Familypark v Rakúsku – ak chcete urobiť deťom radosť, zoberte ich sem

Tieto letné prázdniny sme si povedali, že prekvapíme moju 5-ročnú sestru a zoberieme ju do zábavného parku, na ktorý bude ešte dlho spomínať. Tak sme okrem výletu do Viedne naplánovali aj jednodňovú návštevu tohto parku a môžem povedať – oplatilo sa.

Ako sa dostať do Familyparku zo Slovenska?

Zo Slovenska počas sezóny premáva do Familyparku Slovak Lines z Bratislavy. Cena cesty tam, lístku do parku a cesty naspäť stojí dohromady iba 33€.

Jednoznačne to je najvýhodnejšia z dostupných možností ako sa dostať do tohto zábavného parku a Slovak Lines ako firmu vieme odporučiť taktiež.

Viac informácii o ich lístkoch SlovakLines do FamilyPark-u si môžete pozrieť na tejto stránke.

Ako sa dostať do Familyparku z Viedne?

Z Viedne budete musieť najskôr nasadnúť na autobus číslo 200, vystúpiť na zastávke Eisenstadt Doplatz a tam nastúpiť na autobus číslo 285, ktorý vás už dovezie priamo do FamilyPark-u. Rovnako pri ceste naspäť.

Cena takéhoto lístka stojí okolo 15€ pre dospelého človeka. Deti do 6 rokov cestujú zadarmo.

A aj spoje chodia celkom pekne – nadväzujú na seba. Park sa napríklad zatvára o 18:00 a 18:01 ide autobus do Eisenstadtu.

Bacha – v Eisenstadte má konečnú zastávku. Tak my sme samozrejme vystúpili, že počkáme na autobus číslo 200, ktorý nás odvezie do Viedne. Tento autobus číslo 285 avšak hneď ako ľudia vystúpili prehodil svoje číslo na 285. Takže myslite na to, že možno autobus, na ktorý sa chystáte prestúpiť bude ten istý, ktorým ste išli doteraz.

Koľko vás bude stáť vstupné?

Deti do troch rokov majú vstup zadarmo, deti od troch rokov a dospelí potom zaplatia 26€ za celodenný vstup. Každý utorok majú seniori prípadne zvýhodnené vstupné za 16€.

Pre väčšiu rodinku to môže byť celkom veľká investícia. Na druhej strane musím povedať, že ten park je dosť veľký a je tam čo robiť celý deň. Atrakcii tam je dosť a aj park ako taký je uspôsobený pri tých najmenších – je tam kopec rozprávkových postavičiek, rôzne hry, kopec farieb. No proste detský raj.

Lístky si viete kúpiť online na tejto stránke alebo priamo pri pokladni vo FamilyPark-u.

Kedy ísť do FamilyParku?

FamilyPark je otvorený od 30.marca do 24.októbra pričom od 30.marca do 30. septembra sú otváracie hodiny 9-18:00, pričom v októbri park funguje do 17:00.

Takto – ak máte možnosť ísť mimo letných prázdnin, budete tam mať menej ľudí. Ideálne počas týždňa. Budete mať kratšie čakacie doby a teda ešte o niečo lepší zážitok. Počas sezóny vedia byť na niektorých atrakciách dlhšie čakacie doby – 10-30 minút na tých najobľúbenejších. No vždy sú tam aj atrakcie, kde tých ľudí nie je vôbec veľa. Takže nie je to o tom, že by ste toľkoto čakali pri každej.

Na aké atrakcie sa môžete tešiť?

Je ich veľmi veľmi veľa. Všetky tu obsiahnuť nevieme – no skúsime vám tu napísať iba o niektorých, aby ste mali aspoň akú takú predstavu.

Chobotnica

Jedna z tých najpopulárnejších atrakcii vo Familyparku. Nebolo by na tom nič zvláštne – klasický kolotoč, hovoríte si? No deti v týchto „rybách“ na konci chápadiel chobotnice – v ktorých sedíte, môžu ovládať či sa pôjde hore(do výšky) alebo dole.

