TOP 12 vecí v Miami a okolí (ktoré musíte vidieť)!

Ocean Drive, Miami Beach
Ocean Drive na Miami Beach. Foto: Marc Fanelli-Isla, Unsplash

V Miami je veľa miest, ktoré sa oplatí vidieť a množstvo vecí, ktoré je dobré zažiť. Na Floride v okolí Miami sú aj ďalšie zaujímavé miesta, na ktoré si môžete urobiť výlety. Čo teda vidieť, keď ste v Miami? Vybrali sme niekoľko miest.

TIP: Pozrite si aktuálne akcie na letenky do Miami.

Miami Beach – South Beach

Ak chcete zažiť Floridskú plážovú idylu, presuňte sa z Miami Downtown do mesta Miami Beach. Severná North Beach alebo stredná pláž Mid Beach budú fajn pre tých, ktorí hľadajú pokojné miesta. Typické Miami Beach však nájdete na juhu na South Beach. Pláže sú tu priestranné, lemované cestičkami, promenádami a veľkými bulvármi. Ulice aj pláže sú rušné a budia dojem, že nikdy nespia. Pravda je taká, že na noc sa pláže zatvárajú a zábava sa presúva do barov na pobreží. Prechádzaním po uliciach sa budete ocitať v rôznych svetoch, no všadeprítomný na Miami Beach je ten hispánsky. Španielčinu budete počuť na každom kroku. Prejdite sa po Lincoln Road a obdivujte typické budovy v štýle Art Deco, dajte si obed v reštaurácii na Espanola Way, alebo navštívte múzeum zmrzliny.

Miami Beach
Miami Beach. Foto: Marc Fanelli-Isla, Unsplash

Ocean Drive

Ocean Drive je cesta tiahnuca sa z juhu na sever Miami Beach, napravo lemovaná palmami na pobreží South Beach, z druhej strany budovami s reštauráciami a obchodmi. Bary na Ocen Drive bývajú na Ameriku otvorené nezvyčajne dlho – do piatej do rána. Architektúra na Ocean Drive je jedinečná. Art Deco Historic District na Miami Beach je oblasť s najväčšou koncentráciou Art Deco architektúry. Hovoríme zhruba o 900 budovách. Medzi najznámejšie z nich patrí Colony hotel, ktorý je jednou z najfotografovanejších budov v Amerike a môžete sa v ňom aj ubytovať. Ďalšou zaujímavou budovou na Ocean Drive je Casa Casuarina v ktorej prežila posledné roky života talianska módna ikona Gianni Versace. Nájdete tu aj známy kubánsky podnik Las Olas café s legendárnymi kubánskymi sendvičmi.

Colony hotel na Ocean Drive
Colony hotel na Ocean Drive. Foto: Tuan Nguyen, Unsplash

Key West

Key west je najjužnejším mestom USA na rovnomennom ostrove s rozmermi cca 6 x 2 m. Nultým kilometrovníkom tu začína najdlhšia diaľnica US1 prepájajúca juh so severom. Bod Southernmost point na Key West označuje najjužnejšie miesto USA. Na návštevu Key West z Miami si vyčleňte aspoň 1 deň. Najživšou ulicou, kde sa koncentruje biznis aj bary, je Duval street. V meste môžete vidieť tzv. Malý Biely dom (Little White House), letné sídlo amerických prezidentov. Nájdete tu aj domy spisovateľov zvučných mien, ako Ernest Hemingway a Tennessee Williams. Večer sa vyberte na Mallory Square, kde na oslavu západu slnka vystupujú pouliční umelci. Môžete si urobiť výlet loďou na cca 100 km vzdialený Dry Tortugas National Park, ktorý pozostáva z chránených koralových ostrovov. Jeden z nich je bývalou vojenskou pevnosťou Fort Jefferson.

