EasyJet plánuje obnovenie časti letov už od 15.júna!

letenky Easyjet

Obnovenie svojich letov oznámila aj ďalšia nízkonákladová letecká spoločnosť EasyJet. Časť svojich letov obnoví už 15.júna.

Pôjde zväčša o vnútroštátne lety v rámci Veľkej Británie a Francúzsku. No pribudnú spojenie aj na letiskách v Lisabone, Porte, Barcelone či vo Švajčiarsku.

Celé by to však mal byť iba začiatok a ďalšie lety by mali pribúdať so zlepšujúcou sa situáciou v Európe a s uvoľňovaním opatrení jednotlivých krajín.

„Budeme pozorne monitorovať situáciu v Európe, aby sme po zmiernení opatrení naprieč Európou mohli opäť spustiť ďalšie linky, ktoré budú odzrkadľovať dopyt po linkách, ktoré zákazníci požadujú“ povedal Johan Lundgren z EasyJetu.

V lietadlách budú rovnako ako inde platiť zvýšené hygienické opatrenia:

  • rúška budú povinné ako pre pasažierov tak pre posádku
  • lietadlá budú pravidelne dezinfikované
  • zabezpečia sa dezinfekčné prostriedky na ruky a dezinfekčné utierky
  • minimálne zo začiatku sa na palube nebude podávať jedlo

„Tieto opatrenia budú v platnosti tak dlho ako to bude potrebné, aby sme zabezpečili bezpečné lety ako pre pasažierov, tak pre posádku.“ dodal Lundgren.

Najväčší konkurent EasyJetu – Ryanair, oznámil začiatok spúšťania letov po Európe od júla 2020. Stredoeurópska nízkonákladová spoločnosť WizzAir časť svojich letov prevádzkuje už od mája a od júla chystá navyše expanziu liniek na letisku vo Viedni.

Zdroj: BreakingTravelNews

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počítadlo: 1

Zatiaľ neohodnotené.

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?