Letná MENORCA – letenky z Viedne už za 43€

Lode na priezračnom mori, výhľad zo skaly
Menorka (zdroj freepik)

Aj na španielsky ostrov Menorca sa dá letieť počas letných prázdnin za výhodné dvojciferné ceny. Dnes tu pre vás máme tip na letenky, kedy pri dlhšom termíne zaplatíte 43€, pri kratšom 49€!

Na Menorcu pravidelne lieta letecká spoločnosť Ryanair z viedenského letiska. Za vyššie uvedené ceny sa dá letieť v termínoch 25.7-1.8.2021, respektíve v prípade dlhšieho termínu 25.7-8.8.2021.

Z Viedne lieta však aj WizzAir. Kalendáre termínov pri oboch aerolinkách nájdete na tejto stránke.

V základnej cene letenky je možné zobrať si so sebou menšiu batožinu s rozmermi 40x20x 25cm. Ak by ste jej potrebovali viac, je možné si priplatiť priority boarding, kedy si na palubu budete môcť zobrať aj ďalšiu batožinu s rozmermi 55x40x20cm. Prípadne je možné si dokúpiť aj podpalubnú batožinu.

Ryanair momentálne umožňuje zmeniť termín letu zadarmo 7 a viac dní pred odletom alebo dokonca úplne zmeniť destináciu letu. Táto služba je za normálnych okolností spoplatnená. Platí sa iba rozdiel v cene leteniek, ak by v novovybranom termíne bola cena vyššia ako tá, za ktorú ste letenky kupovali na pôvodný termín. Ak by sa teda vyskytla nejaká nepredvídateľná okolnosť, let si môžete presunúť.

Z
Do
Cena
Dátum
Rezervácia
Viedeň
Menorca
49€
25.7-1.8.2021
Viedeň
Menorca
43€
25.7-8.8.2021

Vstup do Španielska a návrat na Slovensko

Od 7.júna 2021 môžu turisti vstupovať do Španielska bez karantény a potreby testov ak sú zaočkovaní oboma dávkami vakcíny a od tej poslednej prešlo najmenej 14 dní. Nezaočkovaní, ktorí sa chcú vyhnúť karanténe, musia predložiť negatívny PCR alebo AG test nie starší ako 48 hodín. (Za 37€ sa dajú na Slovensku urobiť tu). Ostrovy však majú niekedy trochu odlišné podmienky, preto odporúčame sledovať aktuálne informácie.

Každý cestujúci musí pred letom vyplniť tento elektronický formulár!!

Po návrate na Slovensko je potrebné absolvovať PCR test, Ag test, alebo nastúpiť do 14-dennej karantény. Negatívny výsledok testu ruší povinnosť karantény a je možné ho vykonať ihneď po návrate na Slovensko.

Konkrétne detaily nájdete na príslušných stránkach MZV. Tieto pravidlá sa v čase môžu meniť. Odporúčame ich teda pravidelne sledovať.

Ako sa dostať na letisko vo Viedni?

Na letisko vo Viedni pravidelne jazdia autobusy slovenskej spoločnosti SlovakLines skoro každú hodinku. Lístky kúpite už od 7,90€ priamo na ich stránke. Júlové/augustové lístky sa objaviac v ponuke o niekoľko týždňov.

Tipy na ubytovanie

AluaSun Lago Park – apartmánové ubytovanie s klimatizáciou, balkónom, terasou, vlastnou kúpeľňou aj bezplatnou WiFi. Bezplatné storno je až do 23.júla. Za 7 nocí tu zaplatíte ako dvojica 854€ – 427€/osoba, 61€/osoba/noc. Prístup budete mať aj k vonkajším bazénom. Najbližšia pláž sa nachádza len 200 metrov od zariadenia.

Club Hotel Aguamarina – all inclusive ubytovanie s bezplatným stornom až do 19.júla. Za izbu s TV, balkónom, vlastnou kúpeľňou a klimatizáciou dáte ako dvojica za 7 nocí 1202€ – 601€/osoba, 85,5€/osob/noc. S tým, že teda o stravu máte počas celej dovolenky postarané a predchádzajúci dovolenkári zariadenie hodnotenia priemerným hodnotením 8/10.

Prípadne si pozrite celú ponuku ubytovaní na Menorce na tejto stránke. Dá sa vybrať z desiatok ďalších zariadení.

Letná MENORCA - letenky z Viedne už za 43€

Pred cestou si prečítajte aj:

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 3 / 5. Počítadlo: 2

Zatiaľ neohodnotené.

Keďže sa vám článok pačil...

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?