Southernmost point, Key West, Florida
Southernmost point, Key West. Bod označujúci najjužnejšie miesto USA. Obrázok od Paul Brennan z Pixabay

Everglades National Park

Oblasť Everglades je na juhu Floridy. Tvorená je mokraďami rieky Pahayokee, ktorá je hlboká 15 m a jej šírka dosahuje 80 km. Oblasť je jedinečná kombináciou sladkej a slanej vody a miernou vlhkou klímou s charakterom subtrópov. Vplyv rôznych faktorov tvorí podmienky pre život až 800 druhov zvierat. Najzaujímavejšie v oblasti sú aligátory a ohrozená Floridská puma. Do Národného parku Everglades z Miami sa dá urobiť pomerne intenzívny jednodňový výlet. V rámci návštevy parku sa môžete previezť po mokradiach na vznášadlách, navštíviť farmy aligátorov alebo ísť na prednášky o faune a flóre oblasti.

Everglades, Florida
Aligátor je v Everglades doma. Obrázok od Yinan Chen z Pixabay

Miami Seaquarium

Jedno z najstarších akvárií v Amerike, ktoré je v prevádzke od 50. rokov. Nachádza sa na ostrove Virginia Key, z Miami Downtown je len na skok. Okrem expozíciívodných show organizujú aj rôzne vzdelávacie programyprednášky. Môžete tu obdivovať rôzne vodné živočíchy, delfíny, tulene, tučniaky, či korytnačky aj osobne dotykom, alebo si s nimi môžete zaplávať. V Miami Seaquarium môžete spoznať príbehy o tvoroch, ktoré tu zachránili, vyliečili a pustili naspäť do prírody, ale aj menej veselé osudy, ako má napríklad kosatka Lolita, o ktorej oslobodenie sa snažia aktivisti z celého sveta.

Miami Seaquarium
Miami Seaquarium. Obrázok od FrodeCJ z Pixabay

Bayfront park

Bayfront park je miestom, kde nájdete priestor na voľnočasové aktivity mimo pláže a mesta. Môžete si tu zacvičiť jogu, ísť na kurz salsy alebo trapezovej akrobacie. Nachádza sa tu aj detské ihrisko a amfiteáter. V Bayfront park sa konajú veľké oslavy mesta, akou je napríklad novoročná, kedy sa tu schádza 70 tisíc ľudí. Konajú sa tu rôzne festivalyšportové podujatia. Pred Vianocami sa park mení na sviatočný nákupný raj a Santa tu vysedáva v tričku na lehátku pod palmami.

Bayfront park, Miami, Florida
Bayfront park, Miami, Florida

Little Havana

Keď prídete do Little Havana, ktorá sa nachádza medzi letiskom a Miami Downtown, ocitnete sa akoby za Mexickým zálivom na Kube. Všetko v tejto štvrti je silno autentické. Prejdite sa po Calle Ocho (8th Street), obdivujte umenie v galériách ale i na uliciach. Nechajte si upraviť účes s cestičkou na boku hlavy v miestom holičstve, alebo si nasaďte klobúk. Kúpte si tu košeľu, ktorá má na hrudi špeciálne vrecká na cigary. V klube pri živej muzike si dajte mojito, v kaviarni kubánsku kávu. Zájdite si na typický sendvič alebo pastelitos. Zastavte sa na Domino Plaza a sledujte miestnych elegánov pri hre domina.

Little Havana, Miami
Štvrť Little Havana v Miami. Photo by Kian Lem on Unsplash

TIP: Pozrite si aktuálne akcie na letenky do Miami.

Miami Science Museum

Po novom sa toto múzeum nazýva Philip and Patricia Frost Museum of Science (PPFMOS) podľa manželov, ktorí dotovali výstavbu múzea na novej lokalite v Miami Downtown, ktoré sa rozkladá na ploche 23 tisíc m2. V múzeu sa nachádza planetárium s 250 sedadlami a obrazovkou cez celú kupolu, 8K rozlíšením a úžasným zvukom. Je tu aj trojposchodové akvárium s priezorom 9,4 m priamo k vodným živočíchom  a vedecké centrum, kde si môžete vyskúšať a overiť najrôznejšie technické a vedecké zákonitosti.

