Čo vidieť na výlete v Bangkoku?

1. The Grand Palace (Kráľovský palác)

Kráľovský palác je najnavštevovanejšia pamiatka v Bangkoku a miesto, ktoré pri výlete do tohto thajského mesta nemôžete minúť.

Nachádza sa pri rieke Chao Phraya a obkolesujú ho hradby dlhé viac ako 1,9km. Vybudovaný bol v roku 1782. kedy sa Bangkok oficiálne stal hlavným mestom krajiny. V komplexe sa nachádza viac ako 100 budov, palácov či pavilónov. 

Vstup stojí 13€(500THB). Ak chcete aj zvukového sprievodcu, cena bude 19€(700THB). V nej máte vstup do všetkých budov či pavilónov + voľný vstup na Thai dance show v Royal Theatre. 

2.Wat Pho

Ďalšie miesto, ktoré je turisticky v Bangkoku veľmi obľúbené. Dá sa sem prísť z Kráľovského paláca pokojne aj peši a ide o jeden z najstarších budhistických chrámov v Thajsku.

Nachádza sa tu najväčší ležiaci Buddha v meste merajúci 45 metrov na dĺžku a 15 metrov na výšku. Chodidlá sochy sú posiate perlami a rôznymi symbolmi.

V Buddha Gallery, ktorá sa nachádza v komplexe nájdete až 394 zlatých podobizní Buddhu.

Vstup do Wat Pho stojí iba 5-6€(200THB)

3.Wat Arun

Wat Arun skompletizuje trojicu chrámov, ktoré pri návšteve Bangkoku chcete navštíviť. Nachádza sa na opačnej strane rieky ako Grand Palace a Wat Pho. Aby ste sa sem dostali, budete musieť nasadnúť na loď. Stojí však málo – iba 4 TBH, čo je v prepočte na naše eurá niekoľko centov.

Tento chrám budete poznať z fotiek z Bangkoku. Známy je 82 metrovou vežou v atypickom tvare, ktorú obkolesujú ďalšie štyri menšie. 

V poslednej dobe bola zrekonštruovaná a určite stojí za návštevu. Predovšetkým, keď za vstup dáte iba približne 1,5€(50 TBH). 

Ak budete mať možnosť prísť do chrámov na druhej strane rieky(Wat Pho, The Grand Palace), uvidíte ho navyše aj krásne vysvietený.

4. Trh Chatuchak

Ak budete v Bangkoku aj počas víkendu, určite by ste sa mali zastaviť na najväčšom trhu v Thajsku Chatuchak s viac ako 15 000 stánkami. Je tak veľký, že pri vstupe dostanete mapu, aby ste sa v ňom vedeli zorientovať.

Trh je radený do sektorov – ako oblečenie, topánky, šperky, suveníry a podobne. Samozrejme sa tu nachádza aj veľká časť trhu, kde sa viete dobre najesť. 

Rátajte ale s tým, že ide o rušné miesto s množstvom ľudí. Je dobre si teda dávať pozor napríklad na peňaženky či mobily.

Ak si budete chcieť po pár hodinách oddýchnuť, vedľa sa nachádza park, do ktorého bežne chodia aj samotní obyvatelia Bangkoku na pikniky. 

5. Wat Saket

Wat Saket alebo Golden Mount je svätyňa umiestnená na vrchu kopca, z ktorej sa vám naskytne 360° výhľad na samotný Bangkok.

Aby ste sa sem dostali, pôjdete dlhšími schodami. No nie je to nič extra náročné. Po ceste si budete môcť napríklad buchnúť na gong, aby ste si do života prilákali lásku, peniaze či šťastie.

Vstup je opäť 50 TBH, čiže cca 1,5€.

6.Khao San

Poznáte to – každé väčšie mesto má svoje ulice, kde sa ľudia idú baviť a radi tu strávia poobedie či večer.

V Bangkoku je to ulica Khao San a spolu s chrámami uvedenými vyššie, ide o najobľúbenejšia miesta v Bangkoku. 

Ak sa budete chcieť ísť večer dobre najesť či napiť, toto je miesto, kde chcete stráviť večer. 

7.Chinatown

V Thajsku je častokrát cítiť vplyv Číny a v Bangkoku máte celú jednu čínsku štvrť. Tá je tu autentickejšia ako známe Chinatowns v Singapure či Montreale.

Môžete tu ochutnať klasické čínske jedlá, naraziť na známu čínsku architektúru a na trhu Talat Mai nájdete aj rôzne čínske suveníry, pokrmy či rôzne exotické ovocia.

8.Wat Traimit

A keď už budete v Chinatown, zájdite aj do chrámu Wat Traimit. Vo vnútri sa nachádza veľká 5,5 tonová zlatá socha Buddhu.

Ide o jednu z najdôležitejších svätýň v Bangkoku a vstup do vnútra stojí iba približne 1€(40 TBH).

9.Lumphini Park

Ak máte už dosť davov nachádzajúcich sa na jednotlivých turisticky obľúbených miestach, zájdite do parku Lumphini.

Tento obrovský park je najväčším kúskom prírody v Bangkoku. Nachádza sa tu jazero na ktorom môžete zájsť na vodné bicykle. Pri cestičkách sa nachádzajú detské ihriská.

Počas prechádzky tu môžete naraziť aj na Malajské jašterice, ktoré môžu byť dlhé až 3 metre a podobať sa na varany komodské. Narozdiel od nich sa však nepovažujú za nebezpečné – každopádne stále ide o divoké zvieratá a sledujte ich radšej iba z diaľky.

10. Plavba riekou

Odporúčame si zájsť aj na plavbu riekou Chao Praya. Chrámy a pamiatky v Bangkoku tak uvidíte aj z iného uhla pohľadu. Predovšetkým večer, keď je Bangkok rozsvietený.

U mnohých spoločností si viete zarezervovať aj plavbu s večerou, kedy ochutnávate známe thajské pochúťky a kocháte sa výhľadom. Čo môže byť romantickejšie?

11. Múzeá v Bangkoku

V Bangkoku sa nachádza niekoľko možností ako nazrieť do histórie Bangkoku a Thajska:

  • Národné múzeum – venované histórii Thajska. Ide o najväčšie múzeum v JV Ázii.
  • Museum of Siam – podobná tématika, no nájdete tu výrazne viac videí a rôznych náučných hier.
  • Royal Barges Museum – nájdete tu 8 kráľovských člnov, ktoré kráľovská rodina používala pri cestách.
  • Art in Paradise Museum – interaktívne múzeum plné rôznych namaľovaných 3D ilúzií
  • Bangkok Art and Culture Center – ak ste milovníkom umenia.

12.Plávajúce trhy blízko Bangkoku

Známou atrakciou nielen pri návšteve Bangkoku, ale Thajska všeobecne sú plávajúce trhy. Nachádza sa tu mnoho turistov – no za návštevu bez pochýb stoja.

Pri Bangkoku odporúčame zájsť na plávajúce trhy Damnoen Saduak(jeden z najznámejších) a Mae Klong(jeden z najväčších rybích).