Celý čas na vás zo strán striekajú vodu ďalšie morské tvory(Či potvory?! Ja som skončil celý mokrý) a celá táto možnosť ovládať rybu a vyhýbanie sa(alebo naopak nevyhýbanie sa) vode robí z tejto atrakcie celkom srandu.

Familypark v Rakúsku - ak chcete urobiť deťom radosť, zoberte ich sem

Obrovská šmykľavka

Chceli sme vám aj ukázať atrakciu, na ktorej čakať nebudete. Ani počas letných prázdnin. Proste len vyleziete na vrch šmykľavky a spustíte sa.

Vyzerá vysoko a pre niektorých rodičov aj nebezpečne – no zdanie klame. Je to úplne v pohode – človek by povedal že vytvorené tak, aby to bola pre deti sranda no aby sa nespúšťali moc rýchlo.

Familypark v Rakúsku - ak chcete urobiť deťom radosť, zoberte ich sem

Traktory

Taká klasická atrakcia – nasadnete na traktor a veziete sa po vopred predurčenej dráhe. No dal som to sem preto, že aj keď mňa ako už dospelého to viac nudilo ako bavilo, tak moju 5-ročnú sestru to neuveriteľne bavilo.

Asi to bude hlavne kvôli tomu, že na tom traktore mohla reálne ovplyvňovať ako rýchlo tým traktorom pôjde. Samozrejme v rámci možností – no tento aspekt v deťoch pravdepodobne vzbudzuje pocit ako by reálne šoférovali a to ich na to baviť. A asi moja sestra nebola jediná. Táto atrakcia patrila k tým s dlhšími čakacími dobami.

Familypark v Rakúsku - ak chcete urobiť deťom radosť, zoberte ich sem

Balónový kolotoč

Ako už vidíte – tu ide o klasický kolotoč. Vhodný bez problémov aj pre deti(ale s doprovodom).

Ľudia, ktorí sa boja výšok si povedia, že „čo tu robím“ – ale stále bežným tónom hlasu. Je to skôr taká oddychová atrakcia.

Familypark v Rakúsku - ak chcete urobiť deťom radosť, zoberte ich sem

Pád do vody

Zabudnúť nesmieme na vodné atrakcie – toto je jedna z nich. Najskôr sa plavíte, plavíte…plavíte. Potom vás to vytiahne hore a nasledujú spustenie sa do vody. 

Väčšinou ako dospelý človek budete omnoho viac mokrý ako to dieťa pred ním – no počas letných dní to je aj celkom príjemné osvieženie.

Zrovna pri tejto atrakcii tam bol aj zamestnanec, ktorý hovoril aj slovensky(aj španielsky, anglicky, nemecky či česky) a s deťmi tam celkom srandoval.

Familypark v Rakúsku - ak chcete urobiť deťom radosť, zoberte ich sem

Horská dráha

A zabudnúť samozrejme nesmieme aj na horské dráhy. Tie sú v celom parku dve a sranda to je aj pre dospelých.

Môžu tam ísť aj deti(Od určitej výšky – no moju asi 120 cm vysokú sestru tam pustili. Takže ten limit nie je vysoký), no je možné, že z tej atrakcie nebudú mať zrovna najlepšie pocity. Takže odporúčam skôr pre starších.

Ak je niečo lákadlom aj pre dospelých s chuťou na nejaký ten adrenalín – tak to budú práve tieto horské dráhy.

Ak by ste však chceli ísť do zábavného parku bez detí s tým, že si chcete užiť plný deň adrenalínu, tak to skôr odporúčame Energylandiu v Poľsku.

Familypark v Rakúsku - ak chcete urobiť deťom radosť, zoberte ich sem

A to je len niekoľko atrakcii, ktoré by som chcel vypichnúť, ktoré som si aj na vlastnej koži skúsil. Je tam toho však omnoho viac.

Všetky atrakcie si viete kuknúť na webe FamilyPark-u. Pozrite si to – nech viete čo môžete očakávať.

A na koniec ešte linky na nejaké tie sociálne siete:
FB: https://www.facebook.com/familypark.bgld/

Instagram: https://www.instagram.com/familypark.at/

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 4.7 / 5. Počítadlo: 3

Zatiaľ neohodnotené.

Keďže sa vám článok pačil...

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?