Miami Museum of Science
Miami Museum of Science. Foto: Amadeus McCaskill, https://www.miaminewtimes.com

American Airlines Arena

Tu sa konajú najväčšie koncertyšportové zápasy v okolí. Hrajú sa tu domáce zápasy Miami Heat v rámci NBA, wrestling, alebo UFC. Je tu aj ľadová plocha, tú využívajú najčastejšie na krasokorčuliarske vystúpenia. V aréne je aj najväčšie divadlo v meste, ktoré sa využíva na koncerty. Keď budete v Miami, určite stojí za to pozrieť si program, môžete tu natrafiť na veľkú športovú alebo hudobnú lahôdku.

The American Airlines Arena, Miami, Florida
The American Airlines Arena v Miami. Foto: Alejandro Luengo, Unsplas

Bimini

Ostrovčeky Bimini sú najzápadnejšie ostrovy Bahám. Od Miami sú vzdialené 80 km východne, preto ak chcete zažiť kratšiu bahamskú dovolenku na štýl pirátov z Karibiku, výlet z Miami na Bimini môže byť dobrou voľbou. Pláže sú tú s bielym až ružovkastým pieskom s pozvoľným vstupom do mora. V okolí je niekoľko vrakov stroskotaných lodí, takže na svoje si prídu milovníci šnorchlovaniapotápania. Kvôli dobrým podmienkam na rybárčenie istý čas býval na Biminách aj Hemingway. Hovorí sa, že tu našiel inšpiráciu na dielo Starec a more. Martin Luther King, Jr. tu zas našiel priestor na napísanie ďakovnej reči na prijímanie Nobelovej ceny za mier.

Bimini
Piesočné pláže Bimini. Photo by Gregory Culmer on Unsplash

Kennedy Space Center

Výlet do Kennedyho vesmírneho strediska je chuťovka na jeden alebo dva dni. Návštevníci si na svoje prídu v Kennedy Space Center Visitor Complex, kde je viacero expozícií. Môžete sa prejsť modulmi stanice ISS, prezrieť si raketoplán Explorer v reálnej veľkosti, dozvedieť sa viac o histórií a budúcnosti vesmírnych letov alebo si ísť pozrieť výhľad na odpaľovacie rampy. Je to veľký komplex, na niektoré miesta pôjdete autobusom. Exhibície sú interaktívne, môžete si vyskúšať napríklad aj simuláciu pristávania raketoplánu. Vesmír budete objavovať v najväčších 3D kinosálach na svete.

Kennedy Space Center, Florida
Kennedy Space Center. Foto: Jahsie Ault, Unsplash

Universal Studios

Ak sa vyberiete do Orlanda na Floride, môžete deň stráviť v Universal Studios. Atrakcie, tematické, zábavnévodné parky, predstavenia, nákupy, ubytovanie a jedlo, všetko nájdete v rámci areálu štúdií.  Ak by vám bolo málo, v Orlande sú aj Disney's Hollywood Studios.

Universal Studios, Orlando, Florida
Universal Studios, Orlando, Florida. Foto: Troy Jarrell, Unsplash

 

 

 

 

[kkstarratings force=“false“ valign=“bottom“ align=“left“]
[kkstarratings force=“false“ valign=“bottom“ align=“left“]
[kkstarratings force=“false“ valign=“bottom“ align=“left“]
[kkstarratings force=“false“ valign=“bottom“ align=“left“]
[kkstarratings force=“false“ valign=“bottom“ align=“left“]
[kkstarratings force=“false“ valign=“bottom“ align=“left“]

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počítadlo: 8

Zatiaľ neohodnotené.

Keďže sa vám článok pačil...

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?