Kambodža + zástavka v Bangkoku – itinerár

Plávajúce trhy Domnuen Saduak
Plávajúce trhy Domnuen Saduak

V predošlom článku sme vám dali všetky potrebné informácie, tipy a rady ohľadom tejto krásnej krajiny. Teraz by sme vám radi ukázali ako vyzeral práve náš trip po Kambodže, kam treba ísť, kde sa najesť a kde prespať. Tak poďme sa na to pozrieť!

Ako vyzerala naša cesta Kambodžou?

Ako som už spomínala v predošlom článku, naša cesta začala v Bangkoku, práve kvôli dostupnejším cenám leteniek. Keď už sme tam pristáli, tak sme to využili a na pár dní v Bangkoku ostali. V bangkoku som bola niekoľkokrát a keďže práve toto bol pred pár rokmi môj prvý krok do exotiky, vždy zostane pre mňa veľmi obľubeným mestom. 

 1. Bangkok (2-4noci)

Ako dlho ostať v Bangkoku?

Ak sa do Bangkoku chystáte prvý krát, určite by som si na toto mesto vyhradila viac dní. V centre Bangkoku nie je toho až tak veľa, čo vidieť, no všetky zaujímavé miesta sú od Bangkoku vzdialené pár hodín autom alebo autobusom. Na samotný Bangkok vám stačí jedna alebo dve noci, no ak máte záujem vidieť aj o niečo viac vyhradila by som si aspon 3-4 noci

Kde sa ubytovať?

Hansa House Bangkok

Ubytovanie sme si zabezpečili cez Booking, hotel bol vzdialený od centra len pár minút taxíkom. Ubytovaní sme boli v Hansa House Bangkok – bolo to krásne, čisté a raňajky boli geniálne.

Cena za 1 noc bola 30€ pre 2 osoby aj s raňajkami.

Čo vidieť v Bangkoku?

Bangkok je obrovské mesto, žije tu približne 14 miliónov obyvateľov. Treba sa teda pripraviť na chaos a veľké davy ľudí. No aj cez to všetko v sebe ukrýva krásy historického charakteru. Nájdete tu nespočetné množstvo nádhernych chrámov, parky, nákupné centrá, nočné trhy, stánky s jedlom na každom rohu, skybary, kvetinové trhy – jednoducho všetko na čo si spomeniete tu zaručene nájdete. 

Chrámy

Keďže je tu naozaj neskutočný počet chrámov ukážem vám len pár pre najdôležitejších, ktoré nesmiete vynechať. Pre mňa sú jednoznačne najkrajšie z celého Bangkoku, no vy si možno nájdete iných obľúbencov.

Wat Pho / Wat Arun
Wat Pho / Wat Arun

Nočný život 

Bangkok začína žiť až večer a najznámejšou ulicou určite je Khao San Road. Nájdete tu množstvo reštaurácii, barov, môžte tu ochutnať pečené tarantuly, šváby alebo aj krokodíla, strip cluby a rôzne zaujímavé puby najmä pre ľudí, ktorí majú chuť sa zabaviť. 

Pochúťky na Khao San Rd. (Veronika Sýkorová)
Pochúťky na Khao San Rd. (Veronika Sýkorová)

Jednoznačne tu musíte ochutnať tradičné Pad Thai, ktoré v stánku stojí okolo 40 – 50 bahtov (v prepočte cca 1€). Toto jedlo sa stalo naším najobľúbenejším a každý deň sme chodili práve sem na večeru.

Miesta mimo Bangkoku, ktoré musíte vidieť:

 • Národný park Erawan, Kanchanaburi

Cesta z Bangkoku trvá približne 3 hodiny. Viete sa tam dostať mini vanom za 6€ z Bangkoku a naspäť cca 7€. Takže spolu vás to vyjde približne 13€. Posledný minivan z parku vyráža o 17:00 keďže národný park sa zatvára o 16:30.

Viete sa sem dostať taktiež aj autobusom, len takýmto typom prepravy budete musieť jedenkrát prestupovať v Kanchanaburi. Takže ak si vyberiete bus, vyberte sa radšej skorším spojom, aby ste mali dostatok času. 

Vstupné stojí 300 bahtov (cca 8,5€) dospelá osoba, 200 bahtov (cca 6€) dieťa. 

