Thajsko

Thajsko sa stalo vo svete za posledné roky jednou z turisticky najobľúbenejších krajín juhovýchodnej Ázie a cestovný ruch dnes živí milióny obyvateľov. Prečo sa Thajsko zrazu stalo vyhľadávanou turistickou destináciou?

Dôvodov je viacero. V prvom rade je Thajsko krásnou krajinou s populárnymi dovolenkovými prímorskými destináciami na jednej strane a zaujímavými vnútrozemskými destináciami ako Chiang Mai, ktoré rovnako tak lákajú čím ďalej tým viac turistov. Navyše Thajsko je aj „veľmi chutnou“ destináciou. Thajská kuchyňa je výborná.

Ďalším dôvodom je dostupnosť. Thajsku pomáha množstvo leteckých spojení do viacerých kútov krajiny – hlavne do Bangkoku a na Phuket. Okrem toho ale aj do Chiang Mai či Koh Samui. Bangkok posledné roky vedie rebríčky najväčšieho počtu turistov, ktorí prešli ich letiskom(časť z nich ale iba tranzitovala).

Dostupnosti pomáha aj cena, ktorú za takúto dovolenku dáte. Thajsko je stále destináciou, v ktorej dostanete za málo peňazí veľa muziky a Európania vrátane Slovákov si tu môžu dovoliť toho dosť. Aj preto sa Thajsko(a iné krajiny JV Ázie) stali tak populárne aj na Slovensku. Vzdialená destinácia s úplne odlišnou kultúrou, vhodná na spoznávanie a to všetko za prijateľné ceny, kedy dovolenka aj s letenkami v Thajsku môže byť lacnejšia ako tá niekde na juhu Európy.

Predovšetkým ak poletíte na dlhšie. V Thajsku viete stráviť naozaj veľa času. Krajina je viac ako 10x väčšia ako naše Slovensko z množstvom obľúbených miest na pobreží aj vo vnútrozemí.

V Thajsku sa nachádza viac ako 35 000 náboženských prevažne budhistických chrámov. Ide o posvätné miesta a do vnútra sa môže chodiť iba v dlhých nohaviciach s tričkami s rukávmi. Thajsko má aj viac ako 1400 ostrovov. Na mnohých z nich je možné aj dovolenkovať. Iné sú známe z rôznych hollywoodských filmov.

Úradným jazykom je thajčina – no nemusíte sa obávať, že by ste sa nedohovorili. Hlavne na miestach, kde prekvitá turizmus nie je s angličtinou najmenší problém. Predsa len krajinu navštívi každoročne okolo 40 miliónov turistov. Vždy je teda možnosť sa s niekým dohovoriť.