Letná KRÉTA – letenky z Viedne už od 27€!

Grécko , Kréta ,skaly, hory

A čo by ste povedali na dovolenku na Kréte? Už o pár týždňov môžete dovolenkovať na jednom z najobľúbenejších ostrovov Európy a letenky vás tam budú stáť iba niekoľko desiatok eur.

Letí sa so spoločnosťou WizzAir a za 27€ sú dostupné letenky do Chanie na Kréte pre členov tzv. Wizz Discount Club, 43€ pre nečlenov.

Členstvo môžeme odporučiť. Dá sa prikúpiť priamo pri rezervácii letenky a zľava plynúca z členstva sa vám aplikuje aj na práve kupované letenky. Členstvo pritom stojí na rok 30€ pre dvojicu a bežná zľava pri spiatočnej letenke pre jednu osobu je 15-20€. Veľmi rýchlo teda na členstve ako takom profitujete.

Za najnižšie ceny je možné momentálne kúpiť letenky na koniec júna s odletom 24.6.2021(štvrtok) a návratom o týždeň neskôr 1.7.2021. 

🎁 Tip na darček pre cestovateľa: Darčekový poukaz na letenky
 

Na Krétu sa však dá letieť z viacerých letísk, viacerými leteckými spoločnosťami a okrem Chanie aj do Heraklionu. Kalendáre termínov si môžete pozrieť na tejto stránke.

V cene máte možnosť zobrať si so sebou menšiu batožinu s rozmermi 40x25x20cm. Ak by ste jej potrebovali viac, dá sa samozrejme priplatiť si za priority boarding, ktorý vám umožní si zobrať ďalšiu väčšie príručnú batožinu alebo si zaplatiť umiestnenie ďalšej batožiny do podpalubia.

Z
Do
Cena
Dátum
Rezervácia
Viedeň
Chania
od 27€
24.6-1.7.2021

Vstup do Grécka a návrat na Slovensko

Do Grécka majú momentálne voľný vstup osoby, ktoré sú zaočkované plným počtom dávok vakcín(väčšinou dve, pri Johnson&Johnson jedna) a od poslednej dávky prešlo viac ako 14 dní. Pri vstupe treba predložiť certifikát o zaočkovaní. Ak zaočkovaní nie ste, pri vstupe je potrebné predložiť negatívny výsledok PCR testu starý nie viac ako 72 hodín.(Za 37€ sa dajú na Slovensku urobiť tu)

Gréci náhodne testujúci aj menšiu vzorku náhodne vybraných turistov, ktorí vstúpia do krajiny a spĺňajú podmienky rovnako ako tomu bolo aj minulý rok.

Po návrate na Slovensko je potrebné absolvovať PCR test, Ag test, alebo nastúpiť do 14-dennej karantény. Negatívny výsledok testu ruší povinnosť karantény a je možné ho vykonať ihneď po návrate na Slovensko.

Ako sa dostať na letisko vo Viedni?

Na letisko vo Viedni pravidelne jazdia autobusy slovenskej spoločnosti SlovakLines skoro každú hodinku. Lístky kúpite už od 7,90€ priamo na ich stránke. Júlové/augustové lístky sa objaviac v ponuke o niekoľko týždňov.

Tipy na ubytovanie

Crete Palm Hotel – 4**** ubytovanie nachádzajúce sa 7km od Chanie a 24 kilometrov od letiska. Za 7 nocí zaplatíte ako dvojica 712€ – 356€/osoba, 50,8€/osoba/noc. V cene máte raňajky + celé štúdio s klimatizáciou, TV, WiFi, vlastnou kúpeľňou aj balkónom. Pláž sa nachádza len 50 metrov od ubytovania a ponúka aj dva bazény. Predchádzajúci dovolenkári zariadenie hodnotia priemernou známkou 8,6/10.

Irinoula Dreams – ubytovanie 19 kilometrov od Chanie a 30 kilometrov od letiska. Opäť sú v cene aj raňajky a za týždeň zaplatíte ako dvojica 364€ – 182€/osoba, 26€/osoba/noc. Dostupný budete mať celý apartmán s vlastnou kúpeľňou a od mora sa budete nachádzať len 250 metrov. Predchádzajúci dovolenkári hodnotia zariadenie známkou 9,2/10!

Prípadne si môžete pozrieť celú ponuku ubytovania na Kréte na tejto stránke. Dá sa vybrať z tisícok dostupných zariadení.

Letná KRÉTA - letenky z Viedne už od 27€!

Pred cestou si prečítajte aj:

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 3.7 / 5. Počítadlo: 3

Zatiaľ neohodnotené.

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?