Takisto si viete sem zabezpečiť aj celodenný výlet rôznymi spoločnosťami, ktoré ponúkajú výlety. V tomto prípade viete tento výlet spojiť tiež s mostom cez rieku Kwai – most smrti. 

Tip: Ak hľadáte ako sa dostať z miesta na miesto, používajte https://12go.asia/en . Ukážu sa vám možnosti, z ktorých si môžte vybrať. Cez túto stránku si viete objednať minivany / busy / taxiky / vlaky.

 • Erawan Národný Park
  Erawan Národný Park

Pre každého milovníka histórie je Ayutthaya raj na zemi. Toto mesto patrí medzi UNESCO pamiatky. Ak sa rozhodnete vydať na toto miesto, jednoznačne by som vám odporučila sem neísť na vlastnú päsť, ale radšej pár eur priplatiť a zabezpečiť si tour aj so sprievodcom. Takéto tours si viete zabezpečiť bez problémov online alebo v Bangkoku v turistických centrách. Takýto výlet si viete zabezpečiť za cenu 20-50€ na osobu. 

Ak sa rozhodnete Ayutthayu mavštíviť bez sprievodcu, môžte sa sem dostať vanom,  autobusom alebo vlakom a následne v Ayyuthayi buď to prejdete pešo alebo si môžte požičať tuk tuk či bicykel. Cesta mini vanom z Bangkoku do Ayutthayi trvá približne 2 hodiny a cesta stojí cca 8€ na osobu.

Tip: Takéto organizované výlety si viete online zabezpečiť cez https://www.getyourguide.com alebo https://www.klook.com. Nájdete tu výlety vo všetkých krajinách nielen Thajsko. 

 • Plávajúce trhy Damnoen Saduak

Vzdialené od Bangkoku cca hodinku, najlepšou možnosťou je zabezpečiť si výlet a spojiť to už aj s ďalšou  atrakciou Maeklong železnicou. Ďalšou možnosťou je autobus z Bangkoku, čo môže trvať o čoci dlhšie ako hodinku.

Keď dorazíte na miesto máte dve možnosti buď si prejsť trhy pešo alebo loďkou, ktorú si tam požičiate. Je tam cenový rozdiel medzi obyčajnou loďkou a motorovou –

už je na vás, ktorú možnosť zvolíte. 

Budú vám núkať motorovú loď za 2000 bahtov (55€), čo je cena, za ktorú sa to určite neoplatí. Treba zjednávať a som si istá, že sa vám podarí nájsť loďku aj za polovicu max 1000 bahtov (28€).

Ayuthaya
Ayuthaya

Tip: Najlepšie je chytiť hneď prvý autobus, ktorý vyráža myslím okolo 6 ráno, pretože už o 9 ráno plávajúci trh býva napráskaný turistami. Najlepšie je doraziť o 7 ráno a máte celé dve hodiny na preskúmanie  autentických thajských plávajúcich trhov. 

Plávajúce trhy Domnuen Saduak
Plávajúce trhy Domnuen Saduak

 

 • Maeklong Railway

Trhovisko na železnici Maeklong je pre nás európanov veľký zážitok. Domáci predávajú zeleninu poukladanú na železnici a akonáhle vlak zatrúbi, zeleninu, ovocie a mäso schovajú, prečkajú kým vlak prejde a potom naspäť vyložia na miesto. Zelenina a ovocie ktoré je vo vhodnej výške bez problémov nechajú na železnici, takže vlak prechádza tesne nad tým. 

Dostanete sa sem z Bangkoku za približne 1hod 40 min.  mini vanom (zabezpečíte cez http://www.12go.asia) za cenu 4€ jednosmerne. Vstupné tu platiť nemusíte, čiže tento výlet vás vyjde na cca 8€ osoba

Tip: Vlak cez trhovisko prechádza 4 krát denne (8:30 / 11:10 / 14:30 / 17:40), takže sa uistite, že tam budete včas.Maeklong Railway Market

 1. Siem Reap (3-4 noci) 

Ako dlho ostať v Siem Reap?

My sme sa rozhodli v Siem Reap zostať 4 noci, mali sme v tomto meste naplánovaných veľmi veľa miest, ktoré sme chceli stihnúť a zároveň sa nikam neponáhlať 4 noci sú dokonalý idál na toto mesto. No ak máte len dva týždne na celú Kambodžu 3 noci vám postačia. 

