, čo vidieť a zažiť v talianskom letovisku

Lido di Jesolo
Lido di Jesolo

Lido di Jesolo, obľúbené talianske letovisko, ponúka návštevníkom bohatú paletu zážitkov a atrakcií. V tomto článku vám predstavíme 5 tipov, čo tu vidieť a zažiť, aby ste si svoju dovolenku v Lido di Jesolo užili naplno.

Lido di Jesolo je jedným z najobľúbenejších letovísk v Benátskom zálive. Ide o tradičnú dovolenkovú destináciu, ktorá je prispôsobená turistom, pričom ju radi navštevujú všetky vekové kategórie. Starší ľudia uprednostňujú ubytovanie v pokojných častiach mesta. Mladí ľudia, ktorí sa sem prišli zabaviť, sa radšej ubytujú v rušnom centre. Pre rodiny s deťmi sa v Lido di Jesolo nachádza veľa atrakcií. 

Ako sa sem dostať?

Lido di Jesolo je podobne ako Bibione pre nás jedna z najbližších dovolenkových destinácií v Taliansku. Dostanete sa sem autom približne za 8 až 9 hodín. Do Lido di Jesolo môžete pohodlne pricestovať aj lietadlom. Odporúčame vám priletieť do Benátok, urobiť si tu aspoň jednodňový výlet a pokračovať vlakom alebo autobusom do vášho cieľa. 

Čo zažiť v Lido di Jesolo?

Či už túžite po relaxe, adrenalíne, alebo zábave, Lido di Jesolo vás určite nesklame. Dovolenku si tu užije celá rodina alebo partia kamarátov. Prinášame vám niekoľko tipov na obľúbené zážitky a atrakcie, z ktorých si vyberie naozaj každý.

1. Oddýchnite si na pláži

Pláž Lido di Jesolo
Pláž Lido di Jesolo

Pláž v Lido di Jesolo je rozdelená na tri časti: Centro, Faro a Pineta. Tieto tri časti sa rozprestierajú na pätnástich kilometroch. Pláže sú pokryté jemným pieskom jantárovej farby, ktorý pochádza z blízkych Dolomitov. Sú skvele vybavené a nájdete tu všetko, čo potrebujete. Od prezliekacích kabín, slnečníkov a toaliet až po farebné stánky s občerstvením. Všetko je dobre usporiadané a bezpečné. 

Dlhá pláž so slnečníkmi v Lido di Jesolo
Dlhá pláž so slnečníkmi v Lido di Jesolo

Na pláži vás nebude vyrušovať hluk hudby alebo detí v bazéne, pretože hotely a bary sú situované tak, aby nerušili pokoj na pláži. Voda je príjemná a v lete si udržuje teplotu okolo 24 °C. Výhodou je aj postupný vstup do mora, ktorý je bezpečnejší pre deti, starších ľudí a neplavcov. 

2. Vyskúšajte vodné športy

Ak patríte k nadšencom vodných športov, môžete v Lido di Jesolo vyskúšať surfing, windsurfing, paddleboarding, potápanie aj wakeboarding a kanoe. Nemusíte si nosiť vlastné vybavenie, pretože si ho môžete požičať priamo na pláži v centrách vodných športov. Jedným z najznámejších centier sú Dail Beach Jesolo alebo BridgmanSurf & Style. Ak chcete skúsiť windsurfing, odporúčame vám miesto Punta Sabbioni, kde ponúkajú kurzy s profesionálnymi inštruktormi.

3. Vybláznite sa vo vodnom parku Aqualandia Caribe bay

Na dovolenke v Lido di Jesolo určite nevynechajte ani návštevu vodného parku Aqualandia Caribe bay. Kopec zábavy si tu užijú nielen deti, ale aj dospelí. V tomto obrovskom parku s rozlohou až 80 000 metrov štvorcových si môžete vyskúšať atrakcie ako bungee jumping, divokú rieku a žraločiu zátoku s palmovým ostrovom. Najvzrušujúcejšou atrakciou v celom parku je najväčšia šmykľavka na svete, vysoká až 42 metrov. 

Ak si kúpite vstupné aspoň 6 dní vopred na tejto stránke, získate výhodnejšiu cenu. Za 1 osobu zaplatíte 25 EUR, no ak pôjdete traja alebo štyria, vstupné bude ešte výhodnejšie. Deti do 100 cm majú vstup zdarma.

4. Zahrajte si exotický minigolf

V Lido di Jesolo je minigolfové ihrisko, ktoré vás okamžite prenesie do atmosféry Karibiku. Jeho súčasťou sú obrovské palmy, jazierka a vodopády. Vstupné pre dospelú osobu je 13 EUR a lístky si môžete zakúpiť tu. V ponuke je aj zvýhodné cena, ktorú získate pri kúpe lístka v kombinácii so vstupenkou do Aquaparku. 

5. Navštívte Tropicarium park

Toto miesto si obľúbia najmä deti, no myslíme si, že jednoznačne zaujme aj dospelých. Môžete tu pozorovať žraloky, tučniakov, morské koníky, suchozemské živočíchy alebo farebné motýle. Lístky do parku si kúpte pri vstupe alebo online na tejto stránke

Bibione alebo Lido di Jesolo?

Zvažujete viaceré dovolenkové destinácie v Taliansku a stále sa neviete rozhodnúť, ktorú si vybrať? Bibione a Lido di Jesolo patria k tým najobľúbenejším a sú od seba vzdialené iba 50 km. Slováci do nich radi cestujú, pretože sú obe miesta autom dostupné zhruba za 8 až 9 hodín. V oboch destináciách na vás čakajú krásne pláže, skvelé vybavenie a zábavné atrakcie. 

Bibione je o niečo staršie a cenovo výhodnejšie ako Jesolo. Výhodou Lido di Jesolo je, že tu zostáva niekoľko reštaurácií a kaviarní otvorených aj po skončení sezóny a budete mať odtiaľto lepší prístup do Benátok. Ak sa teda chystáte na dovolenku pred alebo po sezóne a chcete ju spojiť so spoznávaním Benátok, odporúčame vám navštíviť práve Lido di Jesolo.

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 4.5 / 5. Počítadlo: 25

Zatiaľ neohodnotené.

Keďže sa vám článok pačil...

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?