Kam na dovolenku v apríli? Vyberte si z týchto 5 destinácií

kam na dovolenku v apríli - Abu Dhabi
Abu Dhabi, Blízky východ

 Leto je ešte ďaleko, no vás to láka vycestovať niekam za teplom a zážitkami už zjari? Nemusí to byť hneď na druhý koniec sveta, aby vaša dovolenka v apríli stála za to. Máme pre vás tipy na destinácie, kde ste lietadlom za pár hodín. Vyberte sa na niektoré z nasledujúcich 5 miest. Oddýchnite si v teplúčku pri mori, pokochajte sa pamiatkami, zažite dobrodružstvo. Fajn miest, kam na dovolenku v apríli, je celkom dosť…

1. Španielsko sa stále viac oteplieva…

Posledné mesiace sa v tejto destinácií nesú v znamení nezvykle vysokých teplôt, ktoré prepisujú rekordy. Keď už v januári teploty atakovali 25 až 30 °C, táto destinácia sa ponúka ako prvý sľubný kandidát na dovolenku v apríli. Letenky sem viete zohnať za zopár desiatok eur a cesta zaberie len zhruba dve hodiny.

Pevnina verzus ostrovy, z ktorých si nebudete vedieť vybrať

Naplánujte si výlet do Madridu s jeho záhradami, parkami, pamiatkami a nočným životom. Prípadne sa presuňte bližšie k moru, do kráľovnej Katalánska – Barcelony a vychutnajte si slnko i množstvo umeleckých pokladov. Turistickým lákadlom je tiež Andalúzia. Navštívte mestá ako Sevilla, Malaga, Cordoba či Granada, kde sa prelínajú kresťanská a moslimská civilizácia. Ste skôr plážový typ? Potom bude pre vás tým pravým na dovolenku v Španielsku pobrežie Costa Brava s až 200 kilometrami nádherných pláží. 

radnica v Madride
Madrid, radnica

Obľúbené sú tiež španielske ostrovy. Máte tu na výber spomedzi viacerých nádherných miest. Baleárske ostrovy sa skladajú z Malorky, Menorky s bielym pieskom a azúrovou vodou, párty Ibizy a Formentery. Kanárske ostrovy ponúkajú destinácie ako sopečné Tenerife s vysokánskymi horami, Gran Canaria, Fuerteventura či „ohňové” Lanzarote

ostrov Lanzarote, Španielsko
Lanzarote, Španielsko

2. Portugalsko láka aj jedlom

Stavte na first minute dovolenku v Portugalsku. Vyberte sa sem už v apríli a neobanujete. Teploty sa tu vtedy pohybujú okolo 20 až 25 °C. Okrem slnka, tepla, pláží, mora a zaujímavej architektúry môže byť pre vás veľkým lákadlom aj miestna kuchyňa. Tá sa totižto na základe minuloročného rebríčka istého gastronomického portálu umiestnila na 4. mieste spomedzi krajín celého sveta.

Pevnina verzus divoká Madeira

Cesty turistov najčastejšie vedú do Lisabonu či Porta. Ťažko posúdiť, ktoré z týchto miest je krajšie. Lisabon, to sú žlté električky, Belémska veža, najzápadnejší mys Európy, plus veľká výhoda, že letisko sa nachádza v centre mesta. Porto zase charakterizujú farebné domčeky, malebné mosty, očarujúce historické kníkupectvá či miestna katedrála. Odporúčame navštíviť aj nádherné skalné útesy v regióne Algarve, v blízkosti mestečka Faro. Okrem týchto útvarov tu nájdete aj tie najkrajšie pláže Portugalska.

Algarve v Portugalsku
Algarve, Portugalsko

A keď už sa budete zamýšľať nad Portugalskom, zvážte aj Madeiru. Je to zase úplne iný svet. Letí sa sem priamo z Budapešti približne 5 hodín. Mimo hlavného mesta Funchal, ktoré si žije tak trochu umelý život naladený na turistickú nôtu dôchodcov z výletných lodí, je pestrá divočina tohto ostrova ako stvorená na spontánne tripy s ruksakom a noci pod klobúkom. Severozápad pokrýva zeleň, občas zahalená do hmly, severovýchod zase prekvapí svojou magickou nehostinnosťou. Čarovné skalnaté útvary, dychvyrážajúce výhľady a sladká vďačnosť v malých krčmičkách uprostred hôr za to pivo a sendvič po celom dni. Ak máte chuť zmiznúť na pár dní mimo civilizácie, toto je tá správna voľba. Navštívte miesta ako Ribeira da Janela, Levada das 25 Fontes, Encumenada. Vystúpte na najvyšší vrch Madeiry Pico Ruivo…