Ako sa dostať do Siem Reap?

Z Bangkoku sme do Siem Reap dorazili letecky (cena letenky cca 50€), z letiska sme si objednali Grab do hotela, ktorý bol takmer v centre (cena cca 3-4 USD)

Kde sa ubytovať?

Ubytovanie sme riešili opäť cez Booking.com. Našli sme si ubytovanie v khmérskom štýle (pre link klik na foto) na bookingu to vyzeralo krásne plno zelene nádherné izby za cenu 40€ na noc

Petite Temple Suite & SPA - fotka na booking.com
Petite Temple Suite & SPA – fotka na booking.com

No realita bola o niečo horšia – v izbe bola taká vlhkosť, že sme sa nevedeli ani nadýchnuť, steny smrdeli plesňami a to nehovoriac o zájdenej kúpeľni.

A realita vyzerala nejak takto... (Veronika Sýkorová)
A realita vyzerala nejak takto… (Veronika Sýkorová)

Po tomto zážitku sme si našli cez booking našli ubytovanie, ktoré by sa nám mohlo páčiť a išli sme sa už presvedčiť na vlastné oči. 

Tip: V Siem Reap je ubytovaní až až, preto vám stačí si ich vyhliadnuť vopred na bookingu a dôjsť sa pozrieť na vlastné oči. V takomto prípade vám totižto môžu ponúknuť omnoho výhodnejšiu cenu. 

Takže druhý pokus bol hotel Vihara Residence – čo sa nedalo rovnať s naším predošlým. Bol krásny, čistý, kúpeľňa sa blískala a tá cena bola úžasná. Na bookingu tento hotel stala Deluxe izba cca 50€ a Suite izba 70€. Tým, že sme prišli bez rezervácie na bookingu ponúkli nám Suite izbu za 40€ na noc s raňajkami.

Vihara Residence
Vihara Residence

Čo vidieť v Siem Reap?

Angkor Wat 

Angkor Wat je asi MUST SEE atrakcia, ktorú si nemôže nechať ujsť nikto, kto sa rozhodne do Kambodže vycestovať. Tento komplex chrámov je najväčší komplex chrámov na svete s výmerou 1 kilometer štvorcový. Angkor Wat sa stal symbolom Kambodže a je zdrojom národnej hrdosti pre miestnych obyvateľov, taktiež je vyobrazený na kambodžskej vlajke. 

Veľa tuk-tukárov vás bude nahovárať na tour Angkor Watom tuk tukom, kde za deň zaplatíte za malú tour 15-20€ (5 chrámov) a za veľkú tour 20-30€ (10 chrámov). My sme to využili taktiež, vraveli sme si, že je to perfektná cena za odvoz a za to, že s nami strávi celý deň. No došli sme na to, že by sa nám oveľa viac páčilo ak by sme tam mali viac slobody. Videli sme totiž chrámy, ktoré nás až tak neoslovili a tie, ktoré sme chceli vidieť sme nevideli. 

Ak by sme si to mohli zopakovať za tú cenu by sme si radšej požičali motorku. Motorku si požičiate v centre Siem Reap od 8€ do 20€, záleži od toho aký typ motorky zvolíte. 

Angkor Wat (Roman Gajdoš)
Angkor Wat (Roman Gajdoš)

Vstup do Angkor Wat:

Lístok do Angkor Wat si kúpite v oficiálnom centra vzdialenom 4km od Siem Reap. Nachádza sa na ulici Road 60. Otvorené majú od 4:30 rána do 17:30 každý deň. Lístky kúpene do 17:00 musia byť využité ešte v ten deň, tie, ktoré sú kúpene po 17:00 sú využiteľné až od ďalšieho dňa. 

Cena lístkov:

 • 1 denný lístok 37$
 • 3 denný lístok 62$
 • 7 denný lístok 72$

Hneď ako lístok zaplatíte, odfotia si vás a vystavia vám lístok, kde budete mať svoju fotku. Pri každom chráme vám tento lístok budú kontrolovať. 

Angkor Wat lístok
Angkor Wat lístok

Do Angkor Wat si treba vziať dostatok vody a jedla. Nájdete tu pár miest kde kúpite jedlo a pitie, ale bude vám veľké teplo, keďže celý deň budete na ostrom slnku. Musíte mať oblečenie, ktoré zahaľuje ramená a kolená. 

