Letisko Plovdiv (PDV) – Bulharsko

Letisko Plovdiv (PDV) – Bulharsko

Letisko Plovdiv je hlavné medzinárodné letisko v Bulharsku, ktoré sa nachádza v blízkosti mesta Plovdiv. Letisko bolo otvorené v roku 1930 a odvtedy sa stalo dôležitým uzlom pre leteckú dopravu v krajine.

Adresa: Letisko Plovdiv, 4108 Plovdiv, Bulharsko

Kontakty: Tel: +359 32 492 100, Email: info@plovdivairport.com

Terminály: Letisko Plovdiv má jediný terminál, ktorý slúži pre odlety a prílety všetkých medzinárodných a vnútroštátnych letov.

Ako sa dostať na letisko: Letisko Plovdiv je dostupné autom, taxíkom alebo verejnou dopravou. K dispozícii sú aj autobusové spoje zo centra mesta a hlavného autobusového nádražia.

Autobusové spoje: Autobusová linka č. 213 premáva medzi centrom mesta a letiskom. Ďalšie informácie o cestovaní hromadnou dopravou nájdete na webovej stránke hromadnej dopravy v Plovdiv.

Oficiálna stránka letiska

Okolie letiska Plovdiv ponúka množstvo zaujímavých miest a aktivít, vrátane návštevy starého mesta Plovdiv, kde možno obdivovať historické pamiatky a kultúrne dedičstvo. Letisko je tiež v blízkosti národných parkov a horských oblastí, čo robí z Plovdivu ideálne miesto na začiatok dobrodružnej dovolenky.

Letenky na letisko: