Kanárske ostrovy nie sú len pláže a oceán. Vyberte sa na turistické chodníčky

Kanárske ostrovy , Tenerife , krajina
Tenerife, Sopka Teide v pozadí

Aj keď väčšina turistov chodí na Kanárske ostrovy za slnkom a oceánom, bola by škoda neobjaviť aj ich turistickú tvár. Každý ostrov je iný, každý však ponúka úžasné môžnosti turistiky s nádhernými scenériami. Prinášame 5 tipov ma nezabudnuteľnú turistiku. Každý tip pre iný z vybraných piatich ostrovov.

1. Tenerife: Národný park Teide

teide tenerife
V okolí sopky Teide

Národný park Teide je významnou lokalitou UNESCO, ktorá sa nachádza priamo uprostred Tenerife. V parku sa neaktívny vulkán Teide, ktorý je najvyšším bodom Španielska a tretím najvyšším sopečným vrchom na svete. Turistické trasy tu majú rôzne úrovne náročnosti, takže každý si tu môže nájsť niečo, čo mu vyhovuje. Niektorí ľudia sa rozhodnú vystúpiť na vrchol Teide, iní sa radšej prechádzajú lávovými poliami alebo borovicovými lesmi. Keď je dobré počasie, z vrcholu tohto pohoria môžete dokonca vidieť neďaleké Kanárske ostrovy.

2. Gran Canaria: Roque Nublo

Roque Nublo na Gran Canarii
Roque Nublo v noci

V centrálnom masíve ostrova Gran Canaria sa nachádza obrovský skalný útvar Roque Nublo. Táto 80 metrov vysoká skala bola pre pôvodných obyvateľov ostrova posvätným miestom. Pešia turistika sem trvá približne hodinu. Cesta k Roque Nublo vedie cez borovicové lesy a je z nej nádherný výhľad na ostrov. Ak je jasné počasie, môžete vidieť až na susedný ostrov Tenerife.

3. Lanzarote: Národný park Timanfaya

Národný park Timanfaya sopky a farebný piesok
Timanfaya – národný park

V 18. storočí vybuchla v národnom parku Timanfaya na Lanzarote veľká sopka. Erupcia premenila veľkú časť ostrova na drsnú lávovú krajinu. Teraz sa do parku dostanete len so sprievodcom. Jazda na ťavách je ďalšou alternatívou návštevy pre dobrodružných.

4. La Palma: Národný park Caldera de Taburiente

Taburiente
Taburiente

Tento národný park na ostrove La Palma je obľúbeným miestom na pešiu turistiku, pretože má veľa rôznych trás a skvelé výhľady. Park je obrovská diera vytvorená sopkou, ktorá má priemer asi 10 km. Cesty vedú cez borovicové lesy, pozdĺž strmých útesov a popri horských potokoch a vodopádoch. Jednou z najznámejších trás je Los Brecitos, ktorá vedie priamo do stredu krátera.

5. Národný park na ostrove La Gomera.

Garajonay la gomera
Národný park Garajonay

Národný park Garajonay je nádherný dažďový prales s jedinečným prostredím. Je zapísaný na zozname svetového dedičstva UNESCO a nachádza sa na ostrove La Gomera. V týchto lesoch sa nachádzajú jedny z posledných vavrínových lesov na svete. Lesy sú husté a vlhké a sem-tam sa tu nachádzajú vodopády a potoky. Cesty sa dajú ľahko nájsť a sú dobre označené, čo uľahčuje pešiu turistiku.

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 4.8 / 5. Počítadlo: 8

Zatiaľ neohodnotené.

Keďže sa vám článok pačil...

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?

Snažím sa aby bol tento web stále tým, prečo ho už od roku 2014 navštevujú státisíce čitateľov. Miesto kde sa môžete inšpirovať na vaše cesty a popritom aj niečo ušetriť.