Tip: Ak sa chcete vyhnúť davom, privstaňte si na východ slnka. Nielenže budete mať krásne fotky, ale nebude sa na vás lepiť žiaden čínsky turista. 

Chrámy, ktoré nesmiete vynechať:

 • Angkor Wat 
 • Bayon Temple
 • Ta Prohm
 • Banteay Srei

Angkor Wat / Bayon Temple (Roman Gajdoš)

Ta Prohm / Banteay Srei (Veronika Sýkorová)
Ta Prohm / Banteay Srei (Veronika Sýkorová)

Plávajúce mesto Tonle Sap a plávajúca škol

Plávajúce mesto leží na jazere Tonlé Sap, ktoré je najväčšie v celej JV Ázií – má rozlohu 2500-3000  km² a v lete dokonca až 10 000 km². Na tomto jazere žijú khmérsky domorodci v malých plávajúcich domčekoch. Taktiež sa tu nachádza aj kostol, škola, škôlka a potraviny. Obyvatelia tejto dedinky sa väčšinou živia rybolovom, takže na každom kroku uvidíte natiahnuté rybárske siete. Táto dedinka je taktiež zapísaná na zozname UNESCO.

Ako sa sem dostať?

Máte viac možností ako sa sem dostať, buď to tuk-tukom z mesta Siem Reap alebo si požičiate skúter a spolahnete sa len sami na seba. My sme bohužiaľ ešte neboli takí ostrieľaní a zvolili sme dopravu tuk-tukom – čo nás vyšlo 15$ na celý deň, takže si môžte v jeden deň spojiť viac atrakcií ktoré máte po ceste (Lotosové farmy, Krokodília farma). 

Dedinka do ktorej sa musíte dostať sa nazýva Kampong Phluk a cesta zo Siem Reap sem trvá približne hodinku, čo sa bez problémov dá vydržať aj na skútriku, ktorý si v meste požičiate za cca 8$. 

Plavba loďkou: 

Hneď ako dorazíte na miesto sa po vás vrhnú predávajúci lístkov na loďky. Z ceny sme boli nemilo prekvapení – za približne 2 hodiny jazdy loďkou spojenú s návštevou plávajúcej školy sme platili 26$ za osobu. No naložili nás na loď, kde sme boli len my dvaja – takže žiadna masovka.

Tiež sa tu dajú kúpiť lístky na veľkú loď, kde okrem vás bude ďalších 30 turistov. Určite to bude lacnejšie, no nevýhodou je to, že veľkou loďou sa nedostanete na všetky miesta, ktoré by ste chceli vidieť, takisto týmto spôsobom neuvidíte školu, čo bolo pre nás veľmi dôležité. 

Tonle Sap (Veronika Sýkorová)Lotosová farma

Po ceste naspäť z Tonle Sap sme sa zastavili na lotosovej farme – určite ich z cesty uvidíte viac než dosť. A teda náklady na dopravu sem sú takmer nulové. Je to taký menší výletík na nie viac ako jednu hodinu a vstupné sem neplatíte – väčšina lotosových fariem by mala mať vstup zadarmo.

Lotus Farm (Roman Gajdoš)Sloní sirotinec Kulen Forest

Keďže v Kambodži jediný sloní sirotinec, ktorý poznám je až v Mondulkiri, hľadali sme podobné sirotince v okolí Siem Reap a predsa len sme našli v pohorí Kulen Forest. Sirotinec je úplne odlišný ako väčšina tých, ktoré nájdete v Thajsku na každom kroku – treking na slonoch spojený s tyraniou týchto zvierat len kvôli turizmu. V tomto sirotinci sa nachádzajú slony zachránené z komplexu Angkor Wat, kde ich využívali na presuny turistov medzi chrámami.

Bohužiaľ z nedostatku času sme my tento zážitok už nestihli, no ak sa sem raz vrátime tento sloní sirotinec nesmieme vynechať. Je to takmer nový sloní sirotinec, dokonca ani niektorý domáci nemajú poňatia o tom, že existuje v ich blízkosti niečo také. 

Ponúkajú tri možnosti výletov: Ráno so slonmi, Poobedná session alebo Celodenný zážitok pre náročných. 

Ráno so slonmi alebo  Poobedná session vás vyjde na 80$ osoba.

