Doklady a víza do Bangkoku

Vstup do Bangkoku za účelom turizmu do 30 dní

Ak plánujete dovolenku či výlet na menej ako 30 dní, na vstup nepotrebujete žiadne víza. Na vstup vám bude stačiť cestovný pas.

V dobe príchodu do Bangkoku musí byť pas platný ešte najmenej 6 mesiacov. Vyplníte príletovú a odletovú kartu a do pasu dostanete razítko od úradníka či úradníčky.

Zriedka sa stane, že od vás môžu chcieť vidieť aj spiatočnú letenku či potvrdenie o dostatku finančných prostriedkov na účte. Pravdepodobne sa vám to nestane – iba s tým ale nejakým spôsobom rátajte, aby vás to veľmi neprekvapilo, keby sa vám tak stane.

30 dní v krajine určite dodržte. Po prekročení tejto doby nasledujú pokuty za každý deň navyše, ktorý v Thajsku ostanete. Pri veľmi dlhom prekročení môže nasledovať až súd, či zákaz vstupu do Thajska.

Ako stráviť v Bangkoku viac ako 30 dní?

Prísť a odísť do Bangkoku(a Thajska všeobecne) na 30 dní môžete v priebehu pol roka 3 krát. Teda môžete stráviť v Thajsku 90 dní za pol roka. 

Ak by ste teda plánovali dlhší pobyt v Bangkoku, stačí si naplánovať dva výlety do okolitých krajín ako Singapur, Malajzia či Kambodža vždy po mesiaci pobytu v Thajsku, a môžete ostať dovolenkovať v tejto krajine aj niekoľko mesiacov.