Hodnotenie leteckých spoločností za rok 2015

By: Roderick Eime - CC BY 2.0

16-teho ročníka v hlasovaní o najlepšiu leteckú spoločnosť sa zúčastnilo tento rok (2015) viac ako 18 miliónov cestujúcich, ktoré zakladá spoločnosť z Veľkej Británie Skytrax. Táto spoločnosť sústreďuje anketu na letecké spoločnosti z celého sveta a na ich hodnotenie kvality.

Známy letecký prepravca Qatar Airways skončil minulý aj predminulý rok na druhom mieste. Tak ako to bude teraz?

Qatar Airways získal tento rok ocenenie za najlepšiu leteckú spoločnosť na svete.

Podľa vyhodnotenia sú momentálne svetovou dvojkou Singapore Airlines (minulý rok prvé miesto) a na treťom mieste skončila spoločnosť Cathay Pacific Airways. V TOP 10 spoločností sa umiestnila len jedna letecká spoločnosť z Európy!

Ocenenie za najlepšiu lowcostovou (lacnú) spoločnosť na svete získala malajzijská Air Asia.

V TOP rebríčku tento raz chýbajú letecké spoločnosti Asiana Airlines a Hainan Airlines, ktoré boli hodnotené ako 5-hviezdičkové spoločnosti a nechýbali v rebríčku predminulých rokoch.

Gigant z Európy Turkish Airlines (Turecko) bol vyhodnotený ako za najlepšiu leteckú spoločnosť v rámci Európy. Gigant predbehol Lufthansou (Nemecko) a Austrian Airlines (Rakúsko).

 

Naši bratia Česi a konkrétne ich aerolínie ČSA skončili na 6-tom mieste vo východnej Európe, kde predbehli dominantov ako sú Aeroflot alebo Transaero (Rusko).

Za posledný rok podľa štatistík dosiahli pokrok letecké spoločnosti Air France, Azerbaijan Airlines a americké Delta Air Lines.

Aktuálne akciové letenky

Pre podrobnejšie štatistiky a informácie môžete navštíviť oficiálnu stránku – http://www.airlinequality.com/

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počítadlo: 0

Zatiaľ neohodnotené.

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?

Snažím sa aby bol tento web stále tým, prečo ho už od roku 2014 navštevujú státisíce čitateľov. Miesto kde sa môžete inšpirovať na vaše cesty a popritom aj niečo ušetriť.