Dovolenka na španielskom Costa Brava? Týmto 6 nádherným plážam neodoláte

Dovolenka na Costa Brava v Španielsku
Dovolenka na Costa Brava

Jedno z najkrajších letovísk Španielska nájdete na sever od Barcelony. Costa Brava láka členitým pobrežím, ponúkajúcim dlhočizné piesočnaté úseky, malebné zátoky i turistické cestičky. Užite si farebný klenot Katalánska. Vyberte sa na dovolenku na Costa Brava. Neobanujete. Takmer tri desiatky pláží na pobreží Costa Brava obdržia každý rok medzinárodné ocenenie Modrá vlajka za čistotu, vybavenie a udržateľnosť. A to už značí o istej úrovni.

Costa Brava na mape

Zaujíma vás, aký dlhý úsek španielskeho pobrežia zaberá toto letovisko? Radi by ste si urobili lepšiu predstavu bez ďalšieho googlenia? Nech sa páči, takto vyzerá Costa Brava na mape. Celkovo ide o rozlohu až 220 kilometrov. Tiahne sa od francúzskych hraníc až po letovisko Lloret de Mar, kde nadväzuje na pobrežie Costa del Maresme. 

Costa Brava mapa
Costa Brava mapa na Google Maps

6 tipov na nádherné pláže pre dovolenku na Costa Brava

Vyše 200 kilometrov pobrežia. Aj dosť. Poviete si. Takáto rozloha so sebou prináša toľko možností na výber konkrétnych pláží… Trochu vám to zjednodušíme. Spravili sme vám výber niekoľkých najkrajších z nich. Väčších i menších. Pokojnejších i živších. Inšpirujte sa pri plánovaní vašej dovolenky v Španielsku.

1. Platja de Castell – všetko, čo potrebujete k pohodovej dovolenke

Túto čistučkú, udržiavanú a veľmi dobre vybavenú pláž nájdete neďaleko rovnomenného mestečka na pobreží Costa Brava. Tešte sa na priezračnú vodu, ktorá bude priam lákať na kúpanie. Ak by ste sa chceli priučiť novému športu, k dispozícii je dokonca kajakárska škola. A keď sa uvelebíte na pláži, do pohody vás dostane vôňa borovíc, ktorými je pláž obklopená. Celkovo vás tunajšia príroda dostane. Na tomto mieste stopercentne platí, že si oddýchne telo a pookreje duša. A kto bude mať chuť na objavovanie okolia, nech sa vyberie k miestnemu archeologickému nálezisku.

Castell beach na Costa Brava
Castell beach na Costa Brava

2. Pineda de Mar – dlhočizná, čistá a pokojná

Široká a tri kilometre dlhá pláž so zlatistým pieskom býva za svoju čistotu oceňovaná Modrou vlajkou. Nájdete tu športoviská či detské ihriská, ideálne podmienky na plachtenie alebo menej známy kitesurfing (jazda po vode na špeciálnej doske). Túžite po pokoji? Tak toto je to správne miesto pre takýto typ dovolenky na Costa Brava. Pláž nebýva preplnená a ste v obklopení krásneho národného parku Parc del Montnegre i el Corredor. Vyznávači potápania sa môžu vydať na výlet na Médske ostrovy a kultúrychtiví do mesta po stopách viac než 2000-ročnej histórie. No a gurmánov poteší dobrý výber reštaurácií a barov. Ideálne miesto na dovolenku pre páry, introvertov i rodiny s deťmi.

Pineda de Mar na Costa Brava
Pineda de Mar na Costa Brava

3. S’Agaro – miesto, kde to žije

S’Agaro je jedno z najlepších španielskych letovísk. Pýtate sa, prečo? Nádherné pláže, špeciálna architektúra okolitých mestečiek, perfektná poloha v blízkosti hlavných dopravných trás, vynikajúci výber podnikov a butikov, pestré športové vyžitie a  nočný život… Čo viac?  Vyberte sa na toto miesto španielskeho Costa Brava na dovolenku aj s partiou a o zábavu nebude núdza. Užijete si pestrý letný oddych, po akom ste už dlho túžili. 

S’Agaro beach Costa Brava
S’Agaro beach Costa Brava

4. Es Codolar – skrytí pred vetrom i civilizáciou

Predstavujete si vašu ideálnu dovolenku na Costa Brava skôr niekde na malebnejšom mieste? Stavte na pláž Es Codolar. Sú tu skvelé podmienky na kúpanie i odpočinok. Skaly ju z oboch strán chránia nielen pred vetrom, ale i pred zvyškom civilizácie 🙂 Prístup sem je síce náročnejší, ale za to pekné miesto trochu námahy stojí. Tešte sa na nedotknutú prírodu, malebnú krajinu a harmonickú atmosféru umocnenú rybárskymi lodičkami.

Es Codolar beach na Costa Brava
Es Codolar beach na Costa Brava

5. Treumal – čarovné miesto na plávanie

Ďalšia maličká pláž a zároveň jedna z najkrajších na celkom Tremual pobreží Costa Brava. Nájdete ju medzi letoviskami Lloret de Mar a Blanes. Malebná zátoka má len niečo okolo 300 metrov. Dostane vás tyrkysovou vodou, jemným bielym pieskom, bujnou vegetáciou navôkol. More je ideálne pre plavcov, keďže klesá pomerne rýchlo do hĺbky. Môžete si tu len tak lebediť, alebo skúsiť napríklad kajak.

Cala Treumal na Costa Brava
Cala Treumal na Costa Brava

6. Giverola – častý cieľ výletníkov

Pri malých plážach ešte zostaneme. Tentoraz nazrieme do krásnej zátoky neďaleko mesta Tossa de Mar na pobreží Costa Brava. Predstavte si divoké členité útesy a dychvyrážajúce výhľady. Čistučké tyrkysové more ideálne na šnorchlovanie, pláž v kombinácii piesku a malých kamienkov, borovicové lesy navôkol…  No hoci ide o pláž malú, býva tu pomerne rušno. Kotvia tu totižto výletné lode a ľudia sem chodia aj za vodnými športami. Toto miesto je jednoducho obľúbené. Zavítajte sem a presvedčite sa na vlastné oči, prečo.ň

Cala Giverola na Costa Brava
Cala Giverola na Costa Brava

Plánujete tento rok dovolenku v slnečnom Španielsku? Padlo vám do oka pobrežie Costa Brava? Tak smelo do toho. Veríme, že sme vás s výberom pláží trochu nasmerovali. Možností a krásnych miest je viacero. Záleží už len na vašom výbere. Viac informácií o letenkách či ubytovaní nájdete na našom webe.

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 4.4 / 5. Počítadlo: 8

Zatiaľ neohodnotené.

Keďže sa vám článok pačil...

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?