Costa del Sol: najkrajšie pláže a mestá na španielskom pobreží

Na juhu Španielska sa rozprestiera región Costa del Sol, známy aj ako pobrežie slnka. Obľúbite si ho najmä pre jeho rozsiahle pláže, čisté Stredozemné more, nádhernú prírodu a modernú infraštruktúru. V nasledujúcich riadkoch vám predstavíme najkrajšie pláže a mestá tohto regiónu, ktoré určite stoja za návštevu. Vďaka týmto informáciám si budete môcť nielen lepšie vybrať kľúčovú oblasť v Costa del Sol, v ktorej strávite najviac času, ale aj efektívnejšie naplánovať výlety v rámci okolitých miest.

Základné informácie

Costa del Sol sa nachádza v Andalúzii a je jednou z najvyhľadávanejších turistických destinácii. Rozprestiera sa v oblasti približne od mesta Marbella po mesto Nerja. Pláže so smaragdovým morom tu pokrývajú takmer 150 km pobrežia. Okrem krásnych pláží je toto územie obzvlášť obľúbené aj pre nízku frekvenciu zrážok, príjemný morský vietor a teploty, vďaka ktorým sa tu môžete kúpať od mája až do začiatku novembra. Dostanete sa sem priamymi letmi do Malagy.

Costa del Sol
Costa del Sol na mape

Najkrajšie pláže v Costa del Sol

Či už hľadáte pokojný oddych, alebo živé pláže, Costa del Sol má čo ponúknuť každému návštevníkovi. Prinášame vám krátky výber tých najobľúbenejších pláží:

Playa de Burriana, Nerja

Playa de Burriana
Playa de Burriana

Playa de Burriana je jednou z najobľúbenejších a najznámejších pláží na pobreží Costa del Sol. Je populárna vďaka svojmu zlatému piesku a množstvu malých reštaurácií a plážových barov. Jej dĺžka je približne 800 metrov a šírka zhruba 40 metrov. Nájdete tu základné turistické vybavenie, ako sú ležadlá, sprchy, toalety a ihriská.

Playa Malapesquera, Benalmádena 

playa malapesquera benalmadena
Playa Malapesquera – Benalmadena

Playa Malapesquera je plná zelených paliem, ktoré tu v lete poskytujú turistom príjemný tieň. Môžete si tu zahrať volejbal a futbal alebo si zaplatiť výlet, pri ktorom budete pozorovať delfíny. Nachádzajú sa tu aj bufetové reštaurácie. Na pláž sa dostanete pešo za 10 minút z centra Benalmádeny.

Playa de Cabopino, Marbella

Playa de Cabopino
Playa de Cabopino

Pláž Playa de Cabopino charakterizuje jemný zlatistý piesok a pokojná čistá voda. Je obľúbená najmä medzi rodinami s deťmi. Môžete si tu prenajať slnečníky, lehátka, člny alebo vodný skúter. Pozdĺž pláže je situovaných množstvo barov a reštaurácií, takže sa nemusíte kvôli jedlu zdĺhavo vracať do mesta.

Playa de la Carihuela, Torremolinos

torremolinos
Mestečko Torremolinos

Playa de la Carihuela poskytuje svojim návštevníkom ideálne podmienky na kúpanie v krištáľovo čistej vode. Pozdĺž pláže vedie promenáda, ktorá je skvelým miestom na občerstvenie. Ako na mnohých plážach, aj tu si môžete prenajať ležadlá, slnečníky a vybavenie na vodné športy. K dispozícii sú tu aj sprchy, detské ihriská a verejné toalety.

Najkrajšie mestá v Costa del Sol

Costa del Sol neponúka len krásne pláže, ale aj nádherné mestá s bohatou históriou a kultúrou. V tejto časti vám preto predstavíme niektoré z nich, aby ste sa vedeli ľahšie rozhodnúť, kde stráviť väčšiu časť dovolenky.

Hlavné mesto Malaga

Malaga
Malaga

Pri návšteve Costa del Sol si vyhraďte čas na navštívenie hlavného mesta regiónu, Malagy. V Malage nájdete širokú škálu atrakcií a pamiatok, a preto vám odporúčame stráviť tu aspoň 2 dni v prípade, že sa sem rozhodnete ísť iba na výlet.

