Atény – sprievodca návštevou hlavného mesta Grécka

Atény lákajú turistov najmä svojou dlhou a bohatou históriu, ktorá ovplyvnila mnohé krajiny. Ponúka toho však omnoho viac. Okrem turistických atrakcií tu môžete ochutnať aj chutnú grécku kuchyňu či objaviť zaujímavé miesta v prírode.

Do hlavného mesta Grécka sa aj od nás dostanete veľmi jednoducho a pomerne lacno. Atény ponúkajú obrovské množstvo pamiatok, medzi ktoré sa radí napríklad Chrám Dia Olympského či National Garden.

Domáci sú veľmi pohostinní a dohovoríte sa s nimi gréčtinou, presnejšie novogréčtinou Dimotiki. Angličtina by tu však mala byť tiež na dobrej úrovni.

Výhodou Atén je, že poskytujú relax a veľa možností pre každého. Po meste môžete prechádzať pešo, na bicykloch alebo verejnou dopravou. Atény sú vybavené autobusmi, metrom, električkami aj trolejbusmi. Dostať sa tak k pamiatkam je naozaj veľmi jednoduché a pomerne lacné. Vyhnúť by ste sa mali cestovaniu autom. Jazdiť po aténskych uliciach je problematické a parkovanie je ešte horšie.

Ak chcete aj vy vidieť krásy sveta, ktoré sa nachádzajú pomerne blízko k Slovensku, určite by ste mali vyskúšať Atény. Okrem spomienok si možno domov odnesiete aj zopár luxusných kúskov. Atény sú plné značkových a exkluzívnych obchodov.

Otázky a odpovede o Aténach

Aké je najlepšie obdobie na návštevu Madridu?

Aké sú najlepšie lokálne trhy v Madride?

Aké sú najlepšie miesta, atrakcie a pamiatky v Madride?

Ako ďaleko sa nachádza letisko v Madride od centra mesta?

Ako sa prepravovať po Madride?