Jazero Eibsee. Klenot alpskej scenérie

By: Allie_Caulfield - CC BY 2.0

Masívne vápencové pohorie Wetterstein sa nachádza na hraniciach Nemecka a Rakúska.  Na juhu ho ohraničuje rieka Inn a na západe hranicu tvorí údolie potoka Loisach. Najznámejším vrcholom tohto pohoria je Zugspitze s nadmorskou výškou 2962 metrov nad morom. No skutočným klenotom v tomto pohorí je jazero s názvom Eibsee.

Eibsee je jazero ľadovcového pôvodu a leží v nadmorskej výške 973 metrov nad morom smerom na juhozápad od Garmisch-Partenkirchen. Nachádza sa pod severnou stenou spomínaného vrchu Zugspitze. Rozkladá sa na ploche takmer 178 hektárov a maximálnu hĺbku dosahuje cez 35 metrov.

jazero
By: Allie_CaulfieldCC BY 2.0

Eibsee sa nachádza v okolí prírody, ktorá kombinuje lúky a strmé skaly a je domovom množstva druhov zvierat. Nájdete tu napríklad kamzíky, svište či kuny. Eibsee sa vyznačuje svojou krásnou smaragdovo zelenou vodou, čím si zaslúžilo postavenie medzi najkrajšími jazerami v bavorských Alpách. Výlet okolo jazera trvá približne 2 hodiny, pričom trasa je prevažne rovinatá, iba s niekoľkými malými kopcami a jej dĺžka je niečo vyše 7 kilometrov. Okolo jazera sa tiež nachádzajú lavičky, na ktorých si môžete prípadne odpočinúť či relaxovať.

jazero
By: Dmitry DzhusCC BY 2.0
jazero
By: Allie_CaulfieldCC BY 2.0

Zaujímavosťou je, že jazero je v súkromnom vlastníctve rodiny, ktorá prevádzkuje hotel s rovnomenným názvom. Jeho výborná poloha zaručuje návštevníkom množstvo aktivít na trávenie dovolenky, od prehliadky Garmisch-Partenkirchene až po pešiu turistiku v nádherných horách či výstup na Zugspitze.

jazero
By: Andreas MärzCC BY 2.0

Navyše, ak sa vám podarí jazero navštíviť v dobrom počasí, máte zaručene dokonalú scenériu pre nádherné fotografie. Jazero je označované aj ako klenot alpskej scenérie. Pozdĺž jeho severnej strany sa nachádza sedem ostrovčekov. Vyskytuje sa tu tiež veľa malebných zátok, ktoré vás doslova pozývajú na plávanie či zrelaxovanie. Taktiež si tu môžete prenajať loď či motorový čln a hneď nad jazerom sa nachádza lanovka smerujúca na Zugspitze.

jazero
By: Greger RavikCC BY 2.0
jazero
By: Allie_CaulfieldCC BY 2.0

 

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počítadlo: 1

Zatiaľ neohodnotené.

Keďže sa vám článok pačil...

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?