Grécko oznámilo plán otvorenia krajiny pre turistov od JÚLA 2020

Kefalónia, Grécko

Včera sme vás informovali o plánoch Chorvátska otvoriť krajinu turistom už toto leto. Krátko na to prišla aj reakcia Grécka, ktoré rovnako oznámilo, že cez leto otvorí svoje hranice turistom.

Ak všetko pôjde podľa plánu, krajina by sa zahraničiu mala otvoriť 1.júla 2020.

Premiér Mitsotakis pritom uviedol, že tento rok nepôjde o bežné cestovanie, na ktoré sme zvyknutí – „Cestovanie bude tento rok o niečo iné ako po predchádzajúce roky. Možno nebudú otvorené bary, možno nenarazíte na obrovské davy, stále však pôjde o skvelú dovolenku v Grécku.“

Rovnako tak prišiel s myšlienkou, ktorá koluje priestorom už dlhšie. Uviedol, že by bolo dobré, keby do lietadla do Grécka mohli nastúpiť iba ľudia, ktorí majú negatívny test na vírus alebo pozitívny test na protilátky, čo by znamenalo, že COVID-19 už prekonali.

„Navrhoval by som, aby boli ľudia testovaní ešte pred tým, ako nastúpia do lietadla. Nie až keď priletia sem. Bolo by dobré, aby ľudia mohli nastúpiť do lietadla iba s negatívnym testom(na koronavírus) alebo s pozitívnym testom na protilátky“ uviedol.

Premiér sa taktiež zmienil o tom, že by mali byť preferované možnosti turizmu s menšou koncentráciou ľudí „Jachty, agroturistika, turizmus v menších hoteloch – to všetko mi príde vhodnejšie vo svete po pandémii“

Hrubý domáci produkt krajiny tvorí najmenej 20% a rovnako ako iné štáty južnej Európy, aj Grécko sa snaží otvárať pre turistov čo najskôr.

Ak by ste plánovali toto leto dovolenku na juhu Európy, treba očakávať isté obmedzenia. V Chorvátsku na plážach plánujú kontrolovať rozostupy, aby sa neobjavovalo množstvo ľudí na jednom mieste. V službách budú taktiež zavedené zvýšené hygienické opatrenia. Bude to však krajina od krajiny odlišné a všetko si treba pred cestou pozisťovať.

Zdoj: CNN

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 4.7 / 5. Počítadlo: 6

Zatiaľ neohodnotené.

Keďže sa vám článok pačil...

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?

Lietam po svete "za babku" a zdieľam s vami tipy, aby ste "za babku" lietali aj vy :)