Ráno: vyrážate zo Siem Reap o 7:00 ráno a vraciate sa približne o 14:00.

Poobede: vyrážate zo Siem Reap o 12:00 a vraciate sa cca o 18:15.

V tomto výlete máte zabezpečené takmer všetko dopravu, vstupné, káva/čaj a obed. Cesta autobusom do sirotinca trvá cca 1,5 hod.

Tu si môžte užiť deň prispôsobený životu týmto nádherným tvorom. Uvidíte ako si nažívajú v ich prirodzenom prostredí, budete mať príležisť ísť s nimi sa prejsť do pralesu, nakŕmiť ich a okúpať sa s nimi. 

Celodenný zážitok je kombináciou oboch týchto možností a vyjde vás na 95$. Táto možnosť trvá od 8-16:15 a taktiež v nej máte zahrnutý obed, tranfer, vstupné a káva/čaj. 

Jediný spôsob ako sa sem dostať je priamo cez nich na vlastnú päsť sem určite netrafíte. Rezerváciu tohto výletu viete vytvoriť buď online https://kulenforest.asia alebo priamo v ich office v Siem Reap (Street 26, Siem Reap).

Kulen Elephant Forest
Kulen Elephant Forest
 1. Sihanoukville (neostávajte ani jednu noc!)

Ako sa dostať do Sihanoukville?

Do Sihanoukville sme išli zo Siem Reap autobusom. Vybrali sme si konkrétne hotel bus a jednosmerný lístok nás vyšiel cca 23$ na osobu. (Stránku cez, ktorú sme objednávali lístky som už spomínala v predošlom článku – https://www.bookaway.com a https://bookmebus.com)

Ako dlho ostať v Sihanoukville?

My sme spravili jednu veľkú chybu a povedali sme si, že si tu dáme medzizastávku po dlhej ceste autobusom zo Siem Reap. Ostali sme tu 2 noci – najväčšia chyba akej sme sa dopustili pri tomto tripe.

Neostávajte tu o nič dlhšie ako je potrebné! 

Hneď ako vás pustia z autobusu vás budú ťahať tuk-tukári k sebe za 2-3 násobné ceny, v žiadnom prípade im nenaleťte a najskôr si skontrolujte cenu v aplikácií PassApp (v tejto oblasti Grab nefunguje). 

Takisto je možné si zabezpečiť transfer do prístavu priamo cez spoločnosť, cez ktorú ste išli autobusom.

Ako vyzerá Sihanoukville?

Sihanoukville je jedno veľké, špinavé, rozbúrané, rozostavané a smradľavé mesto. Nieje nič pekné, čo by som o tomto meste mohla povedať. Jediné čo tu môžte vidieť je enormné množstvo kasín a novopostavených hotelov, na každej ulici uvidíte minimálne 5 kasín – neuveriteľné. 

Sihanoukville (Veronika Sýkorová)
Sihanoukville (Veronika Sýkorová)
 1. Kampot (2 noci)

Ako dlho ostať v Kampote?

My sme bohužiaľ Kampot podcenili a vybrali sme sa tam len na jednodenný výlet zo Sihanoukville. Keby som mala šancu napraviť to, určite by som si v tomto mestečku nechala viac času – minimálne 2 noci. 

Ako sa dostať do Kampotu?

Keďže my sme ostali v Sihanoukville rozhodli sme sa z tohto mesta vypadnúť aspoň na jeden deň, zaobstarali sme si cez stránku https://bookmebus.com lístok na minivan za 8$ jedna cesta a ďalších 8$ cesta naspäť z Kampotu. Cesta zo Sihanoukville do Kampotu trvá približne 2 hodiny. 

Ak by sme však mohli ísť znovu, vyrazili by sme hneď zo Siem Reap do Kampotu. Táto alternatíva cesty by vás vyšla cca na 30$ na osobu, cesta však zo Siem Reap je o niečo dlhšia a trvala by okolo 15 hodín, Ak vám je to už príliž dlho, môžte to spojiť s príjemnou zastávkou v Phnom Pehn. 

Kde sa ubytovať v Kampote?

Ceny v Kampote sú neporovnateľne nižšie ako v predchádzajúcich mestách, ubytovanie si tu viete nájsť naozaj za pár drobných. Nájdete tu ubytovania v tradičnej kampotskej dedinke v bambusovom domčeku od 10$ na noc pre dve osoby. Ja som pre vás vybrala ubytovanie, ktoré ma v momente zaujalo svojím charakterom. Cena v tomto guesthouse za noc pre dvoch je cca 15$ aj s raňajkami.

