Kanadské mestečko Banff obklopené majestátnymi horami

mesto
By: Tony Hisgett - CC BY 2.0

Banff je horské mesto nachádzajúce sa v provincii Alberta v Kanade. Toto mesto oplýva ozajstným kúzlom nielen prírody. Ponúka množstvo aktivít od turistiky, korčuľovania na ľade, lyžovania či vyhliadok v skalnatý h horách až po návštevu liehovaru.

Banff z každej strany obklopujú až prekvapivo krásne, no drsné hory, ktoré sa zdajú priam vyrezané priamo zo zeme. Mesto sa nachádza približne 120 kilometrov smerom na západ od Calgary. Leží v nadmorskej výške 14001630 metrov. Bolo prvou obcou, ktorá sa stala súčasťou Kanadského národného parku.

rieka a hory
By: Don DeBoldCC BY 2.0
mesto
By: Tony HisgettCC BY 2.0

Mesto je jednou z najobľúbenejších turistických destinácií v Kandade a je známe predovšetkým pre svoje hornaté okolie a horúce pramene. Láka taktiež možnosťou vonkajších športov, rozsiahlych turistických, cykloturistických, lyžiarskych či skrášľovacích destinácií vo svojom okolí.

Prvýkrát bolo mesto osídlené v 80-tych rokoch 20. storočia, po tom, čo bola postavená transkontinentálna železnica cez údolie Bow. Počas prác na stavbe železnice boli objavené série prírodných horúcich prameňov. Neskôr bola založená rezervácia okolo horských prameňov a jaskýň a oblasť začala byť propagovaná ako medzinárodné letovisko na podporu novej železnice.

hory
By: Tony HisgettCC BY 2.0

V areály mesta sa nachádza hora s názvom Tunnel Mountain s pôvodným názvom Sleeping Buffalo Mountain. Je mimoriadne obľúbenou destináciou najmä vďaka rýchlym túram. Na vrcholce hôr sa môžete dostať za menej ako pol hodiny.

hora
By: Phil WhitehouseCC BY 2.0

V okolí mesta sa nachádza aj nádherné jazero Minnewanka, vzdialené približne 6 minút severne. Je populárnym miestom, ktoré víta množstvo turistov. Tí sem prichádzajú za účelom nielen turistiky, ale aj rybolovu či výletov na horských bicykloch. K dispozícii je taktiež požičovňa motorových člnov. V zime tu dokonca môžete vyskúšať aj korčuľovanie na ľade.

jazero
By: GoToVanCC BY 2.0
jazero
By: Michael ScheltgenCC BY 2.0

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počítadlo: 0

Zatiaľ neohodnotené.

Keďže sa vám článok pačil...

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?