Doprava v Thajsku

Cestovanie autobusom

V Thajsku patria autobusy k pilierom prepravy. Sieť ciest aj spojov po krajine je dostatočne hustá na to, aby ste sa vedeli do väčšiny miest dostať autobusmi. Ideálne je si zarezervovať nočný spoj s klimatizáciou či sklápacími sedadlami. Treba sa však poriadne obliecť, keďže klímu väčšinou púšťajú silnejšie ako by ste možno vy sami preferovali.

Lístky na autobusy v Thajsku sa dajú zarezervovať online napríklad na portáloch Thailandee.com či EasyBook.com.

Doprava vlakom

Železničná sieť tu už až taká hustá nie je, no medzi veľkými mestami nie je problém prepraviť sa aj vlakom. Ak budete napríklad cestovať z Bangkoku do Chiang Mai, môžete využiť známy nočný vlak

Návod ako si zarezervovať lístky aj online, nájdete na tejto stránke (treba sa prepnúť na vrchnej stránke webu do angličtiny.)

Požičanie auta/motorky

Hlavne v turistických oblastiach je časté požičiavanie auta či motorky. Iba pred tým, ako tak urobíte, treba rátať s tým, že v Thajsku zažijete trochu iný typ dopravy ako tu u nás. Vo všeobecnosti by sa dalo povedať, že platí „právo väčšieho“ a aj keď niekde máte prednosť, v skutočnosti ju má väčšie auto.

Na vlastnú prepravu po Thajsku treba medzinárodný vodičský preukaz. Pred požičaním si auto či motorku vždy poriadne skontrolujte, prípadne vyskúšajte. Rovnako tak si zistite presné podmienky poistenia.

Auto si viete požičať aj online na tejto stránke.

Auto si viete požičať za približne 20€/deň. Motorku okolo 5€/deň. Benzín stojí približne 1,2€/liter.

Vnútroštátna doprava

Medzi letiskami v Thajsku pravidelne lieta známa ázijská letecká spoločnosť Air Asia. Letenky sa dajú zarezervovať doslova už od pár eur. Thajsko má 22 letísk a celú ponuku aerolinky nájdete na ich stránkach.