Chystáte sa autom k moru? Predstavíme vám Top 5 destinácií, ktoré by ste mali rozhodne navštíviť

požičanie auta na Malorke

Ak máte radi voľnosť a flexibilitu, cestovať na dovolenku autom je pre vás rozhodne to pravé orechové. Veľkou výhodou cestovania vlastným autom je možnosť riešiť cestu za pochodu, vyhnúť sa strachu z lietania, zastaviť sa kdekoľvek sa vám zapáči, ubytovať sa v krásnom hoteli po ceste alebo si urobiť piknik na zaujímavom odpočívadle. 

 Pred cestou je potrebné vybaviť a premyslieť veľa vecí. Okrem platných dokladov, cestovnej poistky a doplnenia zásob liekov, musíte všetko riadne pobaliť. Pri balení dajte pozor, aby sa vám obsah batožiny vošiel do kufra auta. Nezabudnite si dôležité veci nechať po ruke, aby ste nemuseli pri prvej príležitosti preorganizovať celý batožinový priestor. 

V batožine, ktorú budete mať po ruke, by rozhodne nemal chýbať opaľovací krém, lekárnička, peniaze, doklady, štýlové slnečné okuliare a zásoby vody či jedla.

Nezabudnite na servis vozidla

Pred cestou si nezabudnite zájsť s autom do servisu, kde vám nielen doplnia olej či vodu do ostrekovačov, ale hlavne prekontrolujú celkový stav vozidla. Treba si totiž uvedomiť, že poruchy, ktoré by vám mohli nastať po ceste, nehradí poisťovňa z povinného zmluvného poistenia, ale vy.

Naplánujte si trasu

Naštudujte si na mape cestu, ktorou sa vydáte a zistite si, aké diaľničné známky budete po ceste kupovať a kde ich rozhodne nesmiete zabudnúť kúpiť. Ku povinnej výbave by okrem dokladov tiež mali patriť polarizačné okuliare pre vodičov, ktoré vám zabezpečia bezpečnejšiu cestu, najmä ak vám slnko pravidelne svieti do očí. Vďaka polarizácii skiel nemajú slnečné lúče žiadnu šancu vás oslepiť!

Aké destinácie by ste mali navštíviť?

Ak máte všetko zbalené, auto v poriadku a dostatočnú finančnú rezervu, môžete sa pustiť do výberu vhodnej destinácie. Môžete si vybrať z výhodných leteniek za babku a byť tam behom niekoľkých hodín. Alebo sa kochať krásou cesty, ktorú si užijete pri výlete autom do Top nasledujúcich destinácií.

Chorvátsko

Chorvátsko je jednou z najobľúbenejších destinácií Slovákov, kam sa dokážete pohodlne a relatívne rýchlo dostať autom. Napríklad na prekrásny ostrov Krk sa dostanete autom už za necelých 7 hodín pokiaľ vyrazíte z Bratislavy. 

Slovinsko

Slovinsko sa môže pýšiť iba 46 km pobrežím, ale rozhodne stojí za to ho vidieť. Veľmi dobre známe kúpeľné mesto Portorož ponúka krásnu piesočnatú pláž, ktorá uspokojí i veľkých morských nadšencov. Do Portorože sa z Bratislavy dostanete zhruba za 6 a pol hodiny

Taliansko

Taliansko za Chorvátskom a Slovinskom nijako nezaostáva ani v kráse krajiny ani v počte slnečných dní. Do najbližšieho mesta Terstu to je tiež iba 6 hodín z Bratislavy. Pokiaľ sa vydáte ďalej do Talianska, rozhodne neoľutujete, nájdete tam množstvo nádherných prírodných úkazov a prekrásnu prírodu.

Francúzsko

Francúzsko je krásnou krajinou s úžasným pobrežím. Ak si to namierite do oblasti levandule, Provensálska, užijete si tie najvoňavejšie a najfialovejšie polia, aké ste kedy videli. Azúrové pobrežie v Nice by ste mali rozhodne navštíviť. Dostať sa tam  však dokážete až za 12 hodín z Bratislavy, a preto si táto cesta žiada aspoň krátku prestávku na doplnenie síl, napríklad v Taliansku. Z Benátok už je to do Nice iba 6 hodín cesty. 

Bulharsko

Bulharsko je zo všetkých destinácií najďalej a do známeho a turistami veľmi obľúbeného Primorska sa dostanete autom za o niečo viac ako 14 hodín. Príjemne vás v Bulharsku prekvapia najmä ceny, ktoré sú niekedy nižšie ako na Slovensku. Takže i keď je cesta dlhá, nemusíte si baliť veľký proviant.

Možností je naozaj veľa, hlavnou výhodou je pohodlie cestovania a výlet, ktorý máte „pod palcom“. Tak čo poviete, kam vyštartujete tento rok? 

 

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 1.5 / 5. Počítadlo: 4

Zatiaľ neohodnotené.

Keďže sa vám článok pačil...

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?