Chystáte sa do Škandinávie? Toto by vám v kufri nemalo chýbať!

Plánujete cestu do niektorej zo škandinávskych krajín a premýšľate, čo si zbaliť? Poradíme vám, čo by vám v kufri rozhodne nemalo chýbať, ak chcete svoj výlet prežiť bez stresu a zbytočného behania po obchodoch.

Švédsko, Fínsko, Nórsko – nádherné krajiny s prekrásnou prírodou aj mestskou kultúrou. Ak sa chystáte vyraziť na sever, dopredu si naplánujte svoje aktivity. Od tých sa totiž bude odvíjať aj obsah vášho kufra. Boxerky, nohavice a sveter vám v tomto prípade stačiť pravdepodobne nebudú.

Majte po ruke pláštenku

Pláštenka je praktický kúsok ktorý využijete nielen počas nečakaného dažďa, ale aj namiesto deky. Stačí ju rozprestrieť na trávniku v niektorom z krásnych parkov a vychutnať si piknik napríklad v Stockholme v rezidencii Drottnigholm.

Nepodceňte obuv

Nech už strávite svoj čas na severe v mestách alebo v prírode, kvalitná obuv je základ. Do mesta budú skvelé kožené tenisky, ktoré si poradia aj s dažďom. Do prírody už stavte na kvalitné trekové topánky, ktoré udržia nohy v teple a suchu. A to nielen v zime, ale aj v lete si ich pribaľte so sebou. A ak nechcete zbytočne brať veľa topánok, zvoľte jedny, za to ale tie najpevnejšie a najkvalitnejšie.

Zoberte si mikinu či sveter navyše

Vždy majte so sebou mikinu alebo sveter navyše. Nezabúdajte, že cestujete na sever a počasie tu môže klamať. Aj na slniečku vám môže byť občas poriadna zima, najmä ak nie ste práve otužilec. Mať tak vždy jednu vrstvu oblečenia navyše je skvelé presne pre takéto prípady. Keď sa ochladí, stačí si prehodiť sveter okolo ramien.

Vymeňte si peniaze

Podľa toho, do ktorej krajiny cestujete budete potrebovať aj inú menu. Výhodnejšie je vymeniť si peniaze ešte na Slovensku, no bez problémov vymeníte eurá aj priamo v destinácii. Navyše, kde sa bude dať plaťte platobnou kartou, pretože to vás vždy vyjde najlepšie. Kartou môžete platiť takmer všade.

Nezabudnite na lieky

Neverili by ste, koľko ľudí si na dovolenku zabudne pribaliť lieky, ktoré pravidelne užíva. Najlepšie je mať v kufri zbalené lieky ešte pred odchodom na letisko. Ak pred tým budete ešte užívať, zbaľte si do kufra nové balenie. Tak sa vám nestane, že po užití zabudnete lieky zbaliť a necháte ich doma.

Zdroj obrázka: LeonidKos / Shutterstock.com

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počítadlo: 0

Zatiaľ neohodnotené.

Keďže sa vám článok pačil...

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?