Počasie v Kyjeve

Kyjev má mierne podnebie s množstvom zrážok – v lete dažďových a v zime snehových. Mesto sa dá navštíviť celoročne, a preto nemá svoju hlavnú a mimo hlavnú sezonu. Ideálne podmienky na návštevu Kyjeva sú však od mája do septembra. 

Január

Zima v Kyjeve býva niekedy až krutá. Teplota sa pohybuje hlboko pod bodom mrazu, niekedy dosiahne až -15 °C. Treba sa pripraviť na poriadnu zimu a teplo sa obliecť. Kvôli početným zrážkam je zima pocitovo ešte nepríjemnejšia.

Február

Rovnako, ako v mesiaci január, aj vo februári je vládne Kyjevu ešte poriadna zima. Teploty sa pohybujú okolo -10 °C. Treba počítať aj so snehovými zrážkami. 

Marec

V marci sa už začína otepľovať a teploty sa pohybujú okolo 0 °C. Ubúdajú aj snehové zrážky. 

Apríl 

Jar prichádza a vzduch sa otepľuje. Teploty dosahujú okolo 8 °C. 

Máj 

Jar je v plnom prúde a teploty sa tu pohybujú okolo 15 °C. Netreba zabúdať na zrážky.

Jún 

Leto pomaly prichádza a teploty tu dosahujú okolo 18 °C. 

Júl – August

Počas letných mesiacov sú teploty príjemné a pohybujú sa okolo 22 °C. Nie je nič ojedinelé, že sa vyskytujú dažďové zrážky aj počas týchto letných mesiacov. 

September 

Prvý jesenný mesiac pomaly prináša ochladenie. Teploty sa dosahujú priemerne 14 °C, no začiatkom septembra je šanca vystihnúť príjemné počasie a teploty do 25 °C. Zrážky pribúdajú, preto sa pripravte na prehánky. 

Október 

Chladnejší vzduch sa už prejavuje naplno, teploty tu dosahujú len 8 °C. Stúpa aj počet daždivých dní. 

November  – December 

Zima sa už začína prejavovať v plnej sile, vzduch sa ochladzuje, teploty dosahujú priemer 0 °C, no nie je nič nezvyčajné, že sú aj cez deň pod bodom mrazu. S tým sa spájajú aj snehové zrážky.