Hodinky pre cestovateľov? Vybrali sme kvalitné a nabité funkciami.

Vybrali sme najlepšie značky, ktoré vyrábajú hodinky pre cestovateľov
Hodinky pre cestovateľov

Predpokladáme, že väčšina cestovateľov si pravdepodobne nevie predstaviť potulky svetom bez spoľahlivých hodiniek na zápästí. V pokročilom 21. storočí totižto náramkové hodinky nepredstavujú len ukazovateľ času. Vycibrené modely pre cestovateľov vám môžu v súčasnosti vďaka GPS navigácii a kompasom ukázať napríklad aj správny smer. Okrem toho, niektoré z nich vám spočítajú kroky, odsledujú srdcovú aktivitu či odmerajú vonkajšiu teplotu. Popri týchto devízach však musia byť najmä odolné a poháňané kvalitným systémom. No a toto sú značky, ktoré vyrábajú presne také kúsky – tie najlepšie cestovateľské hodinky.

Najlepšie cestovateľské hodinky

K tým najlepším cestovateľským hodinkám určite patria modely spoločností ako Casio, Citizen či Suunto. Pokiaľ si však nevyberiete spomedzi týchto značiek, šťastie môžete skúsiť aj s modelmi od Victorinox či Seiko.

Hodinky Casio G-Shock

Legendárne G-Shocky dnes patria k takpovediac nesmrteľným hodinkám. Chvály kritikov a popularitu zákazníkov si získali najmä extrémne vysokou odolnosťou voči nárazom a rôznym mechanickým vplyvom. Vzhľadom na to sú ako stvorené na akékoľvek outdoorové aktivity. Navyše, štandardne oplývajú aj vysokou odolnosťou voči vode, čo je pri túrach a iných výletoch na nezaplatenie. A okrem toho, modely z kolekcie G-Shock sú sprevádzané celou radou doplnkových funkcií, ktoré sa vám na cestách určite zídu. Spomenúť môžeme napríklad stopky, večný kalendár, svetový čas či osvetlenie.

Odolné hodinky Casio G-Shock
Hodinky Casio G-Shock

Hodinky Citizen Promaster

Hodinky Citizen Promaster možno nebudú také nabité funkciami ako vyššie zmieňované G-Shocky, no svojich majiteľov potešia napríklad vodotesnosťou na veľmi vysokej úrovni. A aby toho nebolo málo, modely z rady Promaster sú poháňané spoľahlivým solárnym pohonom Eco-Drive. No a samozrejmosťou sú vysoko odolné puzdra z tých najkvalitnejších materiálov.

Potápačské hodinky Citizen
Hodinky Citizen, vhodné aj na potápanie.

Smart hodinky Suunto

V súvislosti s najlepšími cestovateľskými hodinkami nemožno opomenúť ani smart hodinky. Koniec koncov, ich hlavné benefity, ako napríklad počítanie krokov či sledovanie srdcovej aktivity, sme spomínali už o čosi vyššie. Každopádne, keby sme na vašom mieste, cestovateľské smart hodinky by sme vyberali z portfólia spoločnosti Suunto. Modely tejto značky sa totižto vo všeobecnosti vyznačujú vysokou odolnosťou a prepracovanými funkciami. Osobitne môžeme spomenúť napríklad odolné zafírové sklíčka či vysokú odolnosť voči nízkym teplotám. Mnohé modely ponúkajú aj kompas, výškomer, teplomer, barometer či duálny čas. Samozrejme, počet funkcií, ktoré smart hodinky Suunto ponúkajú, sa odzrkadľuje aj na cene. Zatiaľ čo lacnejšie modely si viete zaobstarať už za cenu pod 300 EUR, za tie najlepšie cestovateľské hodinky Suunto dáte aj viac ako 800 EUR.

 

Autor: Patrik Putera

Článok vznikol ako neplatená priateľská spolupráca.

 

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 3.3 / 5. Počítadlo: 10

Zatiaľ neohodnotené.

Keďže sa vám článok pačil...

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?

Tvoríme pre vás tento portál už od roku 2014.