Ak patríte k nadšencom histórie, nemali by ste obísť pevnosť Alcazaba. Pre milovníkov umenia je zase nevyhnutné navštíviť múzeum slávneho rodáka Malagy, Picassa. Uistite sa, že tieto dve atrakcie sa nachádzajú na čele vášho zoznamu najdôležitejších vecí, ktoré chcete vidieť. Ako ďalšie vám odporúčame navštíviť aj tieto miesta a pamiatky v Malage:

 • PEVNOSŤ GIBRALFARO
 • CATEDRAL DE LA ENCARNACIÓN DE MÁLAGA
 • ARÉNA LA MALAGUETA A OKOLIE
 • PLÁŽ MALAGUETA
 • CENTRE POMPIDOU
 • LA CONCEPCIÓN
 • ŠTVRŤ EL PEDREGALEJO

Prečítajte si viac o top miestach v Malage.

Prečo sa ubytovať v Malage?

 • veľa slnečných dní a takmer žiadny dážď,
 • veľké množstvo historických pamiatok a atrakcií,
 • zaujímavá arabská architektúra,
 • skvelý štartovací bod na výlety po Andalúzii,
 • množstvo skvele vybavených pláží.

Luxusné letovisko Marbella

Marbella
Marbella

Mesto Marbella sa nachádza v najjužnejšej časti Costa del Sol. V posledných rokoch si získalo reputáciu luxusného letoviska, ktoré pravidelne navštevujú celebrity. Môže tu vidieť známy prístav Puerto Banús, kde nájdete luxusné bary, jachty a kasína. Marbellu charakterizuje moderný štýl so zachovalými prvkami starého mesta.

Prečo sa ubytovať v Marbelle?

 • sofistikované a luxusné letovisko,
 • krásne pláže s mramorovou promenádou,
 • príjemné počasie,
 • možnosť vybrať si medzi platenými súkromnými a mestskými plážami.

Živé mesto Torremolinos

Torremolinos
Torremolinos

Toto letovisko blízko Malagy je známe najmä svojou rušnou atmosférou. V jeho modernej časti nájdete veľa barov a nočných klubov. Za návštevu stojí aj jeho rybárska štvrť, v ktorej vám odporúčame ochutnať miestne špeciality.

Na svoje si prídu aj milovníci vodných športov, ktorí tu môžu vyskúšať windsurfing, paragliding a vodné lyžovanie. Na okraji letoviska sa nachádza zábavný park Aqualand. Je otvorený denne od 10:00 do 18:00. Lístky za 34 € na deň si môžete zakúpiť online a vyhnúť sa tak čakaniu v rade.

Prečo sa ubytovať v Torremolinos?

 • útulné hotely hneď pri pláži,
 • mierny vstup do vody ideálny aj pre neplavcov,
 • množstvo barov, diskoték a nočných klubov,
 • veľký výber vodných športov.

Nerja, klenot pobrežia Costa del Sol

Nerja
Nerja

Nerja je malebné mestečko situované približne 40 minút jazdy od Malagy. Môžete tu obdivovať nádherné uličky s bielymi domami, krásnu promenádu lemovanú palmami, úchvatné výhľady na more z vrchu Balcón de Europa, čisté pláže a fascinujúce jaskyne.

Ak plánujete vycestovať do Costa del Sol počas leta, odporúčame vám navštíviť Nerju počas pracovných dní. Cez víkendy to tu býva veľmi rušné, a to najmä v nedeľu, keď majú všetci voľno. Ak preferujete dobrodružnejšie zážitky, môžete sa vybrať na túru pozdĺž rieky Río Chillar. Nezabudnite však na vhodnú obuv, pretože cesta môže byť veľmi kamenistá.

Prečo sa ubytovať v meste Nerja?

 • prijateľné ceny,
 • krásna príroda a architektúra,
 • pokojná atmosféra.

Tak už ostáva iba pristáť v Malage a ideálne si požičiať auto a preskúmať toto nádherné pobrežie v Španielsku.

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 4.8 / 5. Počítadlo: 4

Zatiaľ neohodnotené.

Keďže sa vám článok pačil...

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?

Snažím sa aby bol tento web stále tým, prečo ho už od roku 2014 navštevujú státisíce čitateľov. Miesto kde sa môžete inšpirovať na vaše cesty a popritom aj niečo ušetriť.