FLORENCIA zakazuje v historickom centre mesta prenájmy cez Airbnb!

mesto Florencia západ slnka

Mesto Florencia schválilo nová pravidlá, ktoré zakazujú krátkodobé prenájmy v historickom centre na platformách ako Airbnb. Cieľom týchto opatrení je uvoľniť byty pre trvalých obyvateľov mesta.

Podľa týchto nových pravidiel mesto poskytne majiteľom bytov a domov trojročné obdobie, kedy nemusia platiť dane, ak sa rozhodnú prenajímať svoju nehnuteľnosť prostredníctvom dlhodobých zmlúv.

Starosta Florencie, Dario Nardella, zdôraznil, že mesto sa rozhodlo konať v tejto veci kvôli neúspešným snahám centrálnej vlády riešiť tento problém.

Nardella poznamenal: „V roku 2016 sme mali na Airbnb menej ako 6000 bytov, no dnes ich je takmer 14 378.“ Cena mesačného prenájmu za rovnaké obdobie vzrástla o 42 percent a tento rok sa ceny zvýšili o ďalších 15,1 percenta.

🎁 Tip na darček pre cestovateľa: Darčekový poukaz na letenky
 

Mnohí obyvatelia Florencie tiež vyjadrili obavy, že ich bytové budovy sa stali akoby hotelmi.

Vzhľadom na nízke príjmy, nedostatok dostupných nehnuteľností, krátkodobé prenájmy pre turistov a vysokú infláciu v Taliansku, čelí mesto, rovnako ako mnohé iné európske krajiny, bytovej kríze. Táto situácia najviac postihuje študentov a občanov s nízkym príjmom.

Lokálny predstaviteľ vládnucej strany Forza Italia, Marco Stella, kritizoval nedávne kroky Florencie a plánuje ich napadnúť na súde.

Florencia patrí dlhodobo k najnavštevovanejším mestám Talianska. Ako aj v iných, turisticky atraktívnych, mestách po celej Európe to za posledné roky spôsobilo využívanie bytov v centre viac na turistické účely ako na bývanie pre miestnych.

Zdroj: Denník N

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počítadlo: 4

Zatiaľ neohodnotené.

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?