Kambodža + zástavka v Bangkoku - itinerárČo vidieť v Kampote?

Kampot nás oslnil hneď ako sme prišli, v meste vládla dobrá atmosféra, kľud a všade naokolo príjemní ľudia, v centre nájdete veľa streetfood stánkov, malých reštaurácii a kaviarničky na každom kroku (po Sihanoukville príjemné zmena). Naše prvé kroky viedli k požičovni motoriek. Cena skútra na celý deň? 4$, neuveriteľné! Natankovali sme za 2$ a vozili sa celý deň, čo viac si človek môže priať?

Bokor Mountain – chrám Wat Sampov Pram

Z centra Kampot cesta k tomuto chrámu trvá približne hodinu, no ten výhľad definitívne stojí za to. Vstup sa neplatí žiaden. Cestou na vrch si vychutnajte zvuky džungle a príjemný chlad pralesu. 

Bokor Mountain (Veronika Sýkorová)
Bokor Mountain (Veronika Sýkorová)

Kayaking medzi mangrovníkmi

Jeden nádherný zážitok, ktorý jednoznačne odporúčam. Cesta kayakom je vhodná aj pre úplnych nešportovcov aj neplavcov bez akéhokoľvek problému a potrvá cca jednu až dve hodinky. Kayak si viete požičať v takmer všetkých guesthousoch popri rieke, no odporúčam Champa Lodge kde vás prenájom kayaku na hodinu vyjde 5$. Ochotne vám vysvetlia, kade máte ísť aby ste sa nestratili. 

Green Cathedral (Veronika Sýkorová)
Green Cathedral (Veronika Sýkorová)
 1. Koh Rong Island a Koh Rong Sanloem

My sme sa rozhodli, že by bolo fajn vidieť a porovnať si oba ostrovy. Obidva ostrovy majú určite svoje čaro, no nás za srdce chytil viac Koh Rong Island. Čakali sme, že práve tento ostrov bude preplnenejší ako Samloem, no opak bol pravdou. Vzhľadom k tomu, že na Koh Rongu sú hotely roztrúsené na väčšom území, máte pocit akoby tu bolo omnoho menej ľudí. Dokážete si tu nájsť veľa miest, ktoré máte len sami pre seba. 

Ako dlho ostať?

Ak si chcete poriadne oddýchnuť po vyčerpávajúcom tripe vyhradila by som si minimálne 4 noci. Načerpať nové sily a bronzovú pokožku – určite  stojí za to! 

Ako sa sem dostať?

Zo Sihanoukville sa na tieto ostrovy dostanete loďou – spiatočný lístok vás vyjde 22$, pričom nezáleží na tom, z ktorého ostrovu pôjdete naspäť. 

Napr. Ak pôjdete zo Sihanoukville na Koh Rong, ale chcete ísť pozrieť aj Koh Rong Samloem. Spiatočný lístok vám platí aj na trase Koh Rong Samloem – Sihanoukville.

Lístok z Koh Rong Island na Koh Rong Samloem nás vyšiel cca 10$. 

Kde sa ubytovať?

Koh Rong Island

Jednoznačne by som odporúčala pláž 4K beach (resp. Long Set Beach), nieje veľmi preplnená turistami, máte tam rôzne možnosti reštaurácií za veľmi dobré ceny a cesta do dediny trvá 45 minút pralesom – tiež určite stojí za to

Kambodža + zástavka v Bangkoku - itinerár

Koh Rong Samloem

Saracen Bay je určite najlepšia voľba výberu pláže na tomto ostrove máte tu veľmi veľa možností reštaurácií a barov. 

Nachádza sa tu veľa resortíkov s domčekmi priamo na pláži, ale nájdete tu aj lowcostovú možnosť napr. krásne biele stany priamo na pláži s výhľadom na more. 

AUTORKA: Veronika Sýkorová.

Instagram: https://www.instagram.com/veronika_sykorova/

Kambodža + zástavka v Bangkoku - itinerár

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 4.2 / 5. Počítadlo: 12

Zatiaľ neohodnotené.

Keďže sa vám článok pačil...

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?