Cestovné doklady a víza do Thajska

Vstup do Thajska za účelom turizmu do 30 dní

Vstup do Thajska je na účely turizmu na 30 dní bezvízový. Na kontrole po prílete do Thajska predložíte iba cestovný pas.

Cestovný pas musí byť v dobe príchodu do Thajska platný najmenej ďalších 6 mesiacov. Do cestovného pasu dostanete razítko a úradník či úradníčka vám dajú vyplniť príletovú a odletovú kartu(Arrival and Departure Card).

Ojedinele sa môže stať, že budú od vás chcieť ukázať spiatočnú letenku, aby videli, že do tých 30 dní odídete – prípadne preukázanie dostatku peňazí na bankovom účte. No deje sa to naozaj iba vo výnimočných prípadoch.

Ak by ste týchto 30 dní povolenej doby prekročili, bude vás čakať pokuta. Za každý deň 500TBH(približne 13€), pričom ale zaplatíte najmenej 1 000TBH(26€) a najviac 20 000TBH(528€). Ak by ste dobu pobytu prekročili príliš, je možné predvedenie pred súd, vyhostenie a následný zákaz vstupu do Thajska na 10 rokov.

Ako stráviť v Thajsku viac ako 30 dní?

Do Thajska sa dá vstúpiť bez víz aj opakovane. Stačí do 30 dní Thajsko opustiť, následne si spraviť výlet do niektorej z destinácií v okolí na 1,2 či 3 dni a do Thajska sa vrátiť. Takto môžete v krajine stráviť až 90 dní v priebehu pol roka.

V okolí Thajska je viacero destinácií, ktoré stoja za návštevu – Singapur, Kuala Lumpur. Langkawi, Kambodža či Vietnam vrátane Hanoja. Destináciu na pár dňový výlet určite nájdete.