Grécke THESSALONIKI – letenky z Viedne už od 30€!

Thessaloniki , Solún , Grécko veža

Dnes tu pre vás máme tip na letenky do Thessaloniki v Grécku, kde môžete už o pár dní dovolenkovať s letenkami už od 30€ za let tam aj naspäť dohromady!

Letí sa so spoločnosťou WizzAir a za 30€ sú dostupné letenky pre členov tzv. Wizz Discount Club.Ak členstvo zakúpené nemáte, letenky vás budú stáť stále skvelých 40€.

Najlacnejšie termíne sú dostupné v last minute termínoch na prelom júna/júla 2021. Napríklad 29.6-3.7.2021 či 29.6-6.7.2021. Odlieta sa teda už o týždeň v utorok.

Do Thessaloniki sa dá prípadne letieť aj z iných letísk či inými leteckými spoločnosťami. Dostupné linky nájdete napríklad na tejto stránke.

V cene máte možnosť zobrať si so sebou menšiu batožinu s rozmermi 40x25x20cm. Ak by ste jej potrebovali viac, dá sa samozrejme priplatiť si za priority boarding, ktorý vám umožní si zobrať ďalšiu väčšie príručnú batožinu alebo si zaplatiť umiestnenie ďalšej batožiny do podpalubia.

Z
Do
Cena
Dátum
Rezervácia
Viedeň
Thessaloniki
od 30€
napr. 29.6-3/6.7.2021

Vstup do Grécka a návrat na Slovensko

Do Grécka majú momentálne voľný vstup osoby, ktoré sú zaočkované plným počtom dávok vakcín(väčšinou dve, pri Johnson&Johnson jedna) a od poslednej dávky prešlo viac ako 14 dní. Pri vstupe treba predložiť certifikát o zaočkovaní. Ak zaočkovaní nie ste, pri vstupe je potrebné predložiť negatívny výsledok PCR testu starý nie viac ako 72 hodín.(Za 37€ sa dajú na Slovensku urobiť tu) alebo negatívny Ag test nie starší ako 48 hodín.

Gréci náhodne testujúci aj menšiu vzorku náhodne vybraných turistov, ktorí vstúpia do krajiny a spĺňajú podmienky rovnako ako tomu bolo aj minulý rok.

Po návrate na Slovensko je potrebné absolvovať PCR test, Ag test, alebo nastúpiť do 14-dennej karantény v prípade, že ste neočkovaní. Negatívny výsledok testu ruší povinnosť karantény a je možné ho vykonať ihneď po návrate na Slovensko. Očkovaní nemusia absolvovať ani test ani karanténu.

Ako sa dostať na letisko vo Viedni?

Na letisko vo Viedni pravidelne jazdia autobusy slovenskej spoločnosti SlovakLines skoro každú hodinku. Lístky kúpite už od 7,90€ priamo na ich stránke.

Tip na ubytovanie

Hotel Nautilos – ubytovanie s vlastnou súkromnou plážou s výbornými hodnoteniami priemerne 9,3/10. Za štúdio s balkónom, klimatizáciou, vlastnou kúpeľňou, TV aj Wifi zaplatíte ako dvojica 424€ za týždennú dovolenku – 212€/osoba, 30,2€/osoba/noc. Ubytko sa nachádza približne 40 kilometrov od letiska.

Prípadne si môžete pozrieť celú ponuku ubytovania v Thessaloniki na tejto stránke, v regióne Chalkidiki na tejto stránke.

Grécke THESSALONIKI - letenky z Viedne už od 30€!

Pred cestou si prečítajte aj:

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počítadlo: 1

Zatiaľ neohodnotené.

Keďže sa vám článok pačil...

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?