Júlová KRÉTA – letenky z Viedne už od 30€!

Kréta - výhľad

Máme tu pre vás tip na letné letenky na Krétu už od 30€! A to rovno počas horúceho júla. Už o pár týždňov môžete dovolenkovať na jednom z najobľúbenejších ostrovov Európy.

Letí sa so spoločnosťou WizzAir a za 30€ sú dostupné letenky do Chanie na Kréte pre členov tzv. Wizz Discount Club, za 50€ potom pre nečlenov, čo je a letnú sezónu stále skvelá cena.

Členstvo môžeme odporučiť. Dá sa prikúpiť priamo pri rezervácii letenky a zľava plynúca z členstva sa vám aplikuje aj na práve kupované letenky. Členstvo pritom stojí na rok 30€ pre dvojicu a bežná zľava pri spiatočnej letenke pre jednu osobu je 15-20€. Veľmi rýchlo teda na členstve ako takom profitujete.

Najlacnejšie letenky nájdete v termíne na týždeň či dva v strede júla – konkrétne 15-22.7.2021 či 8-22.7.2021

Na Krétu sa však dá letieť z viacerých letísk, viacerými leteckými spoločnosťami a okrem Chanie aj do Heraklionu. Kalendáre termínov si môžete pozrieť na tejto stránke.

V cene máte možnosť zobrať si so sebou menšiu batožinu s rozmermi 40x25x20cm. Ak by ste jej potrebovali viac, dá sa samozrejme priplatiť si za priority boarding, ktorý vám umožní si zobrať ďalšiu väčšie príručnú batožinu alebo si zaplatiť umiestnenie ďalšej batožiny do podpalubia.

Z
Do
Cena
Dátum
Rezervácia
Viedeň
Chania
od 30€
15-22.7.2021

Vstup do Grécka a návrat na Slovensko

Do Grécka majú momentálne voľný vstup osoby, ktoré sú zaočkované plným počtom dávok vakcín(väčšinou dve, pri Johnson&Johnson jedna) a od poslednej dávky prešlo viac ako 14 dní. Pri vstupe treba predložiť certifikát o zaočkovaní. Ak zaočkovaní nie ste, pri vstupe je potrebné predložiť negatívny výsledok PCR testu starý nie viac ako 72 hodín.(Za 37€ sa dajú na Slovensku urobiť tu) alebo Ag test nie starší ako 48 hodín.

Gréci náhodne testujúci aj menšiu vzorku náhodne vybraných turistov, ktorí vstúpia do krajiny a spĺňajú podmienky rovnako ako tomu bolo aj minulý rok.

Po návrate na Slovensko je potrebné absolvovať PCR test, Ag test, alebo nastúpiť do 14-dennej karantény. Negatívny výsledok testu ruší povinnosť karantény a je možné ho vykonať ihneď po návrate na Slovensko.

Ako sa dostať na letisko vo Viedni?

Na letisko vo Viedni pravidelne jazdia autobusy slovenskej spoločnosti SlovakLines skoro každú hodinku. Lístky kúpite už od 7,90€ priamo na ich stránke

Tipy na ubytovanie

Irinuola Dreams – ubytovanie nachádzajúce sa len 30 kilometrov od letiska v Chanii. Ubytovaní budete len pár sto metrov od pláže a za izbu na týždeň pre dvojicu zaplatíte 440€ – 220€/osoba, 31,4€/osoba/noc. Bývať budete vo svojom štúdiovom apartmáne s vlastnou kúpeľňou, WiFi aj TV. Zariadenie má aj svoj vlastný bazén. V cene máte aj raňajky.

Prípadne si môžete pozrieť celú ponuku ubytovania na Kréte na tejto stránke. Dá sa vybrať z tisícok dostupných zariadení.

Júlová KRÉTA - letenky z Viedne už od 30€!

Pred cestou si prečítajte aj:

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počítadlo: 2

Zatiaľ neohodnotené.

Keďže sa vám článok pačil...

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?