Počasie v Aténach

Aj napriek tomu, že Atény sú počas leta veľmi suchým a teplým mestom, v zime vedia pekne prekvapiť. Ak aj vy zvažujete menší aténsky výlet, mali by ste si vybrať teplejšie mesiace.

Január

Prvý mesiac v roku je v Aténach pomerne chladný. Denné teploty sa pohybujú v priemere na 12 °C. Zrážok nie je veľa, no občas sa objavujú. Január je vhodný pre turistov, ktorí nemajú radi vysoké teploty.

Február

Február má veľmi podobnú teplotu ako január. Je chladný, občas sa vyskytujú zrážky a more je stále chladné. Nočné teploty klesajú až na 6 °C.

Marec

Marec je známy svojou o niečo vyššou teplotou. V Aténach je približne 15 °C. Teplota mora sa taktiež pomaly zvyšuje.

Apríl

Tento mesiac je známy najmä tým, že má menej zrážok ako január či február. Do mesiaca je daždivých maximálne osem dní. Teplota je taktiež vyššia, v priemere okolo 20 °C.

Máj

S májom prichádzajú aj príjemné letné teploty. S teplotou okolo 24 °C sa pomaly začína aktívny cestovný ruch. Turisti si užívajú príjemné teplo a slnko.

Jún

Teploty v júni sú už klasické letné. 29 °C značí o tom, že leto už prišlo. Ak chcete navštíviť Atény práve počas letnej sezóny, jún je na to ako stvorený. Zrážky sú minimálne.

Júl

Letné mesiace, júl a august, sa vyznačujú aj tým, že sú veľmi suché. Zrážky tu nie sú takmer žiadne. Noci tu bývajú teplé, občas až tropické. Priemerné nočné teploty sú 21 °C. Denné 30 °C.

August

August je veľmi podobný júlu. Denné teploty vrcholia a dostávajú sa až na hranicu 32 °C. Vzduch je suchý a nočné teploty sú okolo 25 °C.

September

Tento mesiac je známy poklesom teplôt. Aj napriek tomu však Atény poskytujú útočisko pre ľudí, ktorí milujú teplo. Priemerné denné teploty sú 28 °C. Vlhkosť vzduchu sa zvyšuje.

Október

Pre tých, ktorí by chceli mať aj október ešte teplý, sú Atény skvelou voľbou na výlet. Priemerná denná teplota je totižto 22 °C. Nočné teploty sú taktiež príjemné, 14 °C.

November

November prichádza s miernym ochladením. Denná teplota je približne 20 °C. Stále je to však pomerne vysoká teplota na naše pomery. Počet zrážok sa však zvyšuje. Počas mesiaca je približne 9 upršaných dní.

December

Posledný mesiac roka je spolu s januárom najchladnejší. Maximálna denná teplota je približne 12 – 14 °C.