Júnová TRANSYLVÁNIA – s odletom z Viedne už od 20€!

letenky z Viedne do Transylvánie

Rumunská Transylvánia patrí bez pochýb k najkrajším kútom Balkánu. Ak by ste sa sem chceli pozrieť v júni, spiatočné letenky z Viedne kúpite už od 20€!

Za takúto čiastku ponúka letenky spoločnosť WizzAir pre členov tzv. Wizz Discount Club. Ak členstvo nemáte zakúpené, letenky vás budú stáť 30€. Odporúčame však kúpiť si ho – dá sa pridať priamo k letenku pri kúpe a zľava, ktorú vám členstvo prináša sa už aplikuje aj na tieto letenky do Transylvánie. Cena členstva je pre dvojicu 30€/rok, pričom zľavy sú bežne 10-20€ na jedno spiatočnú letenku.

Ako príklad dostupného termínu môžeme uviesť 11-18.6.2019. V strede júna je už v Transylvánie veľmi pekne – teplo a nebude tam ešte toľko turistov ako cez letné prázdniny.

Rumunsko je pritom veľmi lacné. My sme tam napríklad boli v lete 2017 a celý výlet s letenkami, autom, ubytovaním, palivom, jedlom, vstupmi atd…nás stál približne okolo 200€ na osobu. Paráda, nie?

Jedinou nevýhodou je, že WizzAir zmenil svoje batožinové podmienky a za najnižšiu čiastku si so sebou môžete zobrať iba menšiu tašku 40x30x20cm. Ak by ste si napríklad chceli okrem tejto menšej tašky zobrať aj väčšiu 55x40x20cm, dá sa samozrejme dokúpiť, no to už nebudete na takej nižšej čiastke – keďže by vás to stálo približne 26€ na osobu.

Z
Do
Cena
Dátum
Rezervácia
Viedeň
Cluj-Napoca
od 20€
11-18.6.2019

Koľko stojí prenájom auta?

Ak by ste si chceli na uvedený termín požičať auto, ceny začínajú približne na 100€ za celý týždeň.

Čiže keď pôjdete vo štvorici tak vás to bude stáť cca 25-30€ na osobu + benzín 🙂

Ponuky autopožičovní si viete pozrieť na webe Rental Cars. My viac menej takmer vždy rezervujeme cez nich a nikdy sme nemali žiaden problém.

Kde hľadať ubytovanie?

Ubytovanie v Transylvánii patrí k tým lacnejším v Európe. My sme mali v pohode ceny okolo 8-14€/osoba/noc. Čiže celý výlet vás čo sa ubytovania týka môže stáť iba dvojcifernú sumu. A kde teda hľadať ubytko?

  • Booking.com – tu nájdete veľmi širokú ponuku ubytovacích zariadení – hotely, hostely, apartmány. Čo len chcete v rôznych štandardoch a cenových hladinách. Odporúčame.
  • A ak by ste predsa len nič nenašli, ešte je tu portál Airbnb.com. Tu už ponúkajú ubytko miestni a nájdete tu mnoho iných ponúk, ktoré na Bookingu nie sú. Za porovnateľné ceny. 

TIP: V prípade, že počujete o Airbnb prvý krát zaregistrujte sa cez tento odkaz, ktorý vám dá na začiatok ako vstupný bonus 15-30€!

Kompletná ponuka ubytovania – Booking.com / Airbnb.com

letenky z Viedne do Cluj-Napoca

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počítadlo: 0

Zatiaľ neohodnotené.

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?