ostrov Madeira, Portugalsko
Madeira, Portugalsko

3. Púštne kráľovstvo Maroko 

V tomto kráľovstve na severe Afriky vám zima rozhodne nehrozí. Aj keď sa do Maroka na dovolenku vyberiete v apríli, počítajte, že to bude nad 25 °C. Kvôli jeho polohe blízko pri mori vás však čakajú miernejšie noci, vďaka čomu sa lepšie vyspíte. 

Táto krajina je o objavovaní. Pozrite si hlavné mesto Marrákeš, z jednej strany obklopené púšťou a z druhej zasneženými vrcholmi Atlasu. Určite neobíďte miesta ako sú marocké trhy (zvané súky), mešita Kotúbia so 70 metrov vysokým minaretom, Marrákešské múzeum, Palais el-Badi. Navštívte Casablancu s kráľovským palácom, katedrálou i čtvrťou La Corniche s luxusnými hotelmi, reštauráciami, peknou plážou a dlhou promenádou pozdĺž Atlantiku. Zavítajte do mesta Rabat s pevnosťou Kasbah zapísanou v zozname Unesco, stredovekým moslimským pohrebišťom – Nekropolis Chellah, alebo si vychutnajte jednu z najautentickejších medín v Maroku. 

The Chellah, Rabat, Maroko
Maroko, Afrika

4. Egypt ako klasika, ktorá nesklame

Prečo sem vycestovať už v apríli? V tomto období tu totižto ešte nebude 50 stupňov a milión ľudí. Vybrať si môžete spomedzi obľúbených destinácií ako sú Hurghada, Marsa Alam či Sharm El Sheikh. Hotely vám na dovolenke v Egypte poskytnú služby od výmyslu sveta, takisto aj animačný program a výlety. 

Keď vás omrzí ležať v hotelovom komplexe či na pláži, môžete sa vybrať v rámci organizovaného zájazdu napríklad do beduínskej dedinky. Tam vám priblížia tradičný život miestnych a pripravia pre vás aj kultúrne vystúpenie. Pokiaľ patríte k tým cestovateľom, ktorí preferujú adrenalínové zážitky, potom si tu určite nenechajte ujsť jazdu po púšti na motokárach.

Sharm el Sheikh, Egypt
Sharm el Sheikh, Egypt

5. Spojené arabské emiráty a Dubaj – orient verzus futurizmus

Naším piatym kandidátom je Blízky východ. Ak ešte stále máte nezodpovedanú otázku, kam na dovolenku k moru v apríli, vyberte sa sem. Teplota vzduchu sa tu vtedy pohybuje okolo 30 °C a more má viac než príjemných 25 °C. Je vaším snom si raz pozrieť architektonické unikáty Dubaja? Obdivovať tie najveľkolepejšie budovy a vychutnať si tunajšiu ohnivú energiu? Zažiť hlavné mesto Spojených arabských emirátov – Abu Dhabi s krásnymi mešitami a palácmi? Tak teraz je ten správny čas. Apríl je na návštevu tejto destinácie ako stvorený. 

Abu Dhabi, Blízky východ
Abu Dhabi, Blízky východ

Čo sa týka pláží, na dovolenke v Dubaji sa tešte na biely piesok, miesta ocenené modrou vlajkou či v blízkosti luxusných hotelov. Z niektorých pláží si dokonca môžete vychutnať výhľad na Perzský záliv a ikonické budovy ako napríklad Burj Al Arab a Madinat Jumeirah.

Tak čo, rozhodli ste sa tento rok pre dovolenku pri mori už v apríli? Veríme, že vás predchádzajúce tipy inšpirovali a budete sa vedieť šikovnejšie pustiť do plánovania. Viac informácií o letenkách či ubytovaní nájdete na našom webe.

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 4.5 / 5. Počítadlo: 63

Zatiaľ neohodnotené.

Keďže sa vám článok pačil...

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?