Ibiza aj Malorka prichádzajú so zákazom alkoholu. Na určitých miestach v určitých časoch si ho už nekúpiš.

Baleárske ostrovy, vrátane obľúbených turistických destinácií ako Mallorca a Ibiza, zaviedli nové opatrenia na obmedzenie nočného predaja alkoholu v oblastiach s nadmerným turizmom.

Regionálna vláda pristúpila k zákazu nočného predaja alkoholu a sprísnila jeho konzumáciu v najvyhľadávanejších turistických lokalitách. Cieľom týchto opatrení je zmierniť negatívne dopady nadmerného turizmu.

Zákaz predaja alkoholu v čase od 21:30 do 8:00 platí pre konkrétne oblasti na Mallorce (Llucmajor, Palma, Calvia) a Ibize (Sant Antoni de Portmany). Okrem toho je v týchto oblastiach zakázaná aj plavba párty lodí vo vzdialenosti menšej ako jedna námorná míľa od pobrežia.

Nové nariadenie nadväzuje na zákon z roku 2020, ktorý už zakázal happy hours, organizované návštevy barov či akcie typu „dva drinky za cenu jedného“.

Za porušenie zákazu hrozia turistom vysoké pokuty. Už v minulosti vláda upozornila na postihy za nevhodné správanie, pričom pokuta za pitie alkoholu na verejnosti vo veľkej skupine ľudí, ktoré narúša pokoj a poriadok, môže dosiahnuť až 1500€. V prípade závažného porušenia môže byť pokuta ešte vyššia.

Starosta mesta Palma de Mallorca, Jaime Martínez, zdôraznil, že jedným z cieľov opatrení je zlepšiť správanie turistov. Opatrenia sú platné do 31. decembra 2027, pričom vláda verí, že po tomto dátume už nebudú potrebné.

Zdroj: RefresherCZ

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počítadlo: 1

Zatiaľ neohodnotené.

Keďže sa vám článok pačil...

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?

Lietam po svete "za babku" a zdieľam s vami tipy, aby ste "za babku" lietali aj vy :)