Pláže na Fuerteventure

Najkrajšie pláže na Fuerteventure

1. Playa de Sotavento: Táto nekonečná piesočnatá pláž s tyrkysovou vodou je rajom pre windsurferov a kitesurferov. Vďaka silnému vetru a vlnám si tu užijú adrenalínové chvíle aj skúsení športovci. Nájdete ju na juhovýchode ostrova blízko Costa Calma. Dostanete sa tam jednoducho autom. Je vhodná pre každého. či už sa chcete kúpať alebo chcete vyskúšat niektorý z vodných športov ako napríklad windsurfing či kiteboarding. Známa je aj tým že sa pri odlive vytvárajú zaujímavé lagúny s krásnou azúrovou vodou. No hotový karibik. Musíte to vidieť! Tu si viete pozrieť kedy je odliv (LOW TIDE).

Playa de Sotavento - Fuerteventura
Playa de Sotavento – Fuerteventura

2. Playa de Cofete: Odľahlá pláž na južnom pobreží ostrova, ktorá vás uchváti svojou nedotknutou krásou a majestátnymi útesmi. Je ideálna pre tých, ktorí hľadajú pokoj a relax v lone prírody. Je to veľmi ale veľmi krásna pláž, ktorá by vám určite nemala pri návšteve Fuerteventury uniknúť. Cesta sem je trošku lukatá a prašná a nenájdete tu žiadne bary či lehátka. Iba čistú prírodu a 12 km piesočnatej pláže. Pozor vlny a prúdy sú tu divoké – nič pre plavcov či deti.

Playa de Cofete Fuerteventura
Dych berúci a neporušený kus prírody s názvom Playa de Cofete

3. Playa del Matorral: Pláž s jemným pieskom a pozvoľným vstupom do mora, ktorá je ideálna pre rodiny s deťmi. Nájdete tu aj rôzne reštaurácie a bary, takže sa o zábavu postarané. Nájdete ju na juhu ostrova pri Morro Jable.

Playa del Matorral - Fuerteventura
Playa del Matorral – Fuerteventura

4. Playa de Corralejo: Táto pláž s rozsiahlymi dunami a tyrkysovou vodou pripomína skôr Karibik ako Kanárske ostrovy. Je to obľúbené miesto pre šnorchlovanie a potápanie.

Corallejo
Corralejo

5. Playa de Esquinzo: Pláž s bielym pieskom a priezračnou vodou, ktorá je ideálna pre relaxáciu a kúpanie. V blízkosti sa nachádza aj malá dedinka s reštauráciami a obchodmi.

Playa de Esquinzo - Fuerteventura
Playa de Esquinzo – Fuerteventura

6. Playa de Gran Tarajal: Pláž s tmavosivým pieskom a dramatickými útesmi, ktorá ponúka nádherné výhľady na oceán. Je to obľúbené miesto pre rybárov a milovníkov prechádzok.

Playa de Gran Tarajal - Fuerteventura
Playa de Gran Tarajal – Fuerteventura

7. Playa de Jandia: Pláž s jemným pieskom a tyrkysovou vodou, ktorá sa tiahne v dĺžke 25 kilometrov. Je to ideálne miesto pre milovníkov prechádzok a pozorovateľov vtákov.

Playa de Jandia - Fuerteventura
Playa de Jandia – Fuerteventura

8. Playa de Costa Calma: Pláž s pokojným morom a pozvoľným vstupom do mora, ktorá je ideálna pre rodiny s deťmi. V blízkosti sa nachádza aj aquapark a golfové ihrisko.

Costa Calma Pláž - Fuerteventura
Costa Calma Pláž – Fuerteventura

9. Playa de Morro Jable: Pláž s bielym pieskom a tyrkysovou vodou, ktorá sa nachádza v blízkosti malebného mestečka Morro Jable. Nájdete tu rôzne reštaurácie, bary a obchody.

Playa de Morro Jable
Playa de Morro Jable

10. Playa de La Pared: Pláž s tmavosivým pieskom a silnými vlnami, ktorá je obľúbená medzi surfermi. V blízkosti sa nachádza aj maják a niekoľko jaskýň.

Playa de La Pared - Fuerteventura
Playa de La Pared

Tip: Pri výbere pláže zvážte svoje preferencie. Ak hľadáte adrenalínové aktivity, vyberte si Playa de Sotavento. Ak túžite po pokoji a relaxe, Playa de Cofete je ideálna voľba. A pre rodiny s deťmi je skvelou voľbou Playa del Matorral.

Nezabudnite: Na Fuerteventure si každý nájde pláž podľa svojich predstáv. Takže si vyberte tú pravú a užite si krásu a čaro tohto úžasného ostrova!