Letisko Bratislava zažilo druhý najsilnejší apríl v histórii letiska

Letisko Milana Rastislava Štefánika v Bratislave terminál
Letisko Bratislava

Letisku v Bratislave sa začína dariť a množstvo odbavených cestujúcich stále rastie. Aktuálne absolútne čísla či medziročný nárast prepravených pasažierov bez pochýb potešia všetkých, ktorí chcú aby letecká preprava aj na Slovensku rástla.

Konkrétne za apríl 2018 letisko vybavilo 152 721 cestujúcich, čo je nárast oproti predchádzajúcemu roku o viac ako štvrtinu – o 27%. Narástol však aj počet letov o 34% a aj preprava leteckého nákladu o 35%

„Počas prvých štyroch mesiacov roka vybavilo Letisko M. R. Štefánika spolu na prílete a odlete už viac ako 506-tisíc cestujúcich. Je to nárast o 21 % v porovnaní s rovnakým obdobím vlani,“ informoval generálny riaditeľ a predseda predstavenstva Letiska M. R. Štefánika Jozef Pojedinec.(zdroj bts.aero)

„Spomedzi zabehnutých liniek v prvých štyroch mesiacoch roka úspešne vzrástla preprava na linkách do Londýna, Kyjeva, Skopje či Prahy. Veľmi dobre sa ujali aj novšie linky, napríklad do Sofie, Varšavy či Bologne. V letných mesiacoch očakávame úspešný nástup nových pravidelných spojení, medzi ktorými sú populárne destinácie ako Burgas, Malta, Pafos i Thessaloniki (Solún),“ dodal Jozef Pojedinec.(zdroj bts.aero)

Uvidíme však ako do budúcna ovplyvní vstup Ryanair-u a WizzAir-u na letisko vo Viedni počet cestujúcich v Bratislave. Aj keby tieto spoločnosti duplicitné linky z Bratislavy a Viedne ponechali, určite aj tento fakt, že vo Viedni budeme mať konkurenciu zanechá istý dopad na množstve prepravených cestujúcich cez letisko Milana Rastislava Štefánika.

Nehovoriac o tom, že stále sú vo vzduchu celkom oprávnené obavy z toho, či tieto dve spoločnosti nezačnú hromadne rušiť linky, ktoré budú mať vo Viedni – a že by ich nebolo málo.

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počítadlo: 0

Zatiaľ neohodnotené.

BEZ KOMENTÁRA