Namotávka pre formulových fanúšikov: pri Barcelone vyrástol nový Ferrari Land

Ferrari Land Barcelona PortAventura
Pohľad na Ferrari Land - Zdroj Wikimedia:

Na 70 000 metroch štvorcových sa rozprestiera to, čo milovníci Scuderie Ferrari nazývajú rajom. Najbližšiu návštevu Barcelony si tak môžete okoreniť dávkou poriadneho adrenalínu vo Ferrari Lande.  Katalánskej metropole tak pribudol na zoznam vecí, ktoré musíte vidieť a zažiť nový prírastok.

Svoje pôsobenie Ferrari Land rozširuje po Abu Dhabi aj do Európy. To, čo si pre vás Ferrari Land pripravil, je poriadne šialené.

Tajomstvá stajne Ferrari

Tématický park bol otvorený len začiatkom apríla 2017 a je súčasťou komplexu rôznych parkov PortAventura. Cesta k nemu vám potrvá asi hodinu jazdy z Barcelony.

TIP: Chystáte sa do Barcelony? Tieto miesta určite nevynechajte.

Samostatnú budovu v rámci Ferrari Land tvorí Ferrari Experience, ktorá poodhalí zákulisné tajomstvá stajne z Maranela. Vytvorená scenéria vás prenesie do virtuálnej talianskej dediny, kde nazriete do histórie značky. Striedajú sa tu rôzne modely a nazrieť môžete aj do výrobných hál, kde sa precízne skladá každá časť Spoznajte tiež legendy, ktoré reprezentovali Ferrari z kokpitu monopostu F1. Poslednou časťou je poznávacia jazda svetom v modeli Ferrari GT.

Namotávka pre formulových fanúšikov: pri Barcelone vyrástol nový Ferrari Land
Pohľad na Ferrari Land –
Zdroj oficiálna Facebook stránka Ferrari Land:

Pripraviť si žalúdky, toto bude silné

Ferrari Land však nie je len o histórii a dlhoročnej tradícii značky, ktorú najviac vystihuje jediná vlastnosť – rýchlosť.

Súčasťou parku sú adrenalínové atrakcie, ktoré vám vyženú tep do poriadnych výšok. Najväčšie lákadlo je nepochybne 112 metrov vysoká dráha Red Force, na ktorej zažijete zrýchlenie z 0 na 180 km/h za neuveriteľných 5 sekúnd. Celý úsek má 880 metrov a ide o najväčšiu a najrýchlejšiu dráhu v Európe. Ako v skutočnosti vyzerá jazda si pozrite vo videu. Schválne, trúfate si?

Nestačí vám? Pokračujte na vežu Thrill Towers, ktorá vás spustí voľným pádom z výšky 55 metrov. Alebo zažite voľný pád a rovno aj vystrelenie späť na rovnako 55 metrovú vežu Bounce-back Tower, ktorá simuluje pohyb piestov motora.

Čo by to bolo za automobilový park, keby ste si nemohli vyskúšať jazdu. Ferrari Land myslí na dospelých aj deti. Na miniatúrach si strihnite rodinné preteky a ukážte, kto je najrýchlejší na 570-metrovom okruhu.

Tak čo, už vám srdce búši od stúpajúceho adrenalínu? Vo Ferrari Land ste na správnom mieste.

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počítadlo: 0

Zatiaľ neohodnotené.

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?

Na voľnej nohe s batohom na chrbte trávi väčšinu roka v Juhovýchodnej Ázii. Zásobujem weby klientov kvalitným obsahom, každý deň bojuje so šialenosťami v druhom indonézskom domove a o tom všetkom bloguje.