Kam vycestovať v apríli? Najlepšie destinácie na jarný výlet

ulica, tulipány
By: Maks Karochkin - CC BY 2.0

Rozhodli ste sa, že tento rok budete viac cestovať, no stále si neviete vybrať tú pravú destináciu?

S krajším počasím rastie aj chuť viac cestovať. Vyhnite sa premenlivému aprílovému počasiu doma a vyberte sa niekam za slnkom. Apríl je skvelé obdobie na cestovanie, keď sa väčšina Európy už zahrieva. Čoskoro je tu a pri plánovaní výletu sa môžete inšpirovať aj týmto zoznamom.

Amsterdam, Holandsko

Amsterdam je ohromujúce mesto v každom ročnom období. Apríl je však sezónou tulipánov, takže celé mesto prekvitá v krásnych živých farbách. Koná sa tu tulipánový festival, na ktorom môžete vidieť viac ako 400 tisíc tulipánov kvitnúcich v súkromných záhradách, múzeách či iných inštitúciách. Každý rok sa 27. apríla v hlavnom meste Holandska oslavuje aj Deň kráľa, kedy sa celé mesto zmení na obrovskú oranžovú pouličnú párty. Amsterdam je párty mestom po celý rok, najviac je známy svojou veľkou klubovou scénou, nie až tak pre underground kultúru. To sa však mení v období od 17. do 19. apríla, keď sa organizuje festival Sounds of Underground. Počas festivalu sa v okolí Vondelparku predstavujú kapely hrajúce všetky druhy avantgardných a undergroundových hudobných štýlov. Okrem toho tu začiatkom mesta natrafíte aj na filmový festival, zameraný na anime, horor, fantastické a sci-fi filmy.

jar 
By: Naval SCC BY 2.0
ulica, tulipány 
By: Maks KarochkinCC BY 2.0

Kréta, Grécko

Apríl na Kréte je skvelým časom roka. Voňavé bylinky a jarné kvety vypĺňajú svahy, keď je slnko teplejšie a dni sa predlžujú. Aprílové počasie na Kréte je všeobecne slnečné a teplé, a ako mesiac plynie, teploty stúpajú. V priemere sa teploty pohybujú od 12 do 20 stupňov Celzia, čo je už celkom príjemný čas na výlet. V apríli je na Kréte zvyčajne v priemere 5 jasných slnečných dní s modrou oblohou. V apríli sa na Kréte otvára botanický park v blízkosti Chanie. Je jednou z najlepších atrakcií Kréty pre návštevníkov všetkých vekových kategórií. Ponúka najpozoruhodnejšie scenérie, pohľady na živé motýle a vtáctvo. Nájdete tu množstvo pestrých rastlín, bylín a stromov, ktorým sa v plnej kráse darí rásť na dvesto kilometrov štvorcových terás na svahu. V tomto období je na Kréte bežné, že turisti zvyčajne jazdia na bicykloch či pozorujú vtáctco. Apríl je tiež ideálny čas na to, aby ste navštívili niektoré z archeologických nálezísk, ako je Knossos v blízkosti mesta Heraklion či Aptera pri meste Chania.

Chania 
By: ManuCC BY 2.0
nálezisko 
By: ShadowgateCC BY 2.0

Rím, Taliansko

Nikde sa neoslavuje veľkonočný víkend tak, ako v Ríme. Mestské prehliadky, obrady a slávnosti sú vždy veľkolepé, a aj keď nie ste veriaci, atmosféra v meste je vždy pulzujúca. Jedným z najväčších zážitkov Veľkej NociRíme je samozrejme jeho skvelé tradičné jedlo. Pečené jahňacie mäso, marcipánové pečivo a tucty čokoládových vajíčok, to je len málo z talianskej kuchyne, na ktorú počas Veľkej Noci natrafíte. Čo však robí apríl v Ríme ešte špecifickejším? Chladné počasie už ustupuje, ale zároveň sa ešte nezačali ani horúce teploty. Dlhšie dni poskytujú viac času na obdivovanie mesta, ktoré v tomto čase ešte nie je úplne preplnené turistami. Okrem Veľkej Noci sa v apríli v Ríme koná množstvo slávností, medzi nimi aj jarný festival, narodeniny mesta, festival artičok či deň oslobodenia. Pri príležitostí týchto slávností sa organizuje množstvo podujatí a koncertov. Príchod jari dodáva večnému mesto neopakovateľné čaro. Ulice, chodníky a záhrady kvitnú nádhernými pestrofarebnými kvetmi. Rím je v apríli ešte ďaleko od svojej hlavnej turistickej sezóny, nie je husto preplnený, a tak môžete počítať aj s kratšou dobou čakania a voľnými miestami.

mesto, Rím 
By: Ben KCC BY 2.0
ulica 
By: Michiel JelijsCC BY 2.0

Porto, Portugalsko

Očarujúce mesto na severe krajiny v apríli (no nielen) láka na typické vinárne s autentickou atmosférou, strešné bary ale aj brilantnú kuchyňu. V tomto období sa už naozaj otepľuje, no stále ešte sezóna nie je v plnom prúde, a tak sa vyhnete davom turistov v uliciach mesta. Je tiež jednoduchšie rezervovať si miesto v hoteloch či reštauráciách a aj letenky sú väčšinou za rozumnú cenu. Nemusíte sa však obmedzovať len na návštevu Porta, ale môžete navštíviť aj údolie Douro, v ktorom môžete ochutnať portské víno a obdivovať okolitú prírodu a vinárske oblasti. Priemerné teploty v Porte sa v tomto období pohybujú v rozmedzí od 13 do 17 stupňov Celzia. Aj keď apríl ešte nie je presne najlepší čas na kúpanie sa v mori, je štedrý na slnečné lúče a príjemné teploty. To môžete využiť napríklad pri pikniku v prírode či na pláži s dobrým portským vínom.

mesto 
By: Sergei GussevCC BY 2.0
maják 
By: DeenselCC BY 2.0
údolie 
By: mat's eyeCC BY 2.0

Marrakech, Maroko

Aj napriek svojej polohe na severe Afriky, Maroko stále zažíva sezónne počasie. Apríl je fantastickým obdobím na prehliadku jeho exotických miest. Medzi nimi aj Marrakech, mesto s príjemnými teplotami a množstvom slnka. Dni sú príjemné teplé večery nie sú chladné, preto je apríl ideálnym časom na jeho návštevu, ak nepreferujete vysoké teploty. Marrakech, ale aj samotné Maroko ako krajina ponúka rozmanitosť exotickej krajiny. Na trhoch v meste nájdete rôzne predmety každodenného života, exotický riad, stolové dekorácie, koreniny či miestnu kozmetiku.

Kam vycestovať v apríli? Najlepšie destinácie na jarný výlet 
By: Valdiney PimentaCC BY 2.0
koreniny 
By: Feliciano GuimarãesCC BY 2.0

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počítadlo: 0

Zatiaľ neohodnotené.

Keďže sa vám článok pačil...

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?