Čo prináša nová GoPro HERO7? (Rozhovor)

smartwear

GoPro prišla s novými kamerami GoPro HERO7. Preto nás ako cestovateľov zaujímalo, čo majú nové a na čo sa môžeme tesiť. Vyzerá to tak, že natáčanie pekných cestovateľských videí bude opäť o kus jednoduchšie a krajšie. Na rozhovor sme si pozvali Mateja z blogu a eshopu SmartWear, ktorý kamerami GoPro a dronmi žije.

Ahoj Matej! GoPro prišla na trh s novým modelovým radom GoPro HERO7. Čo nové nám prináša?

Ahojte, najväčšou novinkou je stabilizácia obrazu HyperSmooth v HERO7 Black. Naozaj je prevratná a v podstate už nie je potrebný mechanický stabilizátor. Stabilizácia je dostupná aj pri 4k50fps. Novou funkciou je aj TimeWarp. Ide o stabilizované časozberné videa – HyperLapse. + v HERO7 Black je vylepšené aj audio a ponúka aj live stream na sociálne siete. 

GoPro predstavil hneď 3 modely. Aký je v nich rozdiel?

Vlajková loď je HERO7 Black. Ponúka najlepšie parametre a možnosti. HERO7 Silver a White sú cenovo dostupnejšie. Najvačší rozdiel je v cene, v tom, že neobsahujú predný displej, majú vstavanú batériu a slabšiu stabilizáciu obrazu. Silver a White sú vhodné skôr pre začiatočníkov. HERO7 Black toho ponúka najviac. 

Je stabilizácia Hypersmooth naozaj taká dobrá, že nahradí mechanický stabilizátor (gimbal)?                                                                                               

To nie, ale je na tom veľmi dobre. Popravde, mechanický stabilizátor môže byť dosť na otravu. Je pomerne veľký a zaberie miesto navyše v batožine. V neposlednom rade môžete ušetriť peniaze. ak by hypersmooth nestačil, vždy sa dá gimbal dokúpiť. Viac o stabilizácii HyperSmooth.

Ukážka stabilizácie HYperSmooth

 

Čo znamená funkcia TimeWarp. Ako ho vedia cestovatelia využiť?
 
Timewarp je časozberné video vytvorené priamo v kamere a je zároveň stabilizované. toto ponúka nové možnosti v rámci kreativity. Priamo v kamere si tak môžete natočiť krásne časozberné zábery, ktoré ste predtym museli robiť na počítači. Pre cestovateľov je to perfektná fukcia. Viac o tom čo je TimeWarp TU.

To znie zaujímavo. Ak mám GoPro Hero 5 alebo 6, stojí za to prejsť na 7? A
 
Ak by som mal HERO6, tam je to otázne. Kamery sú dosť podobné. Pripravujeme aj porovnanie týchto dvoch kamier, ktoré potom nájdete na smartwear.sk blogu. Každopádne ak chcete lepšiu stabilizáciu aj bez mechanického stabilizátora, lepší zvuk, funkciu TimeWarp, vertikálny režim (pre Instagram Stories), a live stream na sociálne siete, odpoveď je áno. Ak si na tom nepotrpíte, počkajte si na HERO8. Pri HERO5 je na prechod už väčśi dôvod a tu už by som vážne uvažoval. GoPro HERO7 Black kúpite TU.
 
TIP: Zadaj pri nákupe GoPro HERO7 Black do poznámky heslo „GoPročkaOdBabky“ a získaj zdarma darček pamäťovú kartu SanDisk v hodnote 27 €!
 
Ak už mám príslušenstvo k HERO5 alebo HERO6, bude mi pasovať aj na sedmičku? Veľkosť je rovnaká? Môžem využiť napríklad Karma Grip?
 
Dizajn kamery je rovanký ako pri HERO 2018, HERO5 Black a HERO6 Black. Rozdiel je len vo farbe. Takže batérie a držiaky je možné používať. Kompatibilita s Karma Grip pri HERO7 je, treba však urobiť update. V prípade nejasností, ponúkame zákazníkom online podporu, takže sa nie je čoho báť.
 
 

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počítadlo: 0

Zatiaľ neohodnotené.

Keďže sa vám článok pačil...

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?

Snažím sa aby bol tento web stále tým, prečo ho už od roku 2014 navštevujú státisíce čitateľov. Miesto kde sa môžete inšpirovať na vaše cesty a popritom aj